שאלה - השפעות הסם קריסטל וזמן ההתנקות

השאלה:
כמה זמן לוקח לגוף להתנקות משאריות של שימוש בקריסטל (עישון)? זאת אומרת, כשעושים בדיקת שתן - האם שתייה מרובה של מים עוזרת לנקות את הגוף?


תשובה:


הקריסטל משתייך לקבוצת הסמים המעוררים, אליה משתייך גם האקסטזי על נגזרותיו השונות. הוא נצרך בדרך כלל בשאיפה או בעישון במקטרת. בישראל הוא נפוץ גם בכמוסות (כדורים) הנלקחות בבליעה, וגם בהזרקה ישירה לווריד בקרב משתמשים מנוסים יותר. הוא דומה בתכונותיו לאקסטזי, שהוא סם מעורר הגורם גם להזיות.

הסם גורם לניטרול עכבות, והמשתמשים בו מדווחים על תחושת חופש חזקה, ביטחון עצמי גבוה, אנרגיות גבוהות, הדגשה וחידוד של החושים. תופעה אופיינית נוספת לסם היא עלייה בחשק המיני, אך לצד זה אצל חלק מהמשתמשים נרשמת גם פגיעה בזקפה. בשל תופעות אלו, ישנו נוהג של שילוב בין הקריסטל לוויאגרה, תרופה להגברת הזקפה, ובעיקר בקרב גברים הומוסקסואלים. שילוב זה מסוכן ועלול לגרום נזקים גופניים.

השפעת הסם תלויה באדם הצורך אותו, ובמרכיבים גופניים ונפשיים כאחד. בתום פרק זמן ההשפעה, ישנה ירידה פתאומית וחדה בעוצמת האנרגיות ובתחושת האופוריה הכללית, מה שמוביל לעיתים לצריכה נוספת של הסם. עובדה זו גורמת לכך שהקריסטל הוא סם ממכר מאוד, ובעיקר אצל אנשים הנוטים לפתח התמכרויות שונות או זקוקים לחיזוקים סביבתיים תכופים יותר. משך השפעת הסם תלוי באופן הצריכה ובאדם הצורך, והוא נע בין שעתיים ל-16 שעות.

את הקריסטל מפיקים מחומרים רעילים ביותר, במינונים נמוכים. לרוב מדובר בתערובות של חומרים שונים וברמות "ניקיון" שונות. שימוש בחומר שאינו טהור, כזה המכיל שיירים של חומרים רעילים או עודפי רעלנים, עשוי להיות מסוכן מאוד.

כתבתי את כל ההקדמה הזו כדי שתדע עד כמה השימוש בסם הוא מזיק לגוף!

לשאלתך, בדרך כלל נותנים עד 10 ימים להתנקות מוחלטת מהסם, וגם זה תלוי בחומרים ממנו מורכב הסם , כלומר, אם הוא טהור או לא טהור.

ד"ר גיל טאובר - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!