שאלה - תוסף מזון שמעודד בניית סחוס

השאלה:
אישה בת 62 סובלת מכאבים בברך כבר כמעט 3 שנים. תחילה נתנו לה זריקות קורטיזון להרגעה. אורתופד שאבחן את הבעיה ציין את הדברים הבאים:

ממצאים קליניים: ברך ימין - ללא אודם, ללא חום מקומי, ללא נפיחות, ללא תפליט, טווח מלא, יציבות שמורה, קרפטציות מרובות, רגישות על פס אנסרין.

לפי הבנתנו יש לה שחיקה בסחוס. הקשיים מה היא סובלת הם כאבים חזקים בברך, ועאבים חזקים מאוד לאחר הליכה יומית.

הומלץ לה על ידי רופא לקחת תרופה טבעית שנקראת: vita flex & msm ( ויטה פלקס בתוספת msm ) פעם ביום לכל החיים. מרכיביה: ג'לטין, נתרן, גלוקוזאמין הידרוכלוריד, כונדרויטין סולפאט, ציפוי צלולוז, סיליקה מטילסולפונילמתאן, קרוספובידון, חומצה סטיארית ממקור צמחי , מגנזיום סטיארט ממקור צמחי, צבע טיטניום דיאוקסיד, תאית ממקור צמחי. התרופה מיוצרת בארצות הברית.

שאלותינו:

האם לקיחת תרופה זו לאורך זמן אינה פוגעת בתפקודים שונים של איברים בגוף או מזיקה לגוף בטווח הארוך?

האם תרופה זו אכן יכולה לבנות את הסחוס בחזרה כפי שהרופא ציין?

האם הליכה יומית טובה או מזיקה, היות שלאחר הליכה יומית יש כאבים חזקים?


תשובה:


ויטה פלקס הוא תוסף תזונה. הוא מכיל 2 חומרים עיקריים: גלוקוזאמין וכונדרויטין . קיים תכשיר המכיל בנוסף msm, שהוא חומר נוגד דלקת ממקור טבעי. גלוקוזאמין וכונדרויטין הם מרכיבים חשובים במבנה הסחוס שלנו, אך עם השנים חלים שינויים במפרקים ויש פחות בניה של סחוס ויותר הרס שלו. כתוצאה מהרס הסחוס יש שחיקה במפרקים, ולעיתים נוצרת דלקת הגורמת לכאבים.

ויטה פלקס הוא פתרון המעודד בניה מחודשת של הסחוס ומצמצם את ההרס שלו. החומר msm הוא המינרל גופרית ממקור טבעי, ולו יש חשיבות רבה לתפקוד תקין של המערכות בגוף. חומר זה קשור להקלה בכאבים.

להבדיל מתרופות נוגדות דלקת, לתכשיר זה אין תופעות לוואי ידועות, הוא נמצא בטוח לשימוש, ולא נמצאו הוכחות לפגיעה שלו באיברים שונים בגוף.

לגבי ההליכה, אם יש כאבים חזקים - ניתן לבחור פעילות אחרת, למשל שחייה, מכיוון שבסך הכל, חשוב לבצע פעילות כלשהי לצורך שימון של המפרקים ולתחזוקה שוטפת של שאר המערכות בגוף.

חשוב לזכור שתוצאות לא נראות באופן מיידי. רק לאחר לפחות 3-2 חודשי שימוש מתחילים להרגיש שיפור.

הדס סנה - רוקחת

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!