דלג לתוכן

כאבי ראש בעת נטילת ציפראמיל ודפלפט

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 17/11/2008
1 דקות קריאה

שאלה:

אמי בת 58 נוטלת דפלפט וציפראמיל, בציפראמיל היא החלה להשתמש לפני חודש וחצי. בשבוע האחרון היא סובלת מכאבי ראש חזקים, שמלווים אותה כל היום. האם יש קשר בין הכאבים לבין התרופה ציפראמיל? ביקרנו אצל נוירולוג ולדעתו, הכאב הוא כתוצאה ממצב נפשי.

תשובה:

לא פירטת את הרקע הרפואי של אימך ולכן קשה לומר אם מדובר בכאבים על רקע נפשי, גופני או תרופתי. בכל מקרה, ציפראמיל, או Citalopram, היא תרופה נוגדת דיכאון ממשפחת התרופות המעכבות ספיגה חוזרת של סרוטונין (SSRI). כתופעת לוואי היא עלולה לגרום לכאבי ראש, דבר שקורה בעד כ-18% מהחולים הנוטלים אותה! לא מצאתי שהשילוב בין ציפראמיל לדפלפט גורם לכאבי ראש. לאור נתונים אלה, אולי ניתן לשקול המרת הציפראמיל בתרופה אחרת, המתאימה למצבה של אמך. בברכה, ד"ר טלי צ'רנוביצקי - אינפומד
רופאים בתחום
ד"ר אלכסנדר אברבוך
ד"ר אלכסנדר אברבוך רפואת שיניים
ד"ר גיא שטויר
ד"ר גיא שטויר ילדים
ד"ר אייל קליש
ד"ר אייל קליש כירורגיה פלסטית
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו