שאלה - מחזור לא סדיר שמקשה על קביעת מועד הביוץ

השאלה:
אני נשואה זה כשנתיים ומנסה להיכנס להריון. לא לקחתי גלולות חוץ מאשר לפני החתונה כדי להסדיר את המחזור. המחזור שלי בהתחלה היה ממש לא סדיר (30-19 יום). הגינקולוגית נתנה לי כדורים להסדרתו. עשיתי מעקב ביוץ במשך חודש (בדיקות דם + אולטרסאונד) ולא מצאו אצלי תאריך ביוץ. מבחינה אנטומית הכל תקין. כעת, משך המחזור ארוך יחסית (42-40 יום), ואני לא יכולה לחשב את זמן הביוץ לפי המחשבון שיש באתר (הוא מאפשר רק עד 35 יום).

כיצד אני יכולה לדעת מתי אני מבייצת? אני יודעת ששאלה זו חוזרת שוב ושוב והסתכלתי בכל התשובות אבל לא מצאתי משהו שיכול להתאים לאורך מחזור ארוך שכזה. אציין רק שהשתמשתי כבר מספר פעמים בערכה הביתית לגילוי ביוץ (בשתן) ולא היו תוצאות.
תשובה:


ביוץ סדיר מגיע אחת לחודש, אבל לא אצל כל אישה. לפי התיאור שלך, המחזור לא סדיר ולכן גם הביוץ לא סדיר. באופן נורמלי האישה מבייצת כשבועיים לפני קבלת המחזור. מאוד יכול להיות שבמקרה שלך את לא מבייצת כל חודש, ולכן פספסת את הביוץ עם הערכה.

ישנה דרך עתיקה לגלות את הביוץ על ידי מדידת חום הגוף. חום הגוף עולה כבחצי מעלה כאשר האישה מבייצת. את יכולה לנסות, אבל כמובן שזה לא ודאי, ולא ניתן לסמוך על זה במאה אחוז.

המשיכי בבדיקות עם ערכת הביוץ. הכי חשוב - המשיכי את המעקב אצל גינקולוגית כדי לאתר את הבעיה ולנסות להסדיר את המחזור.

לסיום, לחץ נפשי והתעסקות רבה בנושא הוכחו כמשבשים ומקשים על הכניסה להריון. לכן זכרי לא לתת לזה להשפיע עליך יותר מדי, והאמיני כי יש פתרון לבעיה.

בברכה,

ד"ר נעמה ורבין - אינפומד

עוד באינפומד
מחשבון לחישוב זמן הביוץ
רופאים ומכונים בפוקוס
רופאים בתחום
פרופ' אייל גור פרופ' אייל גור
מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים איכילוב. קרא עוד
פרופ' (PhD) בנימין ברטוב פרופ' (PhD) בנימין ברטוב
מומחה בפריון ומורפולוגיה של תאי הזרע. קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ