שאלה - יובש בפנים ובקצה הפין לאחר שימוש ברואקוטן

השאלה:
אני לוקח כבר שבועים רואקוטן. לאחר השבועים האלה ראיתי שיפור, אבל יש לי יובש חזק בפנים, וכן על הפין, ממש בקצה שלו. האם זה נורמלי? האם זוהי אחת מתופעות הלוואי של רואקוטן?
תודה על העזרה ומידע שאתם מעבירים באתר הזה.



תשובה:
יובש של העור והריריות הינו תופעת לוואי מוכרת ושכיחה של רואקוטן. יובש באזור קצה הפין אינו שכיח, אך הואיל והוא מכוסה עור - גם הוא יכול להיות מעורב.
במקרים קיצוניים של יובש עורי מומלץ לשמן את העור בקרם לחות או וזלין. ניתן גם להוריד את מינון התרופה באם תופעות הלוואי קשות מדי, בהמלצת הרופא המטפל.
תופעות הלוואי ברוב המוחלט של המקרים נעלמות בסיום הטיפול בתרופה. במקרה שלך, אם היובש בפין קשה, משמעותי או כואב, אני ממליץ לפנות לרופא העור שלך לבדיקה.

נקודה חשובה לכל נוטל רואקוטן, במיוחד בימי הקיץ שטופי השמש, היא להימרח בקרם הגנה !!! סכנת הכווייות והנזקים העוריים גבוהה ביותר בעת נטילת התרופה.





רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!