//

שאלה - כיצד אוכל לדעת אם מקור הכאב שלי הוא כתוצאה מתעוקת חזה?

השאלה:
כיצד אוכל לדעת אם מקור הכאב שלי הוא כתוצאה מתעוקת חזה?


תשובה:
תעוקת חזה יכולה להציק לך כאשר אתה עוסק במגוון פעילויות שונות, כגון: הליכה, עליה במדרגות, פעילות גופנית או פעולות ניקיון שונות. הכאב אשר מלווה תעוקת חזה יכול לגרום לך להזיע או שיהיה לך קשה לנשום ותתנשף בכבדות. ייתכן ותחוש כאב בזרוע, באזור הצוואר, הלסת או הכתף, כמו גם באזור בית החזה שלך. במידה והכאב הוא מתון, הוא יחלוף לאחר מנוחה בת כמה דקות. במידה והכאב חמור יותר, ייתכן ותזדקק לטיפול תרופתי. במרבית המקרים טיפול תרופתי בניטרוגליצרין מיושם במקרים של תעוקת חזה חמורה.

חלק מבני האדם סובלים מתעוקת חזה, אשר מופיעה בזמן פעילות גופנית, בדרגה מסוימת והיא חולפת מעצמה לאחר פרק זמן מסוים. הם יכולים לסבול מסוג זה של תעוקת חזה במשך זמן רב. תעוקת חזה מסוג זה מכונה תעוקת חזה יציבה.

כאשר דפוסי ההתנהגות של תעוקת חזה משתנים ללא הרף, היא מכונה תעוקת חזה שאינה יציבה. זהו סימן המתריע בפני סכנה. יתר על כן, כאשר מדובר בהתקפים של תעוקת חזה ההולכים ומתרבים גם ללא כל מאמץ, כלומר תעוקת חזה אשר מופיעה גם בזמן מנוחה, או תעוקת חזה פתאומית למי שלא סבל ממנה בעבר, אלה מהווים סימני אזהרה גם כן.

תעוקת חזה שאינה יציבה יכולה להיות הסימן המקדים להתקף לב. במידה ואתה סובל מתעוקת חזה, מומלץ לגשת ולהתייעץ ללא דיחוי עם הרופא המטפל בך או לפנות לשירותי החירום. סימן אזהרה נוסף הוא הופעתם של כאבים בחזה אשר אינם חולפים גם לאחר פרק זמן של מנוחה או לאחר נטילת תרופה. במידה ואתה סובל מכאבים בחזה אשר אינם חולפים, פנה באופן מיידי לשירותי החירום.

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!