שאלה - תחושה של רעב בלתי נשלט

השאלה:
אני בריאה ולא לוקחת תרופות. תמיד אכלתי מאוזן ושמרתי על משקל יציב בלי להקדיש לכך מחשבה. מזה כ-6 חדשים, בלי שום סיבה, יש לי תופעה של רעב בלתי נשלט. התחושה שונה מרעב רגיל ולא עוברת גם אחרי שאני אוכלת עד מלאות יתר. בעבר יכולתי לשכוח לאכול ולא לחוש רעב, היום אם אני מנסה לדחות את האכילה, אני אוכלת כמויות גדולות יותר אחר כך. זו לא אכילה מתוך שעמום או חשק לנשנש, אלא תחושה גופנית שממש מציקה ולא מצאתי לה שום פתרון חוץ מאכילה. אך גם אחרי שאני אוכלת כמויות אדירות התחושה נמשכת. כמובן שהשמנתי בזמן האחרון, אך להערכתי מעט יחסית לכמויות שאני אוכלת.
אני נשואה ואם ל-2 (12,8). אני עובדת בחלוקת עיתונים ולכן ישנה כ-3 שעות בלילה ו-2 -4 ביום וסובלת מעייפות. בעבר בדיקות דם שעשיתי היו תקינות. לפני כשנה התגלה שיש לי HB נמוך (9) אך לא בדקתי זאת לעומק.


תשובה:

קשה להעריך מאיזו בעיה את סובלת רק על פי תיאור הרעב.
אני מציעה לך לפנות אל רופא המשפחה שלך, ולתאר לו את המצב.
רעב מוגבר עשוי לנבוע מהפרעה בתפקודי בלוטת התריס, מסוכרת ומסיבות נוספות. כדי לבדוק את הגורמים האלה עלייך להיבדק, ולבצע בדיקות מעבדה.

באותה הזדמנות כדאי שתחזרי על ספירת דם, שכן המוגלובין בערך של 9 הוא ללא ספק נמוך מדי, וייתכן כי הוא תורם לסימפטומים מהם את סובלת. אם התוצאה תחזור על עצמה, והערך עדיין יהיה נמוך - יש לברר מה הסיבה לכך.

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!