השתלת שיער ( Hair Replacement Surgery grafting and scalp reduction ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום רפואה אסתטית

מטרת הניתוח

נשירת שיער היא בעיה מתסכלת עבור אנשים רבים. תרופות כגון רוגיין ופרופסיה עשויות לעזור לאנשים עם קרחות תורשתית, אך זהו פתרון זמני. 

עבור אנשים מסוימים, ניתוח השתלת שיער, שיפתור את הבעיה באופן קבוע, הוא הפתרון המועדף. בניתוח השתלת  שיער קיימים שני הליכים טיפוסיים – השתלת שיער והקטנת קרקפת. מועמדים מתאימים להוספת שיער הם גברים עם קרחות בדפוס גברי ונשים עם שיער דליל. 

גם אנשים שאיבדו שיער כתוצאה מכוויות או פציעות בקרקפת, יכולים להסתייע בניתוח השתלת שיער. הניתוח לא יועיל לנשים שיש להן נשירת שיער משמעותית בשטח נרחב. 

כמו כן, אנשים שאין להם מספיק מקומות מהם ניתן לקחת את ה"תרומה" ואנשים שיש להם רקמת צלקת ורודה, או צלקות עבות וסיביות, כתוצאה מכוויות או מפציעות בקרקפת, אינם מועמדים מתאימים להשתלה.

תיאור הניתוח
 
במהלך ניתוח השתלת שיער, הרופא מעביר שיערות מאזור שיש בו הרבה שיער לאזורים קרחים משיער.
רוב השתלות השיער מתבצעות במרפאה, תחת הרדמה מקומית. 

במהלך השתלת שיער מרגישים כאב מזערי בלבד. לאחר ניקוי יסודי של הקרקפת, המנתח משתמש במחטים קטנות על מנת להרדים אזור בו יש צמיחה נורמאלית של שיערות, בחלק האחורי של הקרקפת. הוא מסיר חלק מהאזור השעיר של הקרקפת בעזרת אזמל מנתחים, מניח אותו בצד ותופר את הקרקפת בחזרה.

קבוצות קטנות של שיער, או שיערות בודדות, מופרדות, או מוסרות מהקרקפת בעזרת זכוכית מגדלת באמצעות סכין חד. מנקים ומרדימים את האזור שיקבל את השערות הבריאות (בדרך כלל החלק הקדמי של הקרקפת), באמצעות מחטים קטנות.

בסופו של התהליך, יוצרים נקבים זעירים בחלק הקדמי של הקרקפת ומניחים בתוכם בזהירות את השערות הבריאות. במהלך ניתוח הוספת שיער אחד משתילים מאות ואפילו אלפי שערות.
 
סיכונים
 
סיכונים שקיימים בניתוח מכל סוג:
 

·         
דימום

·         
זיהום
 
סיכונים נוספים בניתוח השתלת שיער:
 

·         
צלקת

·         
מראה לא טבעי של השיער החדש שצמח (שכיח בעיקר בשיטות הישנות יותר).
 
קיימת אפשרות שלאחר הניתוח, השתלת שיער תיראה פחות מוצלחת מהציפיות.
 
על מנת שניתוח השתלת שיער יהיה בטוח ומוצלח, חשוב שמצבו הבריאותי של המטופל יהיה טוב. בכל מקרה, חשוב לשוחח עם הרופא על הסיכונים והאפשרויות, לפני שמבצעים ניתוח כלשהו מתוך בחירה (ניתוח שאינו הכרחי).
 
הטיפול לאחר הניתוח
 
ברוב השיטות המודרניות של השתלת שיער, מתרחשת צמיחה מעולה של שיער, תוך מספר חודשים לאחר הניתוח. יחד עם זאת, לעתים קרובות, יש צורך ביותר מטיפול אחד, על מנת להגיע למראה הטוב ביותר.
 
השיער שהוחלף בדרך כלל נשאר לצמיתות. אין צורך בטיפול ארוך טווח.

לאחר ניתוח השתלת שיער, במהלך תקופת ההחלמה, הקרקפת בדרך כלל רגישה מאד. במקרים מסוימים יתכן צורך בשימוש במשככי כאבים חזקים, הניטלים דרך הפה למשך מספר ימים.

הראש נשאר חבוש בתחבושת כירורגית גדולה, או בתחבושת קטנה יותר ועליה כובע, לפחות למשך יום אחד או יומיים. חלק מהרופאים ממליצים גם על נטילת אנטיביוטיקה, או תרופות אנטי דלקתיות לאחר ניתוח הוספת שיער.

אין צורך בשום טיפול נוסף לאחר ניתוח הוספת שיער.
מומחים


מאמרים לפי נושא השתלת שיער

מאמרים נוספים בתחום
אנו נמצאים בעידן של מחקר וטכנולוגיות מתקדמות. בזכות המדע וההתפתחויות בתחום הבריאות אנו חיים שנים ארוכות יותר ויודעים לשמר ולהאריך את בריאות מנגנוני הגוף השונים. לשמחתנו, גם תחום השיער נהנה מהקדמה...
לייעוץ חינם בנושא הסרת שיער פנה למומחה שלנו >>> הרפואה הסינית רואה בחזות החיצונית של האדם ייצוג של מצב האיברים הפנימיים, אנרגיית החיים ומצב זרימת הדם. הגישה הסינית לשימור אנרגיית החיים, מר...

שאלות ותשובות לפי נושא השתלת שיער

השתלת שיער יכולה לשפר באופן משמעותי את המראה ואת הביטחון העצמי של מטופל מקריח. יחד עם זאת, חשוב לזכור שטיפול מסוג זה אינו יכול ליצור שיער חדש. הוא יכול רק להעביר את השיער הקיים מהחלק האחורי של הקרקפת ...
המונח אלופציה משמעותו אובדן שיער. כאשר מדובר באובדן שיער במקטעים בודדים, שם התופעה הוא Alopecia Areata, וכאשר המצב חמור יותר, ויש אובדן של כל שיער שם התופעה הוא Alopecia Totalis. הבסיס לתופעה אינו נ...

פורומים ניתוחים פלסטיים ומתיחת בטן אחרי ירידה במשקל

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מתיחת זרועות רוני 05/09/2020 21:18
  • האם ניתן לבצע את הניתוח גם למי שחיובית לפקטור ליידן 5?

  • + הוסף תגובה
הסרת עור עודף בבטן חגה 31/07/2020 19:45
  • אני בת 22 וירדתי 24 קילו. יש לי בטן נפולה כתוצאה מהירידה וזה נראה רע ולא מתאים לגוף שלי (יש לציין שירדתי ללא ניתוחים) האם הקופה יכולה לאשר מיני מתיחת בטן בחינם גם?

  • + הוסף תגובה
אכזבה משאיבת שומן מעיין 24/07/2020 22:33
  • שלום, אני אחרי 3 שבועות ניתוח שאיבת שומן ומתיחת בטן, אני כעת מביטה בבטן ועדיין רואה שומן בצדדי הבטן ובמותניים, ולא קיבלתי את התוצאה שרציתי..ומאוכזבת ממראה הבטן כעת )אציין שביצעתי את הניתוח לאחר 4 לידות ולא היה לי הרבה משקל עודף, הייתי במשקל 74 גובהה 1.68 רק קצת רפוי בבטן). השאלה, מה ניתן לעשות כעת על מנת להגיע לתוצאה הרצויה? האם ניתן כעת לבצע רק שאיבת שומן בצצדי הבטן ובמותניים? ואחרי כמה זמן אפשר לעשות זאת לאחר הניתוח הנ"ל?

  • + הוסף תגובה
שאיבת שומן ד"ר טלי פרידמן 26/07/2020 09:34
  • היי מעיין, אמליץ לך לחזור לרופא המטפל ולהתייעץ איתו.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!