שאלה - נוטל סימוביל וסובל מכאבי בטן

השאלה:
לאחרונה יש לי תופעת גזים. אני נוטל תרופת Simovil 20mg זה מספר שנים בקביעות. בימים האחרונים חש כאבים מונוטוניים בצד ימין, בבטן תחתונה מעל המפשעה. האם יתכן שזה קשור לנטילת התרופה? משקלי 95 ק"ג, גובהי 170 ס"מ, ואני לא עושה פעילות ספורטיבית - ב


תשובה:


בדרך כלל, התרופה הזו אינה גורמת לכאבים שאתה מתאר, מה גם שאתה נוטל אותה כבר זמן רב. חשוב מאוד לעקוב אחר תפקודי הכבד שלך כל עוד אתה מטופל. בתרופה.

לכאבי בטן ימנית תחתונה יכולות להיות סיבות שונות, חלקן מסוכנות, חלקן פחות. האם ישנן עוד תופעות, כגון כאבים בזמן מאמץ או הרמת משקל כבד? חום? שלשולים? הקאות? צריבה במתן שתן? יתכן שהכאבים נובעים מדלקת בתוספתן, מבקע מפשעתי או אפילו מדלקת בדרכי השתן.

אני מציעה שתפנה לרופא המשפחה לצורך בדיקה ואבחנה מדויקת.

עוד מידע על התרופה שאתה נוטל תמצא באינדקס התרופות של אינפומד:

http://www.infomed.co.il/drug1.asp?dID=191




רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!