השתלת שיער ( Hair Replacement Surgery grafting and scalp reduction ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום רפואה אסתטית

מטרת הניתוח

נשירת שיער היא בעיה מתסכלת עבור אנשים רבים. תרופות כגון רוגיין ופרופסיה עשויות לעזור לאנשים עם קרחות תורשתית, אך זהו פתרון זמני. 

עבור אנשים מסוימים, ניתוח השתלת שיער, שיפתור את הבעיה באופן קבוע, הוא הפתרון המועדף. בניתוח השתלת  שיער קיימים שני הליכים טיפוסיים – השתלת שיער והקטנת קרקפת. מועמדים מתאימים להוספת שיער הם גברים עם קרחות בדפוס גברי ונשים עם שיער דליל. 

גם אנשים שאיבדו שיער כתוצאה מכוויות או פציעות בקרקפת, יכולים להסתייע בניתוח השתלת שיער. הניתוח לא יועיל לנשים שיש להן נשירת שיער משמעותית בשטח נרחב. 

כמו כן, אנשים שאין להם מספיק מקומות מהם ניתן לקחת את ה"תרומה" ואנשים שיש להם רקמת צלקת ורודה, או צלקות עבות וסיביות, כתוצאה מכוויות או מפציעות בקרקפת, אינם מועמדים מתאימים להשתלה.

תיאור הניתוח
 
במהלך ניתוח השתלת שיער, הרופא מעביר שיערות מאזור שיש בו הרבה שיער לאזורים קרחים משיער.
רוב השתלות השיער מתבצעות במרפאה, תחת הרדמה מקומית. 

במהלך השתלת שיער מרגישים כאב מזערי בלבד. לאחר ניקוי יסודי של הקרקפת, המנתח משתמש במחטים קטנות על מנת להרדים אזור בו יש צמיחה נורמאלית של שיערות, בחלק האחורי של הקרקפת. הוא מסיר חלק מהאזור השעיר של הקרקפת בעזרת אזמל מנתחים, מניח אותו בצד ותופר את הקרקפת בחזרה.

קבוצות קטנות של שיער, או שיערות בודדות, מופרדות, או מוסרות מהקרקפת בעזרת זכוכית מגדלת באמצעות סכין חד. מנקים ומרדימים את האזור שיקבל את השערות הבריאות (בדרך כלל החלק הקדמי של הקרקפת), באמצעות מחטים קטנות.

בסופו של התהליך, יוצרים נקבים זעירים בחלק הקדמי של הקרקפת ומניחים בתוכם בזהירות את השערות הבריאות. במהלך ניתוח הוספת שיער אחד משתילים מאות ואפילו אלפי שערות.
 
סיכונים
 
סיכונים שקיימים בניתוח מכל סוג:
 

·         
דימום

·         
זיהום
 
סיכונים נוספים בניתוח השתלת שיער:
 

·         
צלקת

·         
מראה לא טבעי של השיער החדש שצמח (שכיח בעיקר בשיטות הישנות יותר).
 
קיימת אפשרות שלאחר הניתוח, השתלת שיער תיראה פחות מוצלחת מהציפיות.
 
על מנת שניתוח השתלת שיער יהיה בטוח ומוצלח, חשוב שמצבו הבריאותי של המטופל יהיה טוב. בכל מקרה, חשוב לשוחח עם הרופא על הסיכונים והאפשרויות, לפני שמבצעים ניתוח כלשהו מתוך בחירה (ניתוח שאינו הכרחי).
 
הטיפול לאחר הניתוח
 
ברוב השיטות המודרניות של השתלת שיער, מתרחשת צמיחה מעולה של שיער, תוך מספר חודשים לאחר הניתוח. יחד עם זאת, לעתים קרובות, יש צורך ביותר מטיפול אחד, על מנת להגיע למראה הטוב ביותר.
 
השיער שהוחלף בדרך כלל נשאר לצמיתות. אין צורך בטיפול ארוך טווח.

לאחר ניתוח השתלת שיער, במהלך תקופת ההחלמה, הקרקפת בדרך כלל רגישה מאד. במקרים מסוימים יתכן צורך בשימוש במשככי כאבים חזקים, הניטלים דרך הפה למשך מספר ימים.

הראש נשאר חבוש בתחבושת כירורגית גדולה, או בתחבושת קטנה יותר ועליה כובע, לפחות למשך יום אחד או יומיים. חלק מהרופאים ממליצים גם על נטילת אנטיביוטיקה, או תרופות אנטי דלקתיות לאחר ניתוח הוספת שיער.

אין צורך בשום טיפול נוסף לאחר ניתוח הוספת שיער.
מומחים


מאמרים לפי נושא השתלת שיער

מאמרים נוספים בתחום
אנו נמצאים בעידן של מחקר וטכנולוגיות מתקדמות. בזכות המדע וההתפתחויות בתחום הבריאות אנו חיים שנים ארוכות יותר ויודעים לשמר ולהאריך את בריאות מנגנוני הגוף השונים. לשמחתנו, גם תחום השיער נהנה מהקדמה...
לייעוץ חינם בנושא הסרת שיער פנה למומחה שלנו >>> הרפואה הסינית רואה בחזות החיצונית של האדם ייצוג של מצב האיברים הפנימיים, אנרגיית החיים ומצב זרימת הדם. הגישה הסינית לשימור אנרגיית החיים, מר...

שאלות ותשובות לפי נושא השתלת שיער

השתלת שיער יכולה לשפר באופן משמעותי את המראה ואת הביטחון העצמי של מטופל מקריח. יחד עם זאת, חשוב לזכור שטיפול מסוג זה אינו יכול ליצור שיער חדש. הוא יכול רק להעביר את השיער הקיים מהחלק האחורי של הקרקפת ...
המונח אלופציה משמעותו אובדן שיער. כאשר מדובר באובדן שיער במקטעים בודדים, שם התופעה הוא Alopecia Areata, וכאשר המצב חמור יותר, ויש אובדן של כל שיער שם התופעה הוא Alopecia Totalis. הבסיס לתופעה אינו נ...

פורומים, הגדלת חזה והרמת חזה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ביטול ניתוח ירדה 11/11/2019 12:29
 • שלום דר רציתי לשאול האם ביטול ניתוח יום לפני כרוך בדמי ביטול? אודה לך על המענה המהיר

 • + הוסף תגובה
דמי ביטול לניתוח בהתראה קצרה (יום לפני...) ד"ר נועם חי 11/11/2019 13:20
 • בודאי. ביטול ניתוח יום לפני הניתוח כרוך בעלויות תפעול גבוהות של צוות שלם שהוזמן לצורך ביצוע הניתוח שהתבטל. כמובן שלכל מרפאה יש את המדיניות שלה ויש לעתים מקרים יוצאי דופן אבל ברוב המקרים ביטול בהתראה כה קצרה ללא סיבה רפואית מוצדקת מלווה בדמי ביטול.

 • + הוסף תגובה
הוצאת שתלי סיליקון+קפסולה נטלי 27/01/2019 00:28
 • שלום, מעוניינת להוציא שתלי סילקון (מתחת לשריר) בני 20 שנה.ללא החלפת שתלים כרגע. בלוטות לימפה בבתי שחי מסוננות סיליקון (אין הוכחה לקרע בשתלים). הבנתי שבארץ נוטים הרופאים לומר "אין צורך להוציא את הקפסולה", מה שלא מדוייק מבחינה רפואית, ורציתי לדעת האם בכל זאת בארץ ניתוח כזה אפשרי? בנוסף ליתרונות הרפואיים שיש בהוצאת הקפסולה, ראיתי מהלך ניתוח ללא הוצאת קפסולה וזה נראה לי מאוד לא הגיוני. אם אני לא טועה נעשה שם חתך בקפסולה שדרכו מוצא הסיליקון ג'ל החוצה (במקרה והשתל קרוע מדובר ממש בג'ל שצריך "לצוד" משם והוא דביק ולא ניתן לוודא שכולו הוצא), מה גם שלדעתי לבצע חתך בקפסולה בלי להוציאה רק יכול ליצור סיכון שאם נשאר סיליקון ג'ל שלא הוצא או פוספס, פשוט ידלוף בהמשך בקלות החוצה מהקפסולה ויתפזר בגוף. אשמח ואודה על הסבר.

 • + הוסף תגובה
הוצאת שתלי סיליקון+קפסולה פרופ' ליאור הלר 27/01/2019 21:54
 • שלום נטלי אפשר בהחלט להוציא את השתלים הישנים כולל הקפסולה ובהחלט מבצעים ניתוחים כאלה בארץ לעתים קרובות. יש הרבה אי דיוקים בהנחות היסוד שלך כפי שהן באות לידי ביטוי בשאלה. מציע לקבוע תור ליעוץ אצל כירורג פלסטי ולדבר אתו על הנושא. לדעתי כדי להכין רשימת שאלות ליפני הפגישה ואני מניח שהוא יענה על בסיס ידע מהספרות המקצועית וניסיונו. לא כדאי לקבל החלטות ניתוחיות על בסיס ידע חלקי בלבד. ההחלטה אם להוציא את הקפסולה או רק חלק ממנה מושפעת ממספר גורמים כמו עובי רקמת השד ודרגת הקפסולה. סביר להניח שהקפסולה שקיימת סביב שתלים בני 20 שנה היא עבה וכמעט כל כירורג פלסטי יציע להוציא לפחות את החלק הקדמי. בנושא אחר, חשוב לציין שברגע שהסיליקון דולף מהשתל בלתי אפשרי לנקות את כיס השתל מכל מולקולות הסיליקון ב100%.במקרים בהם הסיליקון דלף לבלוטות הלימפה לא מקובל להוציא את הבלוטות מכיוון שהנזק מהוצאת הבלוטות גדול מהנזק הנגרם על ידי נוכחות מולקולות סיליקון בבלוטות הלימפה. בהצלחה

 • + הוסף תגובה
תודה רבה פרופ הלר נטלי 28/01/2019 15:42
 • האם אתה מבצע ניתוחים פרטיים בבית חולים? אני מעוניינת לבצע את הניתוח בבית חולים ולא במרפאות

 • + הוסף תגובה
הוצאת שתלי סיליקון+קפסולה פרופ' ליאור הלר 01/02/2019 06:54
 • שלום נטלי אני מבצע ניתוחים כאלה בבית החולים. בבית חולים אסף הרופא קיימת מרפאה אסתטית שם ניתן להיבדק ולבצע ניתוחים אסתטיים במסגרת בית החולים. הניתוחים מבוצעים בשעות אחרי הצהרים. אפשר לקבוע תור ליעוץ בטל. 809779397 בהצלחה

 • + הוסף תגובה
האם עשית את הניתוח? שני 10/11/2019 10:55
ניתוח הגדלה לאחר ניתוח הקטנה סוזנה 09/11/2019 22:00
 • שלום לפני 6 שנים עברתי ניתוח הרמה והכניסו לי שתלים 175 לפני חצי שנה עברתי ניתוח הקטנה והוצאתי את השתלים. הצלקות אדומות ומאוד מפריעה לי הצלקת שאמורה להיות מתחת לשד בגלל שהיא ארוכה (על כל רוחה השד) וגלויה לעין. אני מעוניינת לעבור ניתוח על מנת להסתיר את הצלקת הזאת ועל מנת להגדיל טיפה את החזה יש לי כמה שאלות 1. האם הגדלת חזה תסתיר לי את הצלקת שמתחת לחזה? או שהיא יכולה להרחיב את הצלקת? 2. האם הגדלה החזה יכולה לגרום לחזה לצנוח שוב? חשוב לציין שהחזה שלי עכשיו קטן ועומד תודה רבה על המענה על השאלות

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!