מילוי קמטים ( Injectable Fillers (Wrinkle fillers) ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום רפואה אסתטית

מטרת הטיפול


עד לא מזמן, כדי להיראות צעירים, גם אם אתם לא באמת כאלו, הייתם צריכים להיות עשירים ומפורסמים. כיום מראה צעיר יותר, הוא משימה אפשרית בהחלט, הרבה בזכות דור חדש של חומרי מילוי קמטים בהזרקה ללא צורך בניתוח.

רוב החומרים ממלאים את הקמטוטים והקמטים, תוך פחות משלושים דקות ותוצאות ההזרקה מחזיקות מעמד ששה חודשים עד שנה או יותר – במחיר נמוך באופן משמעותי ממחירה של מתיחת הפנים המסורתית. התוצאות אמנם אינן דרמטיות כמו אלו של מתיחת פנים, אך הן בהחלט מסייעות לעצירת גלגלי הזמן, לפחות לזמן מה.


שלא  כמו זריקות בוטוקס , שמרפות את השרירים הנמצאים מתחת לקמטים, החומרים המוזרקים לצורך מילוי קמטים, ממש ממלאים את הקמטוט או הקמט, בחומר אחד או יותר, כך שהוא כמעט נעלם.

יתרה מזאת, חומרי מילוי קמטים בהזרקה משמשים כעת כ"מגדילי נפח", וניתן לבצע בעזרתם טיפולים כמו מילוי והרמה של הלחיים, מילוי שפתיים דקות ומילוי ידיים מדולדלות.

   

  הכנה


למרות העובדה שטיפול מילוי קמטים בהזרקה באמצעות  חומרי מילוי הוא אחד הטיפולים הקוסמטיים הבטוחים ביותר שקיימים כיום, יש מספר פעולות שכל צרכן יכול לבצע, על מנת להשיג את התוצאות הרצויות.

·  לא לקבל החלטה בהסתמך על המחיר בלבד. טיפול להעלמת קמטים באמצעות חומרי מילוי קמטים שהוא זול בהרבה מהמחיר הממוצע, בדרך כלל כרוך בפשרות מסוימות, במיומנות של מבצע הטיפול, או באיכות המרכיבים של חומר המילוי. לא כדאי "לקנות מציאות" על חשבון הפנים שלכם.

·  כל הטיפולים להעלמת קמטים באמצעות חומרי מילוי צריכים להתבצע במרפאה, תוך שימוש בכלים סטריליים. בתים פרטיים, בתי מלון, ספא, או אתרי נופש אינם נחשבים מרפאות, בלי קשר לאדם  שמבצע את ההזרקה.

·  אין לבצע טיפול מילוי קמטים בהזרקה במקום שהוא אינו מרפאה של מומחה למילוי קמטים. חשוב לדעת מהו החומר המוזרק ולשאול את הרופא האם החומר מאושר על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) והאם הוא נרכש ישירות מהיצרן. קיימים דיווחים על שימוש בחומרים שונים, החל מסיליקון ברמה תעשייתית ועד שמן תינוקות, שאינם מאושרים לשימוש כחומרי מילוי. במידה ומבצע הטיפול אינו מספק מידע לגבי החומר בו הוא משתמש, יש לפנות למטפל אחר.


טיפול מילוי קמטים בעור: טיפולים אסתטיים, , קמטים מתחת לעיניים, קמטים במצח, קמטים בפנים, אנטי אייג'ינ, יישור קמטיםחומרי מילוי קמטים בהזרקה


חומרי מילוי קמטים בהזרקה על בסיס חומצה היאלורונית


  ללא ספק, זוהי קבוצת החומרים הפופולארית ביותר של מילוי קמטים בהזרקה, היא מתבססת על חומצה היאלורונית, רכיב טבעי, שנמצא בכל הרקמות החיבוריות. החומרים למילוי קמטים המתבססים על חומצה היאלורונית, פועלים באופן מעט שונה זה מזה למילוי קמטוטים וקמטים, כאשר גם עמידות התוצאות משתנה, בין חומר לחומר.

  ברוב החומרים מקבוצה זו, תופעות הלוואי נדירות, אך הן כוללות סיכון לאדמומיות, לנפיחות ולהופעת חבורות באזור ההזרקה, כמו כן קיימת אפשרות שניתן יהיה להבחין בחומר שנמצא מתחת לעור, הוא יראה כבליטות זעירות, בעיה שבדרך כלל נפתרת עם הזמן.


חומרי מילוי קמטים בהזרקה המבוססים על חומצה היאלורונית בעתיד


  בעוד שהתוצאות המתקבלות באמצעות מילוי קמטים בהזרקה, מחזיקות מעמד לתקופה של ששה חודשים עד שנה או יותר, עולות לאחרונה עדויות רפואיות לכך שהזרקות חוזרות ונשנות של חומרי מילוי אלו, עם הזמן, עוזרות להמרצת תהליך היצור הטבעי של קולגן בגוף, שלמעשה מסייע להפחית באופן טבעי, חלק מהקמטים והקמטוטים. כמו כן, קיימות עדויות לכך שעם הזמן יש צורך בכמויות קטנות יותר של חומר מילוי, על מנת להשיג את אותו המראה.


חומרים סינטטיים של מילוי קמטים בהזרקה


  קבוצה קטנה של חומרי מילוי קמטים בהזרקה, מורכבת מחומרים שנחשבים סינטטיים – זאת בשל העובדה שהם אינם מכילים שום חומר שנמצא באופן טבעי בעור.

  תופעות הלוואי זהות בכל החומרים, התופעות הנפוצות ביותר הן אדמומיות, נפיחות,או הופעת חבורות באזור ההזרקה. סיכונים נוספים כוללים התפתחות של גושים קטנים, או בליטות מתחת לעור, שניתן לראות ולחוש ובמקרים נדירים, על מנת להסיר אותן יש צורך בניתוח.

  היתרונות של החומרים מקבוצה זו כוללים תוצאות עמידות לאורך זמן ממושך יותר, כאשר לפחות אחד מהחומרים מציע מילוי קבוע של קמטוטים וקמטים. חומרים שהתוצאות שלהם עמידות לזמן ארוך יותר, נוטים יותר לגרום לתופעות לוואי. במספר מחקרים נמצא, ששימוש לא נכון בחומרים סינטטיים של מילוי קמטים, עלול להוביל לעיוותים בלתי הפיכים.


חומרים של מילוי קמטים בהזרקה על בסיס קולגן


  אחד החומרים הראשונים שפותחו היה נגזרת של קולגן טהור, שהופק בדרך כלל מפרות. אמנם התוצאות היו יפות, מילוי הקמטים והקמטוטים סיפק מראה טבעי, אך הן היו קצרות טווח, השפעתן של רוב זריקות הקולגן הייתה מתחילה להיעלם חודש לאחר הטיפול. מאחר וחומרי מילוי אלו הופקו מבעלי חיים, שיעור ההתפתחות של תגובות אלרגיות היה גבוה יותר, כך גם הצורך בבדיקות לאלרגיה לפני ביצוע הטיפול.


מילוי קמטים בהזרקה על בסיס קולגן בעתיד


  בעשורים האחרונים זריקות הקולגן התקדמו בצעדי ענק. שיטות חדשות לעיבוד קולגן של בקר מסייעות בהפחתת הסיכונים. בנוסף לכך, סוגים חדשים של קולגן סינטטי הופכים את הזריקות הללו לבטוחות יותר ומאפשרים למגוון רחב יותר של אנשים ליהנות מהן. אמנם בהשוואה לחומרי מילוי קמטים אחרים, התוצאות מחזיקות מעמד זמן קצר יותר, אך אנשים רבים מאמינים שהתוצאות טובות יותר ומעניקות מראה טבעי יותר.

  תופעות הלוואי של זריקות קולגן עדיין כוללות סיכון מסוים לתגובה אלרגית (בעיקר בחומרים שמכילים קולגן שהופק מבקר) והופעת חבורות ואדמומיות באזור ההזרקה.


חומרים אוטולגיים עבור מילוי קמטים בהזרקה


  בקבוצה זו נכללים חומרי מילוי קמטים שהם נגזרות של חומרים, בדרך כלל שומן, שנלקחים מגופו של המטופל עצמו. את השומן בדרך כלל לוקחים מהירכיים, מהישבן, או מהבטן.

    השימוש בחומרים מקבוצה זו עבור מילוי קמטים אינו נפוץ במיוחד, אך עבור אנשים מסוימים הוא מהווה אופציה חשובה וברת ביצוע.

  הסיכונים בשימוש בחומרי מילוי קמטים מקבוצה, זו זהים לסיכונים הקיימים בשימוש בחומרי מילוי אחרים, כולל הופעת חבורות, אדמומיות ונפיחות באזור ההזרקה. אולם, בשל העובדה ששימוש בחומרי מילוי מסוג זה מצריך שני טיפולים (אחד על מנת להסיר את השומן, השני כדי להזריק אותו – את שני הטיפולים ניתן לבצע במהלך ביקור אחד), ובנוסף מספר פעולות חיטוי המבוצעות במעבדה, הוא אורך זמן רב. במקרים נדירים התוצאות עשויות להיות קבועות. בשל העובדה שחומרים אלו אינם מכילים שום חומר זר, הם אינם זקוקים לאישור מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA). בדרך כלל משתמשים בהם למילוי של קמטוטים וקמטים דקים בפנים.


סיכונים


  מילוי קמטים בהזרקה אמנם מהיר וקל, אך לכל חומרים של מילוי קמטים יש גם חסרונות, ביניהם הסיכון להתפתחות תגובה אלרגית וההיווצרות של בליטות זעירות מתחת לעור, שבנסיבות מסוימות עלולות להיות בלתי הפיכות. בדרך כלל, הסבירות להופעת תופעות לוואי גבוהה יותר כאשר משתמשים בחומרי מילוי קמטים, שתוצאותיהם שורדות זמן ממושך יותר. קיימת האפשרות שגוון העור יהפוך לכחלחל, תופעה המוכרת בשם אפקט טינדול. שינוי הגוון עלול להימשך מספר חודשים, אך ניתן לטפל בו. במקרים נדירים מאד, במידה ולא משתמשים בחומרי המילוי כראוי, עלול להיגרם מוות של תאי עור.

חשוב מאד לדעת ולהבין שלא כל קמט מתאים לכל סוג של חומר מילוי. למעשה, המומחים מסכימים ששימוש בחומר המילוי הנכון בדרך הנכונה, מפחית את הקמטים וגם מבטיח תוצאה כללית טובה יותר – זאת אחת הסיבות לכך שחשוב מאד לבצע מילוי קמטים אצל רופא עור מוסמך, או אצל מנתח פלסטי.

מומחים


מאמרים לפי נושא מילוי קמטים

מאמרים נוספים בתחום
אחת לכמה זמן אנו מגלים טיפול אסתטי חדש. טיפול שיכול לשפר את המראה שלנו ולגרום לנו להיראות צעירים יותר. כיום הטיפולי האסתטי המדובר הוא טיפול פילינג כימי. פילינג כימי פנים זוכה בשנים האחרונות לפופולארי...
בשנים האחרונות התפתחה אופנה בקרב אנשים רבים, והיא לנחש מי בקירבתם עבר טיפולי הזרקת בוטוקס. אופנה זו התפתחה בעקבות הפופולאריות הרבה של טיפולים אלו, אשר גרמו לתהות מי הגיע לגיל שלושים ועוד לא עבר טיפולי...

שאלות ותשובות לפי נושא מילוי קמטים

לייעוץ חינם על ניתוחי עפעפיים לחצו כאן >>> לא, גלאוקומה אינה התוויית נגד לביצוע טיפולים קוסמטיים בעיניים. בהצלחה, ד"ר עידו דידי פביאן - אינפומד
כיוון שמחלת הסקלרודרמה מערבת בראש ובראשונה את מבנה העור ומעבה אותו, עליך להתייעץ עם פלסטיקאי מומחה וראומטולוג לפני שקילת ביצוע הזרקות סיליקון. כמו כן חשוב לזכור כי באנשים עם מחלות רקמת חיבור כמו ס...

פורומים הגדלת חזה והרמת חזה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
3 שאלות נילי 15/11/2020 15:32
 • 1. ניתוח הגדלה ממצב שטוח, שד אחד גדול/ נפוח יותר. מתי זה אמור להשתוות חזרה? (שתלים באותו גודל בשני הצדדים, סימטריה במדידות) 2. סרט רפואי למניעת צלקת: האם קריטי שהייה 24 שעות ללא הסרט? לחברת 3M יש כמה סוגים. במקרה הקלאסי מה מומלץ? (סיליקון/נייר/ניילון?) 3. ראתי המלצות שונות בדבר החלפת הסרט הרפואי- כל יום למקלחת/ שלושה ימים ולא להרטיב/ להתקלח רגיל עד שמתיישן- מה באמת השיטה המומלצת?

 • + הוסף תגובה
גודל לא תואם נילי 21/11/2020 19:51
 • בביקורת ראיתי שהמנתחת מופתעת/ מודאגת מכך ששד אחד גדול יותר מהשני (3 שבועות אחרי הניתוח), במדידות לא היתה כל אסימטריה נראית לעין. הי קבעה ביקורת נוספת לעוד שבועיים, ואמרה שאולי נצטרך א.ס. מה זה יכול להיות? כדאי כבר עכשיו לפנות לא.ס.?

 • + הוסף תגובה
גודל לא תואם פרופ' ליאור הלר 21/11/2020 21:25
 • שלום נילי אינני יודע למה הכוונה בא.ס. אבל אם הכוונה לאולטראסאונד כדי לבצע ולשלול הצטברות דם או נוזל. זה לא ממש דחוף אבל יכול לעזור להבין את הסיבה לאסימטריה. לגבי רצועות הסיליקון: אין שיטה קבועה איך להשתמש בהם אבל רצוי שהרצועה תיהיה מונחת כמה שיותר זמן על הצלקת הניתוחית. אין שום בעיה להוריד את רצועת הסיליקון ל24 שעות. לעתים גם כאשר המדידות בין השדים זהות קיימת אסימטירה בין השדיים. האסימטירה נובעת מאלסטיות וכמות רקמת השד שיכולה להיות שונה בין השדיים. בברכה

 • + הוסף תגובה
נפיחות נילי 23/11/2020 15:42
 • בהנחה שלא מדובר ב"סתם" אסימטריה, אלא ממש נפיחות של צד אחד: מה עוד יכולות להיות הסיבות אם לא נוזל/דם? ואיך מטפלים במקרים כאלה?

 • + הוסף תגובה
מופירוסין לגירוי בעור יעל 23/11/2020 15:05
 • היי, לפני שלושה שבועות עברתי ניתוח הגדלת חזה, מזה כמה ימים אני מרגישה גירוי בצד אחד- באזור שליד השד- בקו מתחת לבית השחי. (נראה לי שזה עורי- חיצוני ולא פנימי) התחושה היא של צריבה/עקצוץ מציק כמו תלישת שיער. חשבתי שזה בגלל הפלסטרים, אבל גם לאחר החלפה, וגזירה- זה ממשיך, יש לציין שגם באזור קצת רחוק יותר- בצד הגוף. בביקורת, המנתחת רשמה לי מופירוסין בגלל החתכים שנגרמו מהפלסטרים הראשונים שהיו מרובים ולוחצים ובשילוב של החזיה והחגורה מלמעלה הם כאילו "חדרו" חזק מתחת לכפל וגרמו סימן כמו חתך. המשחה הזו באמת פתרון לחתכים? והיא מועילה גם לגירוי? מה הסיבה של הגירוי?

 • + הוסף תגובה
הוצאת קופסית במקרה שלי שרון 22/11/2020 13:09
 • היי פרופסור הלר. אתה חושב שאני צריכה להןציא את הקופסיות? היו לי שתלים בחספוס כלשהו (מנטור סילטקס) והוצאתי אותם אחרי חצי שנה. בצד ימין הייתה לי קופסחית דרגה 1 ובצד השני התכווצות דרגה 2 עם קצת נוזל. המנתח שלי השאיר את הקופסיות בשלמותם. האם אני בסכנה להתפתחות מחלה על הקופסית כי היו מחוספסים? ומה הסכנה להוציא אותם עכשיו? (עברו חודשיים וחצי מהניתוח)

 • + הוסף תגובה
הוצאת קופסית פרופ' ליאור הלר 22/11/2020 22:04
 • שלום שרום אני חושב שאנין שום צורך לבצע ניתוח נוסף להוציא את הקופסית במיוחד שהוצאת את השתלים לאחר חצי שנה. אין שום סכנה בהשארת קופסית שנוצרה (אם בכלל) עקב שתלים שהיו חצי שנה. אין מניע להוציא את הקופסית כאשר מתבצע ניתוח להוצאת השתלים אבל אין התוויה רפואית לבצע במיוחד ניתוח להוצאת הקופסית בלבד. בברכה

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!