ניתוח סנטר ( Liposuction (Under Chin) ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום כירורגיה פלסטית

מטרת הניתוח
במידה ושמירה על תזונה נכונה ופעילות גופנית אינם מצמצמים את מצבורי השומן, חלק מבני האדם בוחרים לפנות לעזרת שאיבת שומן

במידה ורוצים להסיר שומן מתחת לסנטר יש לעבור ניתוח סנטר.

תאור התהליך
ניתוח סנטר מתבצע הזרקת תמיסה המכילה מלח, משכך כאבים מתון בשילוב עם אפינפרין. האפינפרין הינו תרופה אשר גורמת להתכווצות כלי הדם שלך. דבר זה מסייע לרופא המנתח להסיר את השומן בקלות רבה יותר, מסייע צמצום את איבוד הדם, ומספק שיכוך כאבים במהלך הניתוח ולאחריו.

לאחר ביצוע מספר חתכים קטנים בעור, מוחדר מכשיר שאיבה אל תוך הרקמה השומנית הנמצאת בין העור ובין רקמת השרירים, ובדרך זו השומן מוסר בעדינות. המקום המנותח מצריך בדרך כלל חבישה של תחבושת לחץ.

מועמדים לניתוח
המועמדים הטובים ביותר לביצוע ניתוח סנטר הם בני אדם מתחת לגיל 50, בעלי משקל גופני תקין, או מעט מעבר לתקין, שמצב בריאותם תקין, בעלי עור מוצק וגמיש (אלסטי), ובעלי מצבור שומני ממוקד אשר מסרב להיעלם בשיטות אחרות.

תופעות לוואי
עליך לצפות להופעת חבורות, נפיחות, וכאבים למשך פרק זמן שנע בין שבעה ל- 10 ימים. אולם, התוצאה אשר תתקבל תשתנה במהותה מאדם לאדם, כאשר הדבר תלוי למשל בכמות תאי השומן שנשאבו בתהליך.

סיבוכים
למרות שהופעת סיבוכים היא נדירה, הסיכונים של ניתוח סנטר כוללים בין השאר הופעת זיהומים ושינוי גוון העור. במידה ונותר עור עודף, ייתכן ויהיה צורך בביצוע ניתוח למתיחת העור.

אחרי הניתוח
במרבית המקרים, תהליך ההחלמה של ניתוח סנטר הוא מהיר בדרך כלל. 

מרבית בני האדם יוכלו לשוב למקום עבודתם לאחר כמספר ימים ולשוב לפעילות מלאה וסדירה לאחר פרק זמן של כשבועיים.

תוצאות ניתוח
תאי שומן אשר נשאבו בתהליך מוסרים לצמיתות, אולם עלייה במשקל לאחר ניתוח סנטר יכולה להוביל להצטברויות שומן גם במקום אשר נותח. 

על מנת לשמור על גזרתך החדשה ועל משקלך החדש לאחר ביצוע ניתוח סנטר עליך לשמור על משטר תזונה מאוזן ולהתעמל באופן קבוע.
מומחים


מאמרים לפי נושא ניתוח סנטר

שוק האסתטיקה צמח בשנים האחרונות והוא מציע יותר ויותר טיפולים, ניתוחיים ולא ניתוחיים, כמעט בכל איבר בגוף. אף גדול, אוזניים בולטות, קמטים וסנטר קטן - כל אלו ניתנים לתיקון תחת הסקלפל של המנתח הפלסטי וההי...


פורומים הגדלת חזה והרמת חזה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
3 שאלות נילי 15/11/2020 15:32
 • 1. ניתוח הגדלה ממצב שטוח, שד אחד גדול/ נפוח יותר. מתי זה אמור להשתוות חזרה? (שתלים באותו גודל בשני הצדדים, סימטריה במדידות) 2. סרט רפואי למניעת צלקת: האם קריטי שהייה 24 שעות ללא הסרט? לחברת 3M יש כמה סוגים. במקרה הקלאסי מה מומלץ? (סיליקון/נייר/ניילון?) 3. ראתי המלצות שונות בדבר החלפת הסרט הרפואי- כל יום למקלחת/ שלושה ימים ולא להרטיב/ להתקלח רגיל עד שמתיישן- מה באמת השיטה המומלצת?

 • + הוסף תגובה
גודל לא תואם נילי 21/11/2020 19:51
 • בביקורת ראיתי שהמנתחת מופתעת/ מודאגת מכך ששד אחד גדול יותר מהשני (3 שבועות אחרי הניתוח), במדידות לא היתה כל אסימטריה נראית לעין. הי קבעה ביקורת נוספת לעוד שבועיים, ואמרה שאולי נצטרך א.ס. מה זה יכול להיות? כדאי כבר עכשיו לפנות לא.ס.?

 • + הוסף תגובה
גודל לא תואם פרופ' ליאור הלר 21/11/2020 21:25
 • שלום נילי אינני יודע למה הכוונה בא.ס. אבל אם הכוונה לאולטראסאונד כדי לבצע ולשלול הצטברות דם או נוזל. זה לא ממש דחוף אבל יכול לעזור להבין את הסיבה לאסימטריה. לגבי רצועות הסיליקון: אין שיטה קבועה איך להשתמש בהם אבל רצוי שהרצועה תיהיה מונחת כמה שיותר זמן על הצלקת הניתוחית. אין שום בעיה להוריד את רצועת הסיליקון ל24 שעות. לעתים גם כאשר המדידות בין השדים זהות קיימת אסימטירה בין השדיים. האסימטירה נובעת מאלסטיות וכמות רקמת השד שיכולה להיות שונה בין השדיים. בברכה

 • + הוסף תגובה
נפיחות נילי 23/11/2020 15:42
 • בהנחה שלא מדובר ב"סתם" אסימטריה, אלא ממש נפיחות של צד אחד: מה עוד יכולות להיות הסיבות אם לא נוזל/דם? ואיך מטפלים במקרים כאלה?

 • + הוסף תגובה
מופירוסין לגירוי בעור יעל 23/11/2020 15:05
 • היי, לפני שלושה שבועות עברתי ניתוח הגדלת חזה, מזה כמה ימים אני מרגישה גירוי בצד אחד- באזור שליד השד- בקו מתחת לבית השחי. (נראה לי שזה עורי- חיצוני ולא פנימי) התחושה היא של צריבה/עקצוץ מציק כמו תלישת שיער. חשבתי שזה בגלל הפלסטרים, אבל גם לאחר החלפה, וגזירה- זה ממשיך, יש לציין שגם באזור קצת רחוק יותר- בצד הגוף. בביקורת, המנתחת רשמה לי מופירוסין בגלל החתכים שנגרמו מהפלסטרים הראשונים שהיו מרובים ולוחצים ובשילוב של החזיה והחגורה מלמעלה הם כאילו "חדרו" חזק מתחת לכפל וגרמו סימן כמו חתך. המשחה הזו באמת פתרון לחתכים? והיא מועילה גם לגירוי? מה הסיבה של הגירוי?

 • + הוסף תגובה
הוצאת קופסית במקרה שלי שרון 22/11/2020 13:09
 • היי פרופסור הלר. אתה חושב שאני צריכה להןציא את הקופסיות? היו לי שתלים בחספוס כלשהו (מנטור סילטקס) והוצאתי אותם אחרי חצי שנה. בצד ימין הייתה לי קופסחית דרגה 1 ובצד השני התכווצות דרגה 2 עם קצת נוזל. המנתח שלי השאיר את הקופסיות בשלמותם. האם אני בסכנה להתפתחות מחלה על הקופסית כי היו מחוספסים? ומה הסכנה להוציא אותם עכשיו? (עברו חודשיים וחצי מהניתוח)

 • + הוסף תגובה
הוצאת קופסית פרופ' ליאור הלר 22/11/2020 22:04
 • שלום שרום אני חושב שאנין שום צורך לבצע ניתוח נוסף להוציא את הקופסית במיוחד שהוצאת את השתלים לאחר חצי שנה. אין שום סכנה בהשארת קופסית שנוצרה (אם בכלל) עקב שתלים שהיו חצי שנה. אין מניע להוציא את הקופסית כאשר מתבצע ניתוח להוצאת השתלים אבל אין התוויה רפואית לבצע במיוחד ניתוח להוצאת הקופסית בלבד. בברכה

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!