כריתת סינוביטיס ( Synovectomy for rheumatoid arthritis ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום אורתופדיה

מטרת הניתוח

כריתת סינוביטיס מבוצעת כדי להסיר רקמת מפרק דלקתית (סינוביום) הגורמת לכאב בלתי נסבל או מגבילה את יכולתכם לתפקד או את טווח התנועה שלכם. ייתכן שרצועות ומבנים אחרים יוזזו הצידה כדי לגשת על ציפוי המפרק הדלקתי ולהסירו. ההליך עשוי להיות מבוצע באמצעות ארתרוסקופיה.


למה לצפות לאחר הניתוח

לאחר כריתת סינוביטיס , פיזיותראפיסט ילמד אתכם כיצד ומתי להזיז את המפרק. משך ההתאוששות תלוי בשיטת הניתוח ובמיקום החתכים.

לאחר סינובקטומיה של הברך, הברך שלכם תקובע בגבס ניתן להסרה, והטיפול הפיזיותראפי מתחיל כעבור יום או יומיים.

מדוע מבוצע הניתוח

כריתת סינוביטיס  עשויה לשמש לטיפול במפרקים שנפגעו מדלקת מפרקים שגרונתית אשר סובלים מהרס מינימלי של העצם או הסחוס, וכאשר תרופות לא סייעו בהקלת הכאב.

כריתת סינוביטיס עשויה להישקל במקרה שכאב ניכר נמשך כעבור 6 עד 12 חודשים של טיפול תרופתי, כולל שימוש בתרופות נוגדות שיגרון ומשנות מחלה (תרופות DMARD)

חשוב לציין, כריתת סינוביטיס אינה מרפאת את המחלה, אולם היא עשויה להקל זמנית על התסמינים.

סיכונים

סיכוני כריתת סינוביטיס  כוללים את הסיכונים הרגילים שבניתוח ובשימוש בחומר הרדמה, בנוסף לסיכון קל של זיהום ודימום במפרק.

ייתכן גם אובדן טווח תנועה במפרק, או שהדלקת במפרק עלולה לחזור.

דברים לחשוב עליהם

כריתת סינוביטיס היא טיפול מועיל בדלקת מפרקים שגרונתית בשלב מוקדם בה לא הועיל טיפול תרופתי, כולל תרופות DMARD או זריקות קורטיקוסטרואידים. היא עלולה לספק הקלה זמנית בלבד.
מומחים
פורומים כאבים בכתף ובמרפק

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
כאב בכתף שמאל רונית 24/02/2020 10:05
 • שלום, זמן מה כאב בכתף ,ברקע דלקת מפרקים מטופלת. לפני כשבועיים הוזרק סטרואיד+עזרקאין ללא שיפור. צילום כתף במפ, אולרסאונד נוזל בתעלה של הביצפס.לא נצפה קרע בגיד. אפשר בבקשה כוון תודה רבה

 • + הוסף תגובה
כאב בכתף שמאל דר' ירון סלע 27/02/2020 14:48
 • שלום רב רונית, ותודה על פנייתך ! אשמח לעזור. מספר שאלות מכוונות, ברשותך. מה גילך ? מעבר לדלקת המפרקים, האם יש מחלות נוספות ? האם הדלקת מנוטרת על ידי ראומטולוג ואת מאוזנת ? האם יש כעת כאבים במפרקים נוספים ? האם יש סיפור של חבלה או שחיקה מעומס יתר ? טיפול נוסף מעבר לזריקה, הוצע לך ? איכן מוקמה הזריקה, מקדימה או מאחורי הכתף ? בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
תשובה לשאלה בפורום-כאב כתף רונית 27/02/2020 15:35
 • שלום ותודה רבה על ההתיחסות בת 58,ללא מחלות נוספות לשמחתי,הדלקת מנוטרת אך אינה מאוזנת,ללא סיפור שחיקה מעומס יתר או חבלה, לקחתי ברקסין שלא הועיל,משתמשת במדבקות לידוקאין להקלה שעוזר במעט, ההזרקה היתה מאחורי הכתף. תודה רבה

 • + הוסף תגובה
בצקת במרפק גיורא 24/02/2020 07:54
 • שלום כבר 3 שבועות יש לי בצקת במרפק. לפני ימים אחדים אורתופד שאב 11 CC נוזל, אבל למחרת התחילה הבצקת מחדש. רוב הזמן זה לא ממש כואב אם כי יש רגישות. מה לעשות? האם עלי להימנע מפעולות מסוימות? האם מותר לשחות? האם כדאי לחבוש בתחבושת אלסטית (לפחות עד שיגיע תורי לאורתופד)?

 • + הוסף תגובה
בצקת במרפק דר' ירון סלע 27/02/2020 14:45
 • שלום רב גיורא, ותודה על פנייתך ! אשמח שתחדד את נושא ההגדרה "בצקת במרפק" . המיקום קריטי להמשך טיפול והחלמה. האם מדובר בחלק האחורי של המרפק- מה שמוגדר כ OLECRANON BURSITIS ? האם שמעת על שם זה מהרופא המטפל ? או שמא, המיקום בחלק הצידי או קדמי ? נא עדכן, ונתקדם משם. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
תוצאות MRA כתף שמאל שי 26/02/2020 23:23
 • שלום, לאחרונה עברתי MRA לכתף שמאל לאחר שעברתי 2 ניתוחים על כתף זאת עקב פריקות כתף קדמיות ואחוריות מרובות וללא ספור תת פריקות. (1) ARTHROSCOPY OF SHOULDER LT WITH RECONSTRUCTION OF CAPSULO LABRAL COMPLEX WITH REMPLISSAGE בתאריך ה17.9.2018 (2) OPEN LHB TENODESIS בתאריך 19.8.2019 אף על פי 2 ניתוחים הללו אני ממשיך לפרוק את הכתף קדימה ואחורה מהפעולות הכי בסיסיות במהלך היום יום. יש לציין שאני הולך לפיזותרפיה 3 פעמים בשבוע ומתאמן בבית לפי הוראות הפיזותרפיסט שעובד לפי פרוטוקול המנתח. בMRA רשום כך: " סיבת ההפניה: פריקות. היסטוריה של שני ניתוחי ייצוב. השרוול המסובב: גידי הסופראספינטוס - SSP ,האינפראספינטוס - ISP ,הסובקפולריס - SSC והטרס מיינור - TM בעלי עובי, רציפות ואות תקינים. השרירים בעובי תקין, ללא סימני אטרופיה או הסננה שומנית. גיד הביצפס הארוך - LHB - אינו מודגם במקומו התקין בתעלה או בחלקו התוך מפרקי עם עוגן בשליש הפרוקסימלי של ההומרוס - לאחר טנודזיס נמוך קרוב לודאי. הגלנואיד והלברום - מודגמת רטרוורסיה ניכרת. לא נראה שבר של הגלנואיד. מספר עוגנים בהקפו. לא נראים סימני נזק או שחיקה של הסחוס ההיאליני. הלברום העליון דליל ובחלקו התחתון מעט מופרד מהגלנואיד בחלקו הקדמי והאחורי. ראש ההומרוס - נגע היל זקס עם עוגנים פוסטרולטרלים - לאחר רמפליסאז‘ ככל הנראה. המפרק האקרומיוקלויקולרי - ACJ - ללא ממצא פתולוגי. לסיכום: =========== מצב לאחר טנודיזס נמוך של ה - LHB ,תיקון קרעים בלברום ורמפליסאז‘. רטרוורסיה של השקע הגלנואידי. הלברום העליון דליל. הפרדה כונדרולברלית קלה בחלקו התחתון. " אשמח להסבר על ממצאי הMRA שישפוך לי קצת מידע מדוע אני עדיין סובל במצבי.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!