שאלה - ילד שלא אוהב לאכול

השאלה:
בני בן שנה ושלושה חודשים ולא רוצה לאכול! אני לא מרשה לו לאכול חטיפים (במבה, ביסקוויטים והשאר), שגם אותם הוא לא כל כך אוכל.

הוא מאוד אוהב לחם, אך גם זה תלוי באיזה יום הוא קם ועל איזה צד... יחסית לילדים אחרים שמתי לב שהוא אוהב פירות וירקות, אבל אותם הוא לא אוכל כל יום. אולי פעם בשבוע קורה שיש לו באמת תיאבון ואני מצליחה להאכיל אותו כמו שצריך, וגם אז הכמויות מאוד קטנות, לדוגמה: חצי שוק של עוף וכף אורז זה ארוחה בשבילו. מה שכן הוא מרבה בשתיה, במיוחד בימים חמים אלה, והוא מתחיל להזיע ונעשה רטוב כאילו יצא מהמקלחת, כך שאני לא חושבת שהוא "מלא" מהמים.

מה עושים? למי פונים? האם בכלל נשמע שיש לו בעיה?


תשובה:


על מנת להחליט האם יש בכלל בעיה עם בנך, חייב להיות דבר מה שגם רופא יכול לראות אצלו, ולא רק דברים ש"נראים לאמא". אין זה אומר כלל וכלל שאנו הרופאים מזלזלים בתחושות האימהיות, שברוב המקרים מאד מוצדקות ונכונות.

האם בנך עולה במשקל כפי שצפוי לגילו? האם התפתחותו המוטורית והקוגניטיבית (שכלית) תקינה ותואמת לבני גילו? האם הוא סובל מכאבי בטן או שלשולים? כל עוד התפתחותו תקינה, ומשקלו מתאים לעלייה הצפויה בהתאם לאחוזון שבו הוא נולד, בדרך כלל אין סיבה לדאגה. לעיתים זה נראה שהילד אוכל מעט, אולם הוא אוכל כפי הדרוש לו. אם קיימת כל בעיה אובייקטיבית, יש מקום להתייעץ עם רופא הילדים, לבדיקה גופנית ולבדיקות נוספות לפי הצורך.

רפואה שלמה

ד"ר אמיר בר-שי - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!