שאלה - דימום בין-מחזורי עם גלולות יסמין

השאלה:
לאחרונה לקחתי גלולות יסמין בפעם ראשונה, קיבלתי וסת, ומאז עבר שבוע וחצי והווסת לא פסקה. האם עלי להפסיק את הגלולות?




תשובה:


התופעה שאת מתארת נקראת בשפה המקצועית דימום בין-מחזורי (breakthrough bleeding) וכשמה כן היא: דימומים קלים במהלך המחזור ללא קשר לימי הדימום הווסתי. התופעה שכיחה בעיקר בחודשים הראשונים של נטילת גלולות למניעת הריון, ובעיקר בזמן נטילת גלולות מהדור החדש, המכילות מינונים נמוכים יחסית של הורמונים. התופעה אמורה לחלוף לאחר מספר מחזורים.

עלייך להמשיך ליטול את הגלולות כרגיל, ואם התופעה תימשך ותהפוך למטרד, פני שוב לרופא הנשים על מנת להחליף סוג הגלולות.

ד"ר מורן שויקה-רבאו - אינפומד





רופאים ומכונים בפוקוס
רופאים בתחום
ד"ר ראובן בן-טובים ד"ר ראובן בן-טובים
רופא אא"ג ובעיקר עוסק בעריכת חוות דעת רפואיות... קרא עוד
פרופ' (PhD) בנימין ברטוב פרופ' (PhD) בנימין ברטוב
מומחה בפריון ומורפולוגיה של תאי הזרע. קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ