ניתוח כלי דם ( Vascular surgery ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום כירורגיה

מטרת הניתוח

ניתוח כלי דם מבוצע כאשר החולה סובל ממחלת כלי דם אשר אינה יכולה להיות מטופלת בדרכים פחות פולשניות שאינן ניתוחיות.

המטרה של ביצוע ניתוח כלי דם, היא לטפל במחלות של כלי הדם, שהן מחלות המופיעות בעורקים ובוורידים. מחלות של העורקים מגדירות בעיות רפואיות המתרחשות בעורקים כגון קרישי דם, טרשת עורקים, או מצבים רפואיים נוספים אשר מתרחשים בעורקים. 

חלק ממחלות כלי הדם מתרחשות רק בעורקים, אחרות מתרחשות רק בוורידים וחלק מהן יכולות להשפיע הן על העורקים והן על הורידים.


הסיכונים

בביצוע כל הליך ניתוחי טמונים סיכונים כלשהם. 

ישנה סכנה להתפתחות זיהומים בכל הליך אשר מצריך ביצוע חיתוך של רקמות. ניתוחים המבוצעים בבית החזה או כאלה אשר מעורבים בהם כלי דם ראשיים, הם בעלי רמת הסיכון הגבוהה ביותר לפתח סיבוכים. 

חולים אשר מעשנים, בעלי לחץ דם גבוה, חולים כרוניים במחלת כליות או ריאות, או החולים במחלות אחרות נמצאים ברמת סיכון מוגברת לפתח סיבוכים במהלך הניתוח ולאחריו. 


סיכונים נוספים הכרוכים בביצוע ניתוח כלי דם הם בין השאר:


·        
דימום
 

·        
כשל או חסימה בשתל
 

·        
התקף לב או שבץ
 

·        
הופעת נפיחות ברגל במידה ומשתמשים בווריד מן הרגל
 

·        
בני אדם שעברו את גיל 65 הנמצאים ברמת סיכון גבוהה יותר לנזק מוחי לאחר ניתוח קשה
 

·        
ככול שחומרת הנזק במחזור הדם גבוהה יותר עוד בטרם הניתוח, כך עולה גם רמת הסיכון להופעת ירידה מנטלית לאחר ניתוח כלי דם
 

·        
אין אונות (אימפוטנציה)


מומלץ לחולה לדון עם הרופא המנתח לפני ניתוח כלי דם, על הסיכונים והסיבוכים הצפויים לאחר בחינה מדוקדקת של מצבו הרפואי ולאחר ביצוע בדיקה גופנית מקיפה.


מאמרים לפי נושא ניתוח כלי דם

מאמרים נוספים בתחום
הרופא המטפל בך מודיע לך כי מקורם של הכאבים בבית החזה שלך (תעוקת לב)הוא בחסימה באחד מכלי הדם העורקיים של הלב וכי עליך לטפל בחסימה זו. מהן האפשרויות אשר עומדות בפניך? ראשית, חשוב מאוד לקבוע מהו ...
 Hyperheated Steam Ablation הינו הליך זעיר פולשני ואינו מצריך הוצאת וריד הספנה ולכן נחשב קל יותר, קצר ואינו מותיר שטפי דם, כתמי פיגמנטציה וצלקות ומאפשר חזרה מהירה לפעילות רגילה. הטיפול בווריד...


פורומים כירורגית כלי דם

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ורידים ונימים מתפשטים אמארה 03/12/2020 21:59
 • שלום, אני בת 23 בריאה רווקה. לפני חודשים בודדים התחלתי לראות את הורידים שלי בגוף הם נהפכו להיות ברורים וצבעם חזק כחול. נסיתי לברר את העניין אף אחד לא התייחס אליי. מה שמדאיג אותי עכשיו שהתחילו חא מזמן להופיע אצלי בעור הגוף והפנים נימים קטנים סגלגלים שכמעט כל יומיים מתפשטים וזה נורא מפחיד אותי. אני לא יודעת למה זה קורה ומה הטרגר שלו ואיך זה יפסיק אני מפחדת שיום אחד כל הגוף שלי יהפוך להיות כך ואני עדיין צעירה האם יש לך אבחון לזה ד"ר והאם תוכל להגיד לי אם יש טיפול ומה לעשות? התור שלי לכירורג כלי דם רחוק מדיי ואינני מצליחה להתאפק

 • + הוסף תגובה
כאבים ברגל עם פקקת ורידים חלי 03/12/2020 01:19
 • הי, בת 28, גילו אצלי קריש דם ברגל (למעלה באזור המפשעה). פקקת ורידים עמוקה. מטופלת באליקוויס. וכן גרב אלסטית. הרגל כואבת במשך היום אך עם הגרב זה כמעט לא מורגש, אלא רק בהליכה מהירה. אבל בלילה אני מתעוררת מכאבים איומים ברגל. בלתי נסבלים. באזור השוקיים. כאילו במנוחה הרגל יותר כואבת מאשר בזמן פעילות. מה פשר הכאבים האלו? זה נורמלי? ומה אפשר לעשות כדי להקל?

 • + הוסף תגובה
כאבים עם פקקת ד"ר אסף לבנון 03/12/2020 09:20
 • שלום חלי הכאבים אותם את מתארת אינם ברורים לי , איני יכול לתת במקרה זה תשובה רצינית בלי לבדוק אותך, כמו כן על פי התיאור של מה שעברת יתכן וניתן במקרה שלך לבצע פעולה צינטורית כדי לנקות את הוריד הפקוק- זה לא אפשרי בכל מקרה של פקקת ורידים וכדי להחליט על כך צריך לבדוק אותך ואולי לבצע עוד הדמייה. אם מעניין אותך צרי קשר במייל

 • + הוסף תגובה
כאבים ברגל עם פקקת ורידים חלי 03/12/2020 21:58
 • בהמשך לתשובתך ד"ר. אני רואה בכל המקומות שכתוב על פקקת- זה מלווה בכאבים. אז למה זה נשמע לך בעייתי כ"כ? וכן רציתי לשאול מתי מחליטים על צינטור,לפי אלו פרמטרים? כמובן לפי בדיקה אך בכלליות. תודה.

 • + הוסף תגובה
דופלר ורידי רגליים. תשובה במייל אורי 30/11/2020 22:55
 • שלום לך! שלחתי סיכומים למייל ששלחת לי לפי בקשתך. המון תןדןת

 • + הוסף תגובה
עניתי גם במייל ד"ר אסף לבנון 01/12/2020 09:45
 • שלום רב אתחיל בכך שאני מסייג את כל מה שאני כותב בכך שיש לבצע בדיקה גופנית כדי להגיע למסקנות ברורות!! על פי בדיקות דופלקס הורידים יש הפרעה בניקוז של הרגליים דו"צ, קשה יותר משמאל, ההחמרה מתייחסת ככל הנראה לשרידי קריש הדם בספנה הקטנה בשוק רגל ימין וזה ככל הנראה ביטוי של דלקת בורידים השטחיים שהיתה מתישהו בין 2 הבדיקות. על פי ההיסטוריה הרפואית והתלונות של כאבים ברגליים מאחור (בשוקיים??) נראה שמדובר בכלל בהפרעה על רקע בעייה בעורקים ולא בורידים ואם אכן כך המצב כדאי לבצע דופלר עורקי   רגליים כי יכול להיות שקיימת הפרעה בזרימת הדם בעורקי הרגליים. בנוסף הייתי רוצה לדעת האם יש תלונות חמורות יותר באחת מהרגליים או שהן שוות. יש להפריד בין תלונות של נפיחות של הרגל שהיא על רקע ורידי ככל הנראה לבין הכאבים ב"רגליים מאחור" אשר היו במאמץ גדול וכעת קיימים גם בהליכה רגילה. על איזה מרחק מדובר ? כלומר אחרי כמה מטרים מתחיל הכאב? נא להמשיך את הדיון כאן

 • + הוסף תגובה
כאבים ברגליים המשך אורי 01/12/2020 11:13
 • הכאבים הם בשתי הרגליים באותה צורה ובאותה עוצמה. אכן הכאבים מתחילים די מהר אחרי התחלת ההליכה (אפשר להגיד אחרי 20 צעדים) הם כאבים מורגשים בשתי השוקיים. הם לא מספיק חזקים כדי למנוע ממני ללכת אבל בהחלט הם מורגשים. אכן אבקש מרופא משפחה דופלר עורקים. אני מניח שלא אופתע אם עורקי הרגליים סתומים ב70-80%. ללא קשר (אולי עם?) יש לי HB מאוד מאד נמוך (11.8) כבר שנתיים או יותר קצת. פרט אחרון, אומנם בסוף זה קורה, אך נורא קשה למצוא דופק ברגליים. תודה!

 • + הוסף תגובה
המשך ד"ר אסף לבנון 01/12/2020 11:32
 • נא לשלוח לי את ממצאי הבדיקה , ממליץ גם לבצע דופלקס עורקי צוואר- עוד מקום בו יכולה להיות טרשת עורקים ללא שום תלונות עד לארוע המוחי- חס וחלילה!!

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!