ניתוח כלי דם ( Vascular surgery ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום כירורגיה

מטרת הניתוח

ניתוח כלי דם מבוצע כאשר החולה סובל ממחלת כלי דם אשר אינה יכולה להיות מטופלת בדרכים פחות פולשניות שאינן ניתוחיות.

המטרה של ביצוע ניתוח כלי דם, היא לטפל במחלות של כלי הדם, שהן מחלות המופיעות בעורקים ובוורידים. מחלות של העורקים מגדירות בעיות רפואיות המתרחשות בעורקים כגון קרישי דם, טרשת עורקים, או מצבים רפואיים נוספים אשר מתרחשים בעורקים. 

חלק ממחלות כלי הדם מתרחשות רק בעורקים, אחרות מתרחשות רק בוורידים וחלק מהן יכולות להשפיע הן על העורקים והן על הורידים.


הסיכונים

בביצוע כל הליך ניתוחי טמונים סיכונים כלשהם. 

ישנה סכנה להתפתחות זיהומים בכל הליך אשר מצריך ביצוע חיתוך של רקמות. ניתוחים המבוצעים בבית החזה או כאלה אשר מעורבים בהם כלי דם ראשיים, הם בעלי רמת הסיכון הגבוהה ביותר לפתח סיבוכים. 

חולים אשר מעשנים, בעלי לחץ דם גבוה, חולים כרוניים במחלת כליות או ריאות, או החולים במחלות אחרות נמצאים ברמת סיכון מוגברת לפתח סיבוכים במהלך הניתוח ולאחריו. 


סיכונים נוספים הכרוכים בביצוע ניתוח כלי דם הם בין השאר:


·        
דימום
 

·        
כשל או חסימה בשתל
 

·        
התקף לב או שבץ
 

·        
הופעת נפיחות ברגל במידה ומשתמשים בווריד מן הרגל
 

·        
בני אדם שעברו את גיל 65 הנמצאים ברמת סיכון גבוהה יותר לנזק מוחי לאחר ניתוח קשה
 

·        
ככול שחומרת הנזק במחזור הדם גבוהה יותר עוד בטרם הניתוח, כך עולה גם רמת הסיכון להופעת ירידה מנטלית לאחר ניתוח כלי דם
 

·        
אין אונות (אימפוטנציה)


מומלץ לחולה לדון עם הרופא המנתח לפני ניתוח כלי דם, על הסיכונים והסיבוכים הצפויים לאחר בחינה מדוקדקת של מצבו הרפואי ולאחר ביצוע בדיקה גופנית מקיפה.


מאמרים לפי נושא ניתוח כלי דם

מאמרים נוספים בתחום
הרופא המטפל בך מודיע לך כי מקורם של הכאבים בבית החזה שלך (תעוקת לב)הוא בחסימה באחד מכלי הדם העורקיים של הלב וכי עליך לטפל בחסימה זו. מהן האפשרויות אשר עומדות בפניך? ראשית, חשוב מאוד לקבוע מהו ...
 Hyperheated Steam Ablation הינו הליך זעיר פולשני ואינו מצריך הוצאת וריד הספנה ולכן נחשב קל יותר, קצר ואינו מותיר שטפי דם, כתמי פיגמנטציה וצלקות ומאפשר חזרה מהירה לפעילות רגילה. הטיפול בווריד...


פורומים, כירורגית כלי דם

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
וריד בגב היד לימור 16/10/2019 08:24
 • שלום, אני מטופלת אונקולוגית, נמצאת באמצע טיפול בקרבופלטין + טקסול. בנוסף, מקבלת כתוספת טיפול גם אווסטין, עד כה שלושה טיפולים. לאחר הטיפול השני באווסטין, הבחנתי שמסביב לשני מקומות בורידים בהם החדירו את האינפוזיה, נוצר שטף דם:האחד (שכבר עבר), נוצר בחיבור בין כף היד לאמה, והשני שממנו אני מודאגת ועדיין לא עבר - נוצר הוריד בגב היד, יצר נפיחות, וכן נוקשות מסויימת, באורך כללי של כ - 2-2.5 ס"מ, נחלק שהילדים ל - 2, אחד יותר ארוך מהשני. המקום לא חם, וגם כמעט לא כואב,(נמנעת מללחוץ עליו), והנפיחות לא התפשטה. עוד אציין כי שתי התופעות אותן אני מציינת, נוצרו כשלושה שבועות לאחר העירוי. ברקע אני סובלת מקרישיות יתר מורכבת מאוד, שהתגלתה ב 2/2016, מאז התחלתי לקבל קרטיה 100 - אחד ליום, ובדיקות הארגריטציה לאספירין שעברתי ב 1/17,כשנה לאחר תחילת השימוש בקרטיה, היו תקינות. מעט, לפני הניתוח שעברתי עקב מחלתי לפני ארבעה חודשים,עברתי לקלקסן 60 מ"ג פעם ביום,ומאז ועד היום אני מקבלת את אותו מינון. כל זאת בהוראת ומעקב קבוע של המטולוג. העניין שמטריד אותי היא התופעה שנוצרה לי בגב כף היד: כי אם מדובר בקריש דם - הטיפול היא ממילא קלקסן 60 מ"ג, אך התופעה אינה עוברת, ואתמול הוצע לי בבית החולים, במחלקה האונקולוגית בה אני מטופלת לקחת בנוסף לקלקסן, גם כדור נורופן - כ nsaid - 1, כדור אחד פעמיים ביום, במשך 5 ימים. שאלתי היא: האם יכול להיות מצב שאם אכן מדובר בקריש דם, והוא יתחיל להתפוגג כתוצאה מהטיפול, ויקטן גם לקרישים קטנים יותר, היא יסחף למקומות מסוכנים, שיסכנו אותי יותר ןיגרמו לי נזק ? אני ממש אובדת עצות, מוטרדת מאוד מהכל, ולא יודעת מה לעשות בעניין זה, ולאיזה תחום מומחיות לפנות ? מודה לך מראש, ומתנצלת על אורך שאלתי.

 • + הוסף תגובה
וריד בגב היד - תיקון לימור 16/10/2019 08:28
מדללי דם לחץ דם קריש דם בלב יעח 11/10/2019 16:56
 • בעלי בן 55 מעשן סוכרתי לא מאוזן לחץ דם גבוה כלי דם חסומים ברגליים הליכה צליעה עבר אירועים מוחיים לאחרונה עבר התקף לב בנוסף בסיטי נמצא קריש דם בלב מקבל קיסטרה פלויקס אספירין כדורים ללחץ דם ,גרדיאנס עוד נמצא בסיטי היצרוית קשות ופגמי מילוי בעורק המיזטריאלי העליון עורק איליאקלי משותף מימין וענפיו חסומים תרומבוס left ventricle פגם מילוי מזמטריאלי תחתון הרקע וסקולוםט עם שינויים קשים באאורטה נותר עם ירידה בתפקוד חדר שמאל ואניאוריזמה אפיקלית אשמח אם תוכל להסביר מהי אניאוריזמה אפיקאלית מהי משמעות של קריש דם בלב איך יודעים מתי הקריש מפסיק לאיים ועד מתי מקבלים מדללי דם .

 • + הוסף תגובה
קריש דם בלב ד"ר אסף לבנון 11/10/2019 20:59
 • שלום יעל אנוריזמה אפיקלית הינה אזור של התרחבות לא תקינה של דופן הלב אשר ככל הנראה נגרם כתוצאה מהפרעה באספקת דם לאותו אזור אשר נחלש והתרחב בתגובה. זרימת הדם בתוך הלב עצמו מגיעה גם אנוריזמה המדוברת שהיא מעין כיס בולט מתוך חלל הלב כלפי חוץ . שרית הדם בתוך אנוריזמה אינה תקינה ויכולים להיווצר בתוכה קרישי דם אשר אם הם משתחררים לזרם הדם הם יכולים לחסום כלי דם חשובים באברים שונים בגוף. אני מניח שזו הסיבה לטיפול במדללי הדם וההחלטה אם להפסיק או לצמצם את כמות התרופות הוא של מי שנתן אותם קרי: הקרדיולוג המטפל. על פי ממאי הסיטי שתיארת, כדאי שגם כירורג כלי דם יהיה בתמונה. אם יש עוד שאלות אשמח לעזור.

 • + הוסף תגובה
תודה רבה דר יעל 12/10/2019 09:16
 • תודה רבה על תשובתך . האם ארינוזומה מתרפאת בשלב מסוים או שהכיס הזה קיים שם תמיד . הקריש דם שנמצא הכוונה לארינוזמה המצאות או ממצא נוסף ? דר' היכן הקליניקה שלך ? וכיצד ניתן להגיע לייעוץ ?

 • + הוסף תגובה
קריש דם ד"ר אסף לבנון 13/10/2019 10:02
 • האנוריזמה לא צפויה להתרפא מכיוון שככל הנראה הנזק שנגרם לדופן הוא בלתי הפיך. קריש הדם נמצא בתוך השק (האנוריזמה) מכיוון שזרימת הדם בתוך השק הזה אינה זרימה תקינה ,יכול להיווצר בתוכה קריש דם, אשמח להסביר הכל בארבע עיניים, כולל השיקולים בעד ונגד ניתוח. אנא השאירי כאן טלפון להתקשרות ואצור איתך קשר .

 • + הוסף תגובה
שאלה נוספת מדוע לא מנתחים יעל 12/10/2019 10:11
 • מדוע לא מנתחים? האם הדופן המורחבת עלולה להתפוצץ ?

 • + הוסף תגובה
המשך ד"ר אסף לבנון 13/10/2019 10:02
תודה רבה דר יעל 13/10/2019 16:52
 • דר אשמח שנגיע אלייך באופן פרטי אחרי החג תודה רבה 0506656105

 • + הוסף תגובה
סיום ד"ר אסף לבנון 13/10/2019 16:56
נפיחות ברגל שמאל בצד ויס קלרה 10/10/2019 11:17
 • אתמול שמתי לב שיש לי נפיחות ברגל שמאל בצד שמאל יש לי הרבה ורידים האם יתכן מזה מי מטפל בזה?

 • + הוסף תגובה
נפיחות ד"ר אסף לבנון 11/10/2019 20:47
 • שלום קלרה. יתכן בהחלט שיש קשר בין הנפיחות לבין הורידים. את צריכה לבצע דופלקס ורידי רגליים מערכת שטחית ועמוקה ולהגיע עם ממצאי הבדיקה לכירורג כלי דם . אשמח לעזור אם תרצי

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!