המסת שומן ( Laser Lipolysis ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום רפואה אסתטית

המסת שומן בלייזר היא שיטה ניתוחית חדשה ומהפכנית לשאיבת שומן, והיא מיועדת להסרת מצבורים עיקשים של שומן כגון: "ידיות אהבה" וירכיים מעובות, סנטר כפול וכו'. השיטה יכולה לצמצם ביעילות רבה מצבורים של שומן אשר עמידים בפני דיאטות שונות או פעילות גופנית, והיא אינה נושאת בצידה את הסיכונים אשר מלווים את הגישות המסורתיות יותר, כגון ניתוחי שאיבת שומן.


הכנה לפעולה
בטרם תיגש לטיפול המסת שומן בלייזר, חשוב מאוד לשקול את כל הסיבות אשר מביאות אותך לרצות לבצע המסת שומן בלייזר. עליך לוודא כי הטיפול יהיה מסוגל להעניק לך את התוצאות להן אתה מצפה. הרופא אשר יבצע את הטיפול יוכל לענות לך על כל השאלות הללו.

חשוב כי הרופא יעיין בעבר הרפואי שלך ויוודא כי אין סיבות אשר יכולות למנוע ממך לעבור את הטיפול. ייתכן ותתבקש לעיין במסמכים אשר מפרטים את הטיפול ותתבקש לחתום על טופס הסכמה, דבר אשר מאשר כי קראת והבנת את כל התועלות והסיכונים האפשריים כתוצאה מביצוע המסת שומן בלייזר.

ייתכן והרופא יצלם אותך במצלמה לצרוך ביצוע השוואת "לפני" ו"אחרי" בשלב מאוחר יותר.

תיאור הפעולה
טיפול המסת שומן בלייזר מבוצע על ידי החדרת סיב אופטי זעיר מימדים מתחת לעור, אשר מספק קרן לייזר בעוצמה נמוכה מאוד – הקרן מפרקת באופן בררני (סלקטיבי) את תאי השומן (בהליך אשר מכונה Lipolysis) והופכת תאים מומסים אלה לחומר שומני נוזלי אשר נספג מאוחר יותר בתהליך טבעי על ידי הגוף, תהליך אשר יכול להימשך על פני מספר שבועות. 

בדרך כלל, אין הוצאה או שאיבה ממשית של השומן מן הגוף (מסייע למנוע פגיעה בכלי דם או קצות עצבים, דבר אשר מתרחש לעיתים קרובות בעת שאיבת שומן רגילה). ישנם מקרים אשר בהם ממליצים על ביצוע שאיבת שומן רגילה בכדי להאיץ קבלת תוצאות אשר נראות לעין באופן מיידי. יתר על כן, שימוש בקרן לייזר נמוכת עוצמה מסייעת להמריץ את ייצור הקולגן דבר אשר תורם להידוק ומתיחת העור.
טיפול המסת שומן בלייזר  יתבצע תחת השפעתה של הרדמה מקומית באזור הטיפול, ולכן לא תחוש בכאב אך תהיה ער במהלך כל ביצוע הטיפול.
צינורית מתכת חלולה ודקה ביותר (כ- 1 מ"מ בקוטר) תוחדר אל מתחת לעור שלך דרך חתך קטן מאוד. סיב הלייזר יוכנס דרך הצינורית החלולה, ופעימות קצובות של אור לייזר יכוונו אל עבר מצבורי השומן. 

טיפול המסת שומן מיועד להמיס את תאי השומן ולהופך אותם לחומר שומני נוזלי או "שפוכת" אשר בסופו של דבר מסולקת על ידי הגוף. ישנם מקרים רבים יותר של רופאים אשר מציעים שאיבה או יניקה של השומן המומס לאחר ביצוע טיפול המסת שומן בלייזר, וזאת על מנת להאיץ ולשפר את התוצאות המתקבלות לאחר ביצוע הטיפול.
משך הזמן של טיפול המסת שומן בלייזר הוא בהסתמך על כמות האזורים בהם תרצה לטפל, והאם שאיבה או יניקה של החומר המומס הם חלק מן הטיפול. בדרך כלל משך הטיפול הוא בין שעה לשעתיים.
במרבית המקרים טיפול המסת שומן אחד לכל אזור אמור להיות מספק, אולם בהסתמך על כמות השומן שאותה מבקשים למיס, ובמידת שביעות הרצון מן התוצאה הסופית אשר התקבלה (לאחר חלוף פרק זמן של 4 עד 6 חודשים), ניתן לבצע טיפול תיקון נוסף.
בממוצע ניתן להסיר בטיפול המסת שומן  בלייזר כמות של כ- 500 מיליליטר שומן (כמות של בקבוק שתייה בנפח חצי ליטר)

סיכונים
טיפול המסת שומן בלייזר עצמו כרוך בדרך כלל בחוסר נוחות שהיא נסבלת, וזאת הודות להרדמה המקומית אשר ניתנת בתחילתו של הטיפול. ייתכן ותחוש במהלך הטיפול מעין הרגשת משיכה בעור, אולם לא תחוש בכאב.
חלק מן המטופלים יסבלו מנפיחות מתונה באזור הטיפול, הופעת חבורות או רגישות באזור המטופל לפרק זמן של כמה ימים או שבועות לאחר הטיפול. תופעות לוואי אלה עלולות להיות חמורות יותר במידה ומשולבת בטיפול גם שאיבת החומר המומס.

הטיפול שאחרי הפעולה
ייתכן ותתבקש לנוח במשך שעה בחדר במרפאה לאחר ביצוע טיפול המסת שומן, אולם אין כל בעיה לחזור לשגרת החיים הרגילה שלך כבר ביום שלמחרת ביצוע הטיפול.
מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת או פעילות ספורטיבית לפרק זמן של כשבוע עד שבועיים לאחר ביצוע המסת שומן בלייזר .
בדרך כלל המסת שומן בלייזר מומלצת להסרת רקמת שמונית בנפח של עד 500 מיליליטר, לפיכך טיפול זה אינו יעיל, לטיפול בהסרת ריכוזי שמן גדולים (בנפח ליטר אחד או יותר). בריכוזי שומן מעין אלה עדיף לטפל בשאיבת שומן רגילה בטיפול אחד. אולם, ניתן לבצע מספר טיפולים של המסת שומן בלייזר (טיפול אחד בכל שישה חודשים) על מנת להסיר שומן ממספר אזורים שונים או על מנת לשפר את התוצאות באזורים שונים אשר התקבלו בטיפול קודם.
חשוב מאוד כי לאחר טיפול המסת שומן בלייזר תמלא בקפדנות אחר הוראותיו של הרופא המטפל בך, וזאת בכדי להבטיח את הצלחתו של הטיפול ועל מנת לצמצם ככל הניתן את הסכנה להופעתן של תופעות לוואי.
ההמלצות כיצד לנהוג לאחר טיפול המסת שומן בלייזר כוללות בין השאר:

§         
הימנע מפעילות פיזית מאומצת או פעילות ספורטיבית לפרק זמן של שבוע עד שבועיים לאחר הטיפול.

§         
על פי ההמלצות אין להסיר את תחבושת או בגד הלחץ במשך 24 עד 48 שעות לאחר הטיפול באזור הפנים או הסנטר, ולמשך 7 עד 10 ימים באזורים אחרים של הגוף.

§         
הקפד ליטול את התרופה האנטיביוטית שנרשמה לך למשך 5 ימים לאחר טיפול המסת שומן

§         
שמור על אזור הטיפול נקי ויבש לפרק זמן של יומיים עד 3 ימים לאחר הטיפול

§         
הימנע מצריכה של משקאות אלכוהוליים לפרק זמן של 12 שעות לאחר הטיפול

§         
ניתן להעניק עיסוי עדין או טיפול אחר באזור המטופל בחלוף פרק זמן של 10 עד 12 ימים לאחר הטיפול.

§         
יש להימנע מעיסוי נמרץ תוך הפעלת לחץ באזור המטופל לפרק זמן של 4 עד 5 חודשים לאחר טיפול המסת שומן.

§         
צור קשר עם הרופא המטפל בך באופן מיידי במידה והבחנת בתסמינים של הופעת זיהום או דלקת, או במידה ואתה סובל מדימומים קשים או כאבים חזקים באזור אשר טופל.

מומחים


מאמרים לפי נושא המסת שומן

מאמרים נוספים בתחום
בשנים האחרונות עלתה בעולם בכלל, ובישראל בפרט, המודעות למאבק בתופעת השמנת יתר ועודף משקל. ארגון הבריאות העולמי אף הכריז ב-1998 שהשמנת יתר היא המגיפה הגדולה ביותר שצפויה לעולם במאה ה-21 על מנת לעודד את ...
החגים עברו ואיתם ארוחות השחיתות עתירות הקלוריות ומנגד הקילוגרמים העודפים. עודף המשקל אמנם מפריע לנו מבחינה אסתטית אבל הבעיה החמורה יותר היא לא זו שאנו רואים, אלא השפעת המזון וההשמנה על בריאותנו. תזונ...

שאלות ותשובות לפי נושא המסת שומן

נשים בהיריון או נשים מניקות אינן מועמדות מתאימות לטיפול. המסת שומן בלייזר אינה מהווה תרופה להשמנת יתר. במידה ומצב בריאותך תקין בדרך כלל, ואינך סובל מהשמנת יתר, טיפול להמסת שומן בלייזר יכול לסייע לך ל...
ניתן יהיה לראות תוצאות של טיפול המסת שומן בלייזר  בהדרגה על פני פרק זמן של מספר שבועות, אולם סביר להניח כי תחלוף כחצי שנה עד שנה עד אשר ניתן יהיה לראות את התוצאות הסופיות המתקבלות כתוצא...

פורומים ניתוחי אף

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הופעת גבנון לאחר ניתוח אף אדל 04/08/2016 14:16
 • עשיתי ניתוח אף לפני שבועיים, האף שלי היה מאוד יפה רק היו לי שני בליטות בצידי האף שהפריעו לי, כשהורדתי את הגבס האף היה קצת נפוח אבל מאוד אהבתי את התוצאה כי הבליטות התיישרו, אתמול התחילו להופיע לי הבליטות כמו שהיו קודם, השאלה שלי אם זה בעקבות הנפיחות( נפיחות שלא הייתה בשבועיים הראשונים) או שהבליטות יחזרו להיות כמו שהיו קודם ואני יצתרך ניתוח חוזר? אני ממש מתוסכלת כי הוצאתי המון כסף והלכתי לאחד המנתחים הכי מפורסמים בארץ( דר קליין)

 • + הוסף תגובה
הופעת גבנון לאחר ניתוח. ד"ר יעקב בר 05/08/2016 07:12
 • שלום אדל. מדובר בשלב מאוד מוקדם לאחר הניתוח. ייתכן שתישארנה בליטות לאחר ניתוח, אך לא ניתן כרגע לדעת זאת בודאות. צריך לזכור כי האף משתנה שנה שלמה לאחר הניתוח וממילא לא ניתן לנתחו שוב בקרוב . מציע לך להתאזר בסבלנות ולפנות לביקורת בראש ובראשונה לרופא שניתח אותך, אני בטוח שהוא יעשה ככל שביכולתו להביא לתוצאה שתשביע את רצונך.

 • + הוסף תגובה
גבנון לאחר ניתוח אף אדל 06/08/2016 11:34
 • היי תודה על המענה, יש לי עוד שאלה- ממה הגבנון יכול לקרות? כי כשהורדתי את הגבס לא היה גבנון בכלל זה נראה שהורידו אותו בניתוח, יכול להיות שיש לי סוג כזה של סחוס שגם אחרי שמורידים אותו הוא חוזר למצבו הקודם? ואם לא אז ממה זה יכול להיות? שלא הורידו אותו מספיק בניתוח או נפיחות/ בצקות וכאלה? תודה ויום טוב

 • + הוסף תגובה
שאלה לאדל נון 18/11/2020 18:56
 • היי אדל, אני עשיתי ניתוח אף לפני שבועיים וקרה לי בדיוק אותו דבר, אחרי כמה ימים שבורדתי את הגבס יצא לי גבנון וזה ממש מלחיץ אותי וכרגע אין תשובה ברורה מהרופא שלי הוא אןמר לי לחכות ושזה עדיין מוקדם לקבל תוצאה... רציתי לשאול אותך אם זה הסתדר לך בסוף? אשמח אם תעני לי זה ממש ממש חשוב לי תודה מראש!

 • + הוסף תגובה
ניתוח אף אדל 25/11/2020 20:11
 • היי, כן זה הסתדר לי זה היה רק בצקת.. ממליצה לא להילחץ בכלל כי יכול להיות שגם אצלך זה בצקת או נפיחות.. זה יכול גם לקרות רק בצד אחד של האף ואחרי שנה ואפילו שנה וחצי האף מגיע לתוצאה הסופית שלו.. הכי חשוב זה לא לגעת באף ולא לקבל מכות באף! שיהיה לך בהצלחה!

 • + הוסף תגובה
אף רחב אחרי ניתוח טל 23/11/2020 22:57
 • היי , לפני קרוב ל5 חודשים עברתי ניתוח אף בשיטה הסגורה אצל מנתח מוכר שמאוד סמכתי עליו . הבעיה שבגינה ניגשתי לניתוח הייתה גבנון בינוני , שלא נראה מהפרונט שאותו בקשתי לא לשנות . ( ללא סטיית מחיצה וכו ) כאמור נאמר לי שההתמקדות באמת תהיה בשיוף הגבנון ושמירה על הפרונט עד כמה שניתן ואם יהיה שינוי בפרונט הוא יהיה לטובה . עכשיו אני כבר 5 חודשים אחריי והפרונט שלי נראה גדול ורחב יותר ממה שהיה לי לפני , ואני רואה את זה באופן מובהק בתמונות בעיקר . השינוי הוא באמת לא קיצוני בפרונט אבל לטעמי אני מרגישה פחות מרוצה מהמראה שלי מקדימה ביחס לאף הטבעי שלי . האם באמת יכול להיות שמדובר בנפיחות גם אחרי תקופה יחסית ארוכה של 5 חודשים ? העור שלי דיי דק ( ברמה שרואים לי את הורידים ) ואני לא רואה שינוי במצב בין החודשים . האם יש סיכוי שברגע שמורידים את הגבנון ולא נוגעים בספטום , נוצר מראה רחב יותר ? כמו שזה היה נראה לפי התחבושות הוא לא נגע לי בקצה האף ובנחיריים גם לא בוודאות . תודה רבה

 • + הוסף תגובה
אף נוטה ימינה ישראל 22/11/2020 18:02
 • עשיתי אצלך ניתוח ליישר את האף וזה הצליח אבל אחרי 4 חודשים האף שלי התחיל לזוז לימין

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!