שאלה - דימומים לאחר 7 שנות שימוש בגלולות למניעת הריון מסוג הרמונט

השאלה:
אני בת 24, לוקחת גלולות למניעת הריון מסוג הרמונט זה 7 שנים. מעולם לא קרה משהו חריג, כמו איחור במחזור, דימום לא שגרתי וכו'. היום הופיע לי דימום די מסיבי, כמו מחזור, ואני ביום ה-8 בחפיסה. זה לא קרה לי אף פעם, ואני משתמש באותן גלולות 7 שנים! מה יכולה להיות הסיבה? מה לעשות?




תשובה:


לרוב, אם בשלב ההתרגלות לגלולות למניעת הריון לא מופיעים דימומים בין-מחזוריים, סביר גם שלא יופיעו בהמשך הנטילה. למרות זאת, ישנן כמה סיבות אפשריות לדימום כזה: "פספוס" גלולה, הקאות, שלשולים, מיומות, פוליפים תוך-רחמיים, וכן שינויים הורמונליים טבעיים המתרחשים בגוף בעיקר בגיל הפוריות.

כיוון שמדובר בדימום מאסיבי, אני ממליצה לפנות לרופא המטפל לבדיקה, על מנת לוודא שהכל תקין. אם התופעה תימשך, כדאי לשקול את החלפת סוג הגלולות.

ד"ר מורן שויקה-רבאו - אינפומד





רופאים ומכונים בפוקוס
רופאים בתחום
פרופ' (PhD) בנימין ברטוב פרופ' (PhD) בנימין ברטוב
מומחה בפריון ומורפולוגיה של תאי הזרע. קרא עוד
פרופ' חנן גוזנר-גור פרופ' חנן גוזנר-גור
מומחה בראומטולוגיה וברפואה פנימית קרא עוד

בריאות זה אינפומד – אתר רפואה המקיף בישראל