טיפול באימפוטנציה ( Penile prostheses ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום אורולוגיה

מטרה הניתוח
הפין מורכב מתעלה אחת לשתן ולזרע, ושלושה תאים המופרדים בדפנות סיביות נוקשות מלאות ברקמת זקפה. בקיום גירוי מתאים, מתכווצים תאי הדם המובילים מן התאים הללו ולוכדים בתוכם דם. לחץ הדם גובר ומקשה את התאים, דבר היוצר זקפה בקושי המספק לקיום יחסי מין. גירוי נוסף מוביל לפליטה, שבה נשאב זרע דרך צינור הזרע. כאשר המערכת הזו כושלת, מתרחשים אי תפקוד מיני או אין אונות.

אין אונות יכול לנבוע ממספר גורמים, וביניהם סוכרת, פגיעה בעמוד השדרה, שימוש לרעה מתמשך בסמים, והסרת בלוטת הערמונית. אם המצב הרפואי אינו הפיך, נדרש טיפול באימפוטנציה וייתכן שתישקל השתלת תותב פין. גברים שאין-האונות שלהם נגרם מבעיה פסיכולוגית אינם מועמדים מומלצים לניתוח השתלה.


אבחון \ הכנה
טיפול באימפוטנציה באמצעות ניתוח מחייב ליידע את המטופל בסיכונים שבהליך. בן או בת הזוג צריכים אף הם להיות מעורבים בדיון. קודם לניתוח, האזור עובר חיטוי אנטי-בקטריאלי וגילוח.

סיכונים
עם כל שתל, יש סיכון מעט גדול יותר של זיהום מאשר בניתוח רגיל. השתל עלול לגרות את הפין ולגרום לכאב מתמשך. התותב המתנפח עשוי לדרוש ניתוחי המשך בכדי לתקן דליפות במאגר או לחבר מחדש את הצנרת.

טיפול לאחר הניתוח
על מנת למזער נפיחות לאחר טיפול באימפוטנציה, מוצמדות חבילות קרח אל הפין ב-24 השעות הראשונות שלאחר הניתוח. אזורי החתכים מנוקים מדי יום בכדי למנוע זיהום. ייתכן שיירשמו כדורים נגד כאב.
מומחים


מאמרים לפי נושא טיפול באימפוטנציה

מאמרים נוספים בתחום
הקמפיין ייצא תחת הכותרת: "אל תהיה שפן ניסיונות, תרופות מרשם קונים רק בבית מרקחת מורשה." הקמפיין יעלה בתאריך ה-19 בנובמבר בערוצי הטלוויזיה ובשלטי חוצות, באמצעות משרד הפרסום "גלר...
הפרעות זקפה היא בעיה נפוצה באוכלוסיה בכלל, ובחולי סוכרת בפרט. כיום ניתן לתת טיפול לחולים הסוכרתיים ולהשיבם לחיי מין מלאים ומספקים. נראה כי ידוע לנו הרבה על סוכרת. במהלך הטיפול אנו כל כך עסוקים בשמ...

שאלות ותשובות לפי נושא טיפול באימפוטנציה

תחילה אדגיש ואומר כי אין באפשרותי לחזות את סיכויי ההצלחה של הטיפול המיועד, ואין באפשרותי לומר אם זהו הטיפול המומלץ לך, מכיוון שהבעיה אותה אתה מתאר היא מורכבת, וצריכה להיות מטופלת על ידי מומחים לפריו...

פורומים 

זמנית לא ניתן לשאול שאלות בפורום זה.
הודעה
מחבר
תאריך/שעההצטרפו לאינדקס הרופאים!