שאלה - ירידה במשקל ודיכאון בעקבות נטילת אלטרוקסין ?

השאלה:
אני מטופלת באלטרוקסין 3 שנים, וכעת עומדת על 100 מ"ג * 1 אלקטרוקסין ליום.
מזה חודש אין לי תאבון, ירדתי 5 קילוגרם במשקל, אני בדיכאון ללא סיבה שנראית לי מוצדקת, ובלחץ מוגבר מהבגרויות.
השיער שלי נושר בכמות מוגברת כמו לפני תחילת הטיפול, וגדלו לי 3 שערות לבנות (אני מניחה שמהלחץ בשילוב עם החוסר תאבון המוגבר).
אני עייפה וכשאני לא ישנה, או לומדת, או עם חברים שלי, אני מתעצבנת על המשפחה שלי

- האם כדאי לי להגדיל את המינון של האלקטרוקסין או להפחיתו ?
- מה עוד ניתן לעשות כדי להפחית את תופעות הלוואי ?
- כל כמה זמן כדאי לערוך את בדיקות הדם ?



תשובה:
לא בטוח שכל התופעות מהן את סובלת קשורות לאלטרוקסין.

ראשית, עליך לבדוק את רמת ה- TSH וה- T4 בדמך.
בהתאם לתוצאות אלה יש להקטין או להגדיל את מינון התרופה.

את רמת ההורמונים בדם יש למדוד פעם בשנה, כאשר הרמה מאוזנת, ואין סימנים מיוחדים של יציאה מאיזון (כמו שנראה שיש אצלך).

שינויים כמו שאת מתארת מחייבים בדיקה מיידית.

ירידה של 5 ק"ג בחודש היא אכן מדאיגה.
עליך לפנות אל רופא המשפחה שלך, כדי שילח אותך לבצע בדיקות כלליות, ויברר את מקור תלונותיך.





רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!