כריתת סינוביטיס ( Synovectomy for rheumatoid arthritis ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום אורתופדיה

מטרת הניתוח

כריתת סינוביטיס מבוצעת כדי להסיר רקמת מפרק דלקתית (סינוביום) הגורמת לכאב בלתי נסבל או מגבילה את יכולתכם לתפקד או את טווח התנועה שלכם. ייתכן שרצועות ומבנים אחרים יוזזו הצידה כדי לגשת על ציפוי המפרק הדלקתי ולהסירו. ההליך עשוי להיות מבוצע באמצעות ארתרוסקופיה.


למה לצפות לאחר הניתוח

לאחר כריתת סינוביטיס , פיזיותראפיסט ילמד אתכם כיצד ומתי להזיז את המפרק. משך ההתאוששות תלוי בשיטת הניתוח ובמיקום החתכים.

לאחר סינובקטומיה של הברך, הברך שלכם תקובע בגבס ניתן להסרה, והטיפול הפיזיותראפי מתחיל כעבור יום או יומיים.

מדוע מבוצע הניתוח

כריתת סינוביטיס  עשויה לשמש לטיפול במפרקים שנפגעו מדלקת מפרקים שגרונתית אשר סובלים מהרס מינימלי של העצם או הסחוס, וכאשר תרופות לא סייעו בהקלת הכאב.

כריתת סינוביטיס עשויה להישקל במקרה שכאב ניכר נמשך כעבור 6 עד 12 חודשים של טיפול תרופתי, כולל שימוש בתרופות נוגדות שיגרון ומשנות מחלה (תרופות DMARD)

חשוב לציין, כריתת סינוביטיס אינה מרפאת את המחלה, אולם היא עשויה להקל זמנית על התסמינים.

סיכונים

סיכוני כריתת סינוביטיס  כוללים את הסיכונים הרגילים שבניתוח ובשימוש בחומר הרדמה, בנוסף לסיכון קל של זיהום ודימום במפרק.

ייתכן גם אובדן טווח תנועה במפרק, או שהדלקת במפרק עלולה לחזור.

דברים לחשוב עליהם

כריתת סינוביטיס היא טיפול מועיל בדלקת מפרקים שגרונתית בשלב מוקדם בה לא הועיל טיפול תרופתי, כולל תרופות DMARD או זריקות קורטיקוסטרואידים. היא עלולה לספק הקלה זמנית בלבד.
מומחים
פורומים כאבים בכתף ובמרפק

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הסתיידות בגיד הכתף גלית 24/11/2020 18:50
 • שלום אני בת 55 עוסקת בספורט בתנועות מסוימות בכתף אני מרגישה שהכתף נתפסת אבל אחרי כמה תנועות וזה משתחרר, אין לי כאבים רק כשהכתף נתפסת. האם ההסתיידות הזו זה דלקת והאם זה יכול לעובר לבד ,הרופא נתן לי אקוקסייה . למרות שאני פוחדת לקחת את הכדורים האילו, מה אתה ממליץ . יש לי הפנייה גם לפזיוטרפייה. האבחנה: גיד הביצפס רא ה בעובי והדיות תקיים ומיקומו התקין בתעלה. הסתיידויות מוקדיות בגיד הסופראספיטוס - שיויים יוויים גיד האיפראספיטוס ראה בעובי, הדיות ומהלך תקיים. הסתיידות גסה בגיד הסובסקפולריס - קלציפיק טדיופתיה לא ראה וזל בכמות משמעותית סביב גיד הביצפס או בבורסה סובדלטואיד-סובאקרומיום. פרק אקרומיוקלוויקולרי ברוחב תקין. תודה גלית

 • + הוסף תגובה
הסתיידות בגיד הכתף דר' ירון סלע 25/11/2020 13:50
 • שלום רב גלית ותודה על פנייתך! מצבך הרפואי שכיח ביותר (לא שזה מנחמך...) יש להיבדק על ידי מומחה כתף ולראות הממצאים בבדיקה הגופנית. פעמים רבות, נשלחים גם לצילום כתף ולא רק ל US , על מנת לראות היטב יותר את העצמות והסחוסים וההסתיידויות. יש לקבל החלטה על אופי הטיפול ( לדוגמה - זריקה ו/או נוגדי דלקת פומיים, ו/או גלי הלם ו/או פיזיותרפיה ו/או רפואה משלימה וכו' וכו') לפי ממצאי הבדיקה . אאחל לך בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
גלי הלם אבי 24/11/2020 21:04
 • בן 55 ,האם מומלץ כמה שעות לפני טיפול בגלי הלם, ליטול כדור אנטי דלקתי נגד כאבים שיהיה אפשר לעמוד בכאב הטיפול, מכווןן שבגלל כאב הדלקות עוצמת גלי הלם נמוכה ולדעתי לא

 • + הוסף תגובה
גלי הלם דר' ירון סלע 25/11/2020 13:47
 • שלום רב אבי ותודה על פנייתך! שאלתך במקום. ידוע שטיפול בגלי הלם "אינו נעים" בלשון המעטה... כל מטופל וסף הכאב שלו. יש כאלו שזקוקים למשככי כאב ויש כאלו "קשוחים" יותר, העוברים זאת בקלות. אינני מכירך ולא יכול להמליץ ישירות, אך נשמע סביר לקחת משככי כאב לפני ולראות את המגמה לאורך סדרת הטיפולים. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
כאבים בכתף שמאל מקרין ליד רות 25/11/2020 05:44
 • אני סובלת מכאבים עזים בכתף שמאל וזה מקרים ליד. קיבלתי 3 זריקות אביטרן ללא שיפור.

 • + הוסף תגובה
כאבים בכתף שמאל מקרין ליד דר' ירון סלע 25/11/2020 13:45
 • שלום רב רות ותודה על פנייתך ! מומלץ להיבדק. יש לברר מה מקור הכאב. האם מקור אורתופדי כמו בעיה בכתף או בצוואר המקרינה לאורך היד. או מקור "פנימאי" כדוגמת מקור לבבי לדוגמה. האם נבדקת על יד רופא המשפחה ? מומלץ להתחיל ממנו. בהמשך יש להיבדק על ידי אורתופד עם שימת דגש על מומחה כתף ומומחה עמוד שדרה. יש לבצע (לאחר בדיקה גופנית) בדיקות עזר רלוונטיות. לעתים עושים צילום צוואר וצילום כתף ו/או US כתף ו/או בדיקות עצביות כדוגמת EMG. לעתים, כשיש ממצאים משמעותיים בצוואר ו/או כתף, עושים בדיקות נוספות כדוגמת CT או MRI לפי הצורך ובהתאם לממצאים. מילותיי הכתובות, תאורתיות בלבד, ולא נוגעות לגופו של מקרה, כיוון שלא נפגשנו. אאחל לך בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!