הסרת אנדומטריוזיס ( Laparoscopic surgery for endometriosis ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום יילוד וגניקולוגיה

 
מטרת הניתוח

לצפות באיברים הפנימיים כדי לחפש אחר סימנים לאנדמטריוזיס ולבעיות אפשריות אחרות. זוהי הדרך היחידה בה ניתן לאבחן אנדמטריוזיס בוודאות. אולם אבחון שלילי לאנדמטריוזיס לעולם אינה ודאית – גרורות (שתלים) יכולים להיות זעירים ולחמוק מעין המנתח. 

כמו כן הניתוח מיועד הסרת אנדמטריוזיס וכן רקמת צלקת שעלולה לגרום לכאב ולאי-פוריות. אם מתגלה ציסטה של אנדמטריוזיס על שחלה, יש להניח שיכרתו אותה.


הגדרת הניתוח

לפרוסקופיה היא ההליך הנפוץ ביותר בה משתמשים לאבחון וכן הסרת אנדמטריוזיס קלה עד בינונית. במקום להשתמש בחתך גדול בבטן, המנתח מחדיר מכשיר צפייה מואר המכונה לפרוסקופ דרך חתך קטן. אם המנתח זקוק לגישה טובה יותר, הוא יעשה עוד חתך קטן או שניים כדי להכניס עוד מכשירי ניתוח. 

הכנה לניתוח

ימליצו לכם לא לאכול או לשתות במשך שמונה שעות לפחות לפני ביצוע לפרוסקופיה. לפרסקופיה מבוצעת לרוב תחת הרדמה כללית, על אף שאתם יכולים להישאר ערים אם תבחרו באפשרות של הרדמה מקומית או הרדמה שדרתית. ניתוח הסרת אנדמטריוזיס מבצע גניקולוג או מנתח.

הליך הניתוח

לצורך הסרת אנדמטריוזיס באמצעות ניתוח לפרוסקופיה, הבטן ממולאת בגז (דו תחמוצת הפחמן או תחמוצת החנקן). הגז, המוחדר בזריקה, דוחף את קיר שרירי הבטן מן האיברים והלאה כדי שהרופא יוכל לראות אותם בבהירות. לאחר מכן מחדיר הרופא את הלפרוסקופ דרך חתך קטן ובוחן את האיברים בפנימיים. 

ייתכן כי יבוצעו חתכים נוספים כדי להחדיר מכשירים להניע את האיברים והמבנים הפנימיים לצורך תצפית טובה יותר. הליך זה אורך לרוב בין 30 ל-45 דקות.

אם יש צורך לבצע הסרת אנדמטריוזיס או רקמת צלקת, המנתח שלכם ישתמשו באחת ממספר שיטות, כולל חיתוך והסרה של רקמה (אקסטיזה) או השמדתה באמצעות קרן לייזר או זרם חשמלי (צריבה חשמלית).
לאחר ההליך, המנתח סוגר את החתכים שבבטן במספר תפרים. לרוב נותרת רק צלקת זעירה, אם בכלל.
מומחים


מאמרים לפי נושא הסרת אנדומטריוזיס

מאמרים נוספים בתחום
אנדומטריוזיס היא תופעה רפואית שתוקפת בין 1-2% מהאוכלוסייה הנשית, לרוב בגיאלי הפוריות. היא גורמת לכאבי מחזור, אי סדירות במחזור ובמקרים קשים אף אי פריון. אז איך זה שלא מדברים עליה מספיק? אנדומטריוזיס...
כ-15% מהנשים סובלות מכאבים בזמן קיום יחסי מין, מצב הנקרא גם דיספראוניה, כאשר כמעט מחצית מהמקרים נגרמים עקב וסטיבוליטיס. בעבר יחסו את הסיבה לבעיה פסיכולוגית או סקסולוגית ואף לזיהום על ידי פטריה, אך כיו...

שאלות ותשובות לפי נושא הסרת אנדומטריוזיס

בתחום
הפעולות שעברת ושאת עתידה לעבור הן פעולות חודרניות שנעשות בחלל הרחם. מצב של שאריות שליה ברחם הוא מצב מסוכן, ולכן עברת ניתוח חירום. ההידבקויות הרבות שיש לך ברחם נגרמו על ידי הלידות הקודמות, על י...
ישנה שיטה של כריתת רחם בגישה וגינאלית. אין צורך לבצע זאת באופן פרטי, שכן עושים את הניתוח הזה גם בבית חולים ציבורי. ניתוח בגישה וגינאלית אינו אפשרי בכל מקרה של כריתת רחם. בחירת גישת הניתוח תלויה בס...

פורומים, קיצור קיבה - כרורגיה בריאטרית

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
כאבים חצי שנה לאחר ניתוח שרוול אא 17/11/2019 19:20
 • חצי שנה לאחר ניתוח שרוול, לפני יום לאחר אכילת אוכל שומני היה לי כאבי בטן עליונה וגב עליון עזים ביותר, שנמשכו כ 6 שעות במהלכם הקאתי כמה פעמים. האם זה קשור לאוכל?

 • + הוסף תגובה
ניתוח מעקף קיבה אחרי שרוול. שמוליק 07/11/2019 10:44
 • שלום .9 אחרי שרוול סובל מרפלוקס קיבתי וחומציות.המנתח המליץ לי ניתוח מערך מלא.השאלה היא מאיזה BMI אני חייב לעבור את הוועדה התרןם ניתויחת ובאיזה BMI אני יכול לעשות את הניתוח ללא כל התהליך.תודה.

 • + הוסף תגובה
ניתוח חוזר אחרי מעקף קיבה נטלי 29/10/2019 15:03
 • שלום. לפני 7שנים עשיתי מעקף קיבה עם הורדת טבעת שהוסרה עקב הקאות מרובות. לפני 4 שנים ילדתי והעלתע 30 קג.היום עם גובה 176 משקל 125. האם אפשרי לעשות משהו? היה ניסיון עם הרבה דיאטות וזריקת סקסנדה שאיתם מצליחה להוריד 2-3קג

 • + הוסף תגובה
ניתוח חוזר אחרי מעקף ד"ר פבל שמולבסקי 29/10/2019 21:01
 • שלום, קודם כול צריך לברר מה סיבה לכישלון של ניתוח מעקף, צריך לבצע רישום מדויק של קלוריות שמטופל אוכל, לבדוק איך נראה ה"פאוץ'" של הקיבה, האם הוא גדל או לא. יש מספר אפשרויות ניתוחיות שאשמח להסביר בפגישה.

 • + הוסף תגובה
אשמח לטלפון ליצירת קשר ולקביעת יעוץ נטלי 29/10/2019 21:20
 • האם אתה עובד עם מאוחדת? אשמח לטלפון לקביעת יעוץ

 • + הוסף תגובה
יצירת קשר ד"ר פבל שמולבסקי 31/10/2019 18:39
 • אני לא עובד עם מאוחדת אבל אני מזמין אותך למרפאה כירורגית השמנה בבית חולים מאיר- מאוחדת נותנת טופס 17- כול יום חמישי { חוץ משבוע הבא). טלפון קישור 0737593655.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!