הרמת חזה ( Breast Lift ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום כירורגיה פלסטית

ניתוח הרמת חזה הינו ניתוח קוסמטי אשר את עוברת מתוך בחירה. לא מדובר בניתוח שאת חייבת לעבור אותו מסיבות רפואיות. הניתוח יכול להתבצע במרפאות החוץ או בבית החולים. הכנה לניתוח 

במידה ואת מעשנת – הפסיקי. נמצא כי בקרב נשים אשר מעשנות, לאחר שעברו ניתוח הרמת  חזה, תהליך ההחלמה של החתכים איטי הרבה יותר, והן נוטות יותר לפתח זיהומים וצלקות. מומלץ להימנע גם מחשיפה לעישון פאסיבי.


קראו עוד: 6 דברים שחשוב לדעת על ניתוח הרמת חזה


הקפידי לומר לרופא המטפל בך או לאחות:


* במידה ויש סיכוי שאת בהיריון


* אילו תרופות את נוהגת ליטול על בסיס קבוע, גם אם מדובר בסמים, תחליפי תזונה או תרופות על בסיס צמחי מרפא הנמכרים ללא מרשם.בימים שלפני הניתוח:* ייתכן ותתבקשי לעבור ממוגרפיה או צילום רנטגן של החזה. המנתח הפלסטי יבצע בדיקה שגרתית של החזה.


* מספר ימים לפני ניתוח הרמת חזה, תתבקשי להפסיק ליטול אספירין, איבופרופן,
 וואראפין (Coumadin) וכל תרופה אחרת שתפקידה להשפיע על קרישת הדם.


* שאלי את הרופא המנתח אילו תרופות עליך להמשיך וליטול גם ביום הניתוח.


* ייתכן ותקבלי מרשם לתרופות לשיכוך כאבים.


* עלייך לדאוג שיהיה מי שיסיע אותך בחזרה לביתך לאחר הניתוח, ושישהה לצידך יום עד יומיים לאחר הניתוח.


ביום הניתוח:


* בדרך כלל תתבקשי לא לאכול או לשתות דבר החל מחצות הלילה שלפני יום ניתוח הרמת חזה.


* המשיכי ליטול את התרופות שהרופא הורה לך להמשיך ולקחת, יחד עם לגימה קטנה של מים.


* לבשי בגדים רחבים או כאלה אשר נרכסים מלפנים.


* הרופא המטפל בך או האחות יאמרו לך מתי עליך להגיע אל בית החולים.

תהליך הניתוח


ניתוח הרמת חזה יבוצע תחת הרדמה כללית. ההרדמה תכניס אותך למצב של חוסר הכרה ולא תוכלי לחוש בכאב. ייתכן גם שתקבלי תרופה שתסייע לך להירגע, בשילוב של הרדמה מקומית על מנת להרדים את רק את האזור של החזה. את תהיי בהכרה מלאה במהלך הניתוח, אך לא תוכלי לחוש בכאב.


הרופא המנתח יבצע שניים עד שלושה חתכים בחזה שלך. הרופא המנתח יסיר רקמת עור עודפת וימקם מחדש את הפטמה והילת הפטמה.


לעיתים, נשים בחורות לעבור ניתוח להגדלת החזה בשילוב של ניתוח הרמת החזה.

סיכונים בניתוחהסיכונים המלווים כל ניתוח כוללים:


דימום


זיהוםהסיכונים המלווים הרדמה כללית הם:תגובה לתרופות


בעיות נשימה, כגון דלקת ריאות


בעיות לבהסיכונים המלווים ניתוח הרמת החזה כוללים:חוסר יכולת להניק לאחר הניתוח


צלקות גדולות שייקח זמן רב עד אשר יחלימו


חוסר איזון במיקום של הפטמותהסיבוכים הנפשיים לאחר ניתוח הרמת חזה יכלים לנבוע כתוצאה מתחושה של חוסר שלמות במראה החזה, או שתהיי מאוכזבת מן התגובות של הסובבים אותך לחזה ה"חדש" שלך.הטיפול אחרי הניתוחלאחר שתעברי ניתוח הרמת חזה, החזה שלך יקבל חבישה הדוקה, או שייתכן ותוכלי ללבוש חזייה רפואית. ייתכן ויהיו צינוריות ניקוז בתוך החתכים של הניתוח. צינוריות אלה יוסרו לאחר כשלושה ימים.


עליך לקבוע בדיקה לביקורת לאחר הניתוח, על מנת שהרופא יוכל לבחון את הליך הריפוי של הפצעים, יסיר את התפרים, וידון איתך על תרגילים מיוחדים או שיטות עיסוי מיוחדות.


סביר להניח כי התוצאות שיתקבלו לאחר הניתוח הרמת החזה יהיו משביעות רצון. את תחושי טוב יותר לגבי המראה שלך והרגשתך הכללית תשתפר. ייתכן ותזדקקי לחזייה מיוחדת למספר חודשים על מנת להעניק לחזה שלך את מראהו הסופי לאחר הניתוח.


הצלקות אינן נעלמות לחלוטין, והן היו נראות לעין ביתר שאת במשך השנה הראשונה שלאחר ניתוח הרמת חזה. לאחר כשנה הן תתחלנה להתפוגג מעט. מנתח פלסטי שניתוח אותך יעשה כל אשר ביכולתו על מנת לבצע את החתכים במקומות אשר נראים פחות לעין. הצלקות שלך לא ייראו גם אם תלבשי בגד עם מחשוף עמוק מאוד. 

על פי רוב החתכים ממוקמים בצדו התחתון של החזה באזור הקפל. על פי רוב העלייה בגיל, הריונות ושינויים במשקל גופך יכולים לגרום לחזה שלך לצנוח מחדש.

רוצה להתייעץ בנוגע לניתוח שד? שאלי את המומחה בפורום הגדלת חזה ואסתטיקה של השד >>>מאמרים לפי נושא הרמת חזה

מאמרים נוספים בתחום
אחד הדברים שניתן לשים לב אליו אצל אישה אחרי מספר הריונות ותהליכי הנקה, ואף האישה עצמה שמה לב אליו, הוא שהחזה שלהן איננו נראה כמו פעם. החזה, אשר הן היו כה גאות בו, הפך נפול, מדולדל וכוח הכבידה השפיע על...
מבוא הגדלת חזה הוא ניתוח אסתטי פופולרי מאוד בקרב נשים בארץ ובעולם. בתרבות המודרנית ובמדינות חוף רבות דוגמת ישראל וברזיל בהן תרבות הפנאי ואופנת הקיץ מבליטות את החזה, נשים רבות מייחסות לחזה חשיבות אס...

שאלות ותשובות לפי נושא הרמת חזה

בתחום
גודל השדיים הוא אינדיבידואלי, בדיוק כשם שצבע העיניים, גודל האף וסוג השיער שונה בין אנשים שונים. חשוב לציין שאין כל משמעות קלינית לעניין, בהנחה שההפתחות המינית (שיער ערווה, מחזור חודשי וכו') תקינה....

פורומים, מחלות שד וכירורגיה של השד

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ממצאי MRI האם להקדים תורי מעקב? שולה 11/10/2019 03:12
  • ברקע:אחות ו 2 סבתות חלו בסרטן השד. ממוגרפיה לפני 8 חודשים שד סמיך דרגה 3. תוצאות MRI 25.9.19: צפיפות רקמתית דרגה C. צביעת רקע של בלוטות השד (BPE (מסוג symmetric, punctate, mild. שד ימין: .ללא פתולוגי Non Mass Enhancement או Mass ללא מוקד צביעה מחוץ לבלוטת השד. ציסטות מרובות. שד שמאל: הרחבה מתונה אזורית של צינוריות עם Enhancement Mass Non Canalar ברביע תחתון פנימי (שעה 7­6 (לאורך כ­14 מ"מ, בכ­50 מ"מ מהפיטמה = 4B BIRADS. ללא גוש חריג. ללא מוקד צביעה מחוץ לבלוטת השד. ללא ציסטה או קולקציה. ללא עיבוי עורי או ממצא חריג בפיטמה דו"צ. בלוטות לימפה לא מוגדלות בבתי השחי. שרירי דופן הטורקלי תקינים דו"צ. לסיכום: שד ימין: ללא ממצא חשוד = 2 BIRADS. שד שמאל: כמתואר, 4B BIRADS, לקורלציה עם US look 2nd ולשקול ביופסיה תחת MRI במידה וה­US תקין. *שאלתי* מה זה אומר? ו... התורים הבאים שלי לאולטרסאונד, כירורג וממוגרפיה בסוף דצמבר האם יש משהו דחוף? להקדים את התורים?

  • + הוסף תגובה
תוצאות בדיקות לא קורלטיביות אביביתוש 06/10/2019 14:12
  • הי אני בת 41.5 עם היסטוריה משפחתית של סרטן שד שחלה ערמונית ומעי…נמצאת כרגע בבירור בנוגע לגושים שאחד מהם נימוש והשני התגלה בבדיקת mri אליה נשלחתי עקב ממצאים משתנים בממוגרפיה וus , ורקמת שדיים פיברוגונדולרית הטרוגנית birads c, בmri נמצאו 2 גידולים בצד שמאל האחד מוגדר ב-mri כ- birads 3 והשני birads 4… עקב כך נשלחתי לבדיקת אולטראסאונד מכוון בנוכחות רופאה שלאחריו הייתי אמורה לקבוע תור לביופסיה... יצאתי משם ממש מבולבלת , הרופאה שהיתה אמורה להיות נוכחת , לא היתה נוכחת, ממצא אחד מבין השניים החשוד יותר לא נראה בוודאות , והרדיולגית אמרה מספר פעמים שאולי ,כנראה שהיא רואה את הממצא אבל ניכר היה שהיא לא בטוחה... לאחר מכן חזרה ואמרה שרופאה ראתה את האולטראסאונד וכפי הנראה אין צורך בביופסיה (על אף ש-mri- ניתן ציון של birads 4 מה שמצריך ביופסיה ) ושאצטרך רק להיות במעקב. הייתי רוצה לדעת האם מישהי מכן עברה משהו דומה? האם ההחלטה הסופית היא של הרדיולוגית והרופאה שלטענתה עברה על הבדיקה או של הכירורג שד שאצלו אני במעקב ? האם לדעתך ניתן לסמוך על הבדיקה הזאת למרות התחושות שלי ? והאם יש לי זכות לדרוש ביופסיה ? אני מרגישה שהבדיקה הזאת בוצעה באופן לא מספיק מדוייק ומקצועי ואני ממש לחוצה אשמח לדעת מה באפשרותי לעשות ?

  • + הוסף תגובה
בלוטת לימפה שרית 03/10/2019 23:14
  • עשיתי אולטרסאונד רקמות רכות בחודש 9.19 ויצא שיש לי בלוטת לימפה בגודל 10 מ''מ מראה תקין. האם הבלוטה אמורה להיעלם ?? אם לא נעלמת ונשארת באותו גודל צורה האם תקין ואין ממה לחשוש. האם הבלוטה אמורה להיעלם?? כל כמה זמן צריך לעשות בדיקה לבדוק את הגודל שלה?? תודה רבה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!