//

שאלה - הסרת נגע מאזור קרום הבתולים

השאלה:
אני בת 23 ובבדיקה הגינקולוגית האחרונה שלי הרופאה אבחנה אצלי Mucous Vaginal Tag באזור ה- Hymen והפנתה אותי למרפאת צוואר רחם על מנת להסיר אותו. התקשרו אלי מהמחלקה בבית החולים כדי לתאם את התור, וההוראות שקיבלתי היו לבוא בצום ועם מלווה, מכיוון שלאחר הטיפול אני לא יכולה לנהוג.

עברתי כבר מספר ניתוחים להסרת שומות, כולל ניתוח שהיה מאוד קרוב לאזור השפתיים הגדולות (אך הוא נעשה בכל זאת על ידי רופא עור-פלסטיקאי), והייתי בטוחה שיהיה מדובר בניתוח באותו סגנון, אבל מעולם קודם לכן לא ביקשו ממני לבוא בצום, ולכן אני מאמינה שמדובר בסוג הרדמה שונה.

האם תוכלו להסביר איך נעשה ניתוח זה? איפה בכלל זה ה- Hymen,? אני לא בדיוק מצליחה למקם את זה. את ה- Tag עצמו אני יכולה לראות, אבל האם זה אזור שניתן להבחין בו גם בנורמה ללא גידול? האם עלולה להיווצר צלקת שתהיה נראית לעין? אני פעילה מינית זה כמה שנים.


תשובה:


קשה לענות על שאלותיך ללא בדיקה של הממצא. בכל אופן, אזור ה- Hymen הוא אכן אזור קרום הבתולים, והוא נמצא היכן שאת רואה את ה- Tag. לגבי ההרדמה, שוב, צריך לראות את הנגע על מנת להבין באיזו הרדמה יעשה הניתוח, אך סביר להניח שאם אלו ההנחיות שקיבלת, הכוונה היא לעשות את הניתוח בהרדמה כללית. כדאי לפנות שוב לבית החולים שבו את אמורה לעבור את הפרוצדורה על מנת לברר את העניין.

שיהיה בהצלחה!

ד"ר מורן שויקה-רבאו - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!