דלג לתוכן

שאלתי נוגעת לתופעות לוואי עקב התקנת המירנה. האם אחרי שבוע מההתקנה יכולו

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 15/07/2002
1 דקות קריאה

שאלה:

שאלתי נוגעת לתופעות לוואי עקב התקנת המירנה. האם אחרי שבוע מההתקנה יכולות להיות התכווצויות ברחם? הייתי בבדיקה אצל רופאת הנשים 3 ימים אחרי ההתקנה, היא אמרה שאין סימנים לדלקת, אבל בכל אופן הכאבים נמשכים יחד עם כיסוי אנטיביוטי. האם זהו תהליך רגיל או יש צורך בבדיקה חוזרת?

תשובה:

כן, זה נשמע נורמלי וחלק מהעניין לקבל כאבים דמויי מחזור לאחר הכנסת התקן תוך-רחמי. טבעי גם לחוש עווית בטנית סביב מחזורים. הפתרון הוא בד"כ משככי כאבים, אם כי מעל 10% מהנשים מסירות את ההתקן תוך שנה בשל תופעות לוואי כמו כאב או דימומים. חשוב מאוד לשים לב באם תפתחי חום ו / או עליה בכמות ההפרשות או שינוי הצבע הרגיל שלהן- סימנים המעידים על זיהום המצריך טיפול אנטיביוטי מיידי. לקריאה נוספת- http://www.infomed.co.il/questions/q_073000_1.htm
רופאים בתחום
ד"ר עמיקם טל
ד"ר עמיקם טל פסיכיאטריה
ד"ר דמיטרי גולדשטיין
ד"ר דמיטרי גולדשטיין כירורגיה
פרופ' עמי פישמן
פרופ' עמי פישמן יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו