שאלה - כאבי בטן עזים שמצריכים בירור

השאלה:
אני סובלת כבר יותר מחודשיים מכאבי תופת בצד השמאלי התחתון של הבטן. הכאבים נחלשו לפני כחודש וחזרו שוב לפני כשבוע. נבדקתי בחדר מיון לפני חודשיים, ואצל רופא משפחה ורופא נשים השבוע. נשללו כבר אבנים בכליות והריון חוץ-רחמי. היה לי דימום קל בצוואר הרחם, אך נקבע כי אין זה קשור לכאבים. רופא הנשים אמר שיכול להיות כי מדובר בהרניה.

מכיוון שאין לי שום בליטה (אך הבטן מעט נפוחה בצד השמאלי) רציתי לדעת אם עדיין זו יכולה להיות הסיבה, או שאולי יש לכם השערה אחרת.

חסר תיאור מדויק של הכאבים מהם את סובלת. האם אותם כאבי תופת רציפים ולא מרפים ממך חודשיים יומם ולילה, או שמא הם התקפיים? האם הם אירעו מספר פעמים ונמשכו תקופות קצרות או ארוכות? האם קיימות הפרעות נוספות? האם נעשו בדיקות דם או הדמיות פרט לביצוע בדיקת אולטרסאונד של הבטן שאליה כנראה את מתייחסת? האם נבדקת על ידי רופא שהתרשם מהכאב העז, האם נזקקת למשככי כאבים?

לפי תיאורך, אלה אינם כאבים שאופייניים לבקע (הרניה). מן הראוי שתגשי לבדיקת רופא, רצוי כירורג כללי, שיקבל ממך את כל המידע הרלבנטי ולאחר מכן יוכל, לפי הצורך, להפנותך לבדיקות מתאימות על מנת שיקבע את סיבת הכאבים ואת הטיפול המתאים להם.

בברכה

ד"ר נחום ורבין


תשובה:
מומחה לכירורגיה כללית

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!