הרמת חזה ( Breast Lift ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום כירורגיה פלסטית

ניתוח הרמת חזה הינו ניתוח קוסמטי אשר את עוברת מתוך בחירה. לא מדובר בניתוח שאת חייבת לעבור אותו מסיבות רפואיות. הניתוח יכול להתבצע במרפאות החוץ או בבית החולים. הכנה לניתוח 

במידה ואת מעשנת – הפסיקי. נמצא כי בקרב נשים אשר מעשנות, לאחר שעברו ניתוח הרמת  חזה, תהליך ההחלמה של החתכים איטי הרבה יותר, והן נוטות יותר לפתח זיהומים וצלקות. מומלץ להימנע גם מחשיפה לעישון פאסיבי.


קראו עוד: 6 דברים שחשוב לדעת על ניתוח הרמת חזה


הקפידי לומר לרופא המטפל בך או לאחות:


* במידה ויש סיכוי שאת בהיריון


* אילו תרופות את נוהגת ליטול על בסיס קבוע, גם אם מדובר בסמים, תחליפי תזונה או תרופות על בסיס צמחי מרפא הנמכרים ללא מרשם.בימים שלפני הניתוח:* ייתכן ותתבקשי לעבור ממוגרפיה או צילום רנטגן של החזה. המנתח הפלסטי יבצע בדיקה שגרתית של החזה.


* מספר ימים לפני ניתוח הרמת חזה, תתבקשי להפסיק ליטול אספירין, איבופרופן,
 וואראפין (Coumadin) וכל תרופה אחרת שתפקידה להשפיע על קרישת הדם.


* שאלי את הרופא המנתח אילו תרופות עליך להמשיך וליטול גם ביום הניתוח.


* ייתכן ותקבלי מרשם לתרופות לשיכוך כאבים.


* עלייך לדאוג שיהיה מי שיסיע אותך בחזרה לביתך לאחר הניתוח, ושישהה לצידך יום עד יומיים לאחר הניתוח.


ביום הניתוח:


* בדרך כלל תתבקשי לא לאכול או לשתות דבר החל מחצות הלילה שלפני יום ניתוח הרמת חזה.


* המשיכי ליטול את התרופות שהרופא הורה לך להמשיך ולקחת, יחד עם לגימה קטנה של מים.


* לבשי בגדים רחבים או כאלה אשר נרכסים מלפנים.


* הרופא המטפל בך או האחות יאמרו לך מתי עליך להגיע אל בית החולים.

תהליך הניתוח


ניתוח הרמת חזה יבוצע תחת הרדמה כללית. ההרדמה תכניס אותך למצב של חוסר הכרה ולא תוכלי לחוש בכאב. ייתכן גם שתקבלי תרופה שתסייע לך להירגע, בשילוב של הרדמה מקומית על מנת להרדים את רק את האזור של החזה. את תהיי בהכרה מלאה במהלך הניתוח, אך לא תוכלי לחוש בכאב.


הרופא המנתח יבצע שניים עד שלושה חתכים בחזה שלך. הרופא המנתח יסיר רקמת עור עודפת וימקם מחדש את הפטמה והילת הפטמה.


לעיתים, נשים בחורות לעבור ניתוח להגדלת החזה בשילוב של ניתוח הרמת החזה.

סיכונים בניתוחהסיכונים המלווים כל ניתוח כוללים:


דימום


זיהוםהסיכונים המלווים הרדמה כללית הם:תגובה לתרופות


בעיות נשימה, כגון דלקת ריאות


בעיות לבהסיכונים המלווים ניתוח הרמת החזה כוללים:חוסר יכולת להניק לאחר הניתוח


צלקות גדולות שייקח זמן רב עד אשר יחלימו


חוסר איזון במיקום של הפטמותהסיבוכים הנפשיים לאחר ניתוח הרמת חזה יכלים לנבוע כתוצאה מתחושה של חוסר שלמות במראה החזה, או שתהיי מאוכזבת מן התגובות של הסובבים אותך לחזה ה"חדש" שלך.הטיפול אחרי הניתוחלאחר שתעברי ניתוח הרמת חזה, החזה שלך יקבל חבישה הדוקה, או שייתכן ותוכלי ללבוש חזייה רפואית. ייתכן ויהיו צינוריות ניקוז בתוך החתכים של הניתוח. צינוריות אלה יוסרו לאחר כשלושה ימים.


עליך לקבוע בדיקה לביקורת לאחר הניתוח, על מנת שהרופא יוכל לבחון את הליך הריפוי של הפצעים, יסיר את התפרים, וידון איתך על תרגילים מיוחדים או שיטות עיסוי מיוחדות.


סביר להניח כי התוצאות שיתקבלו לאחר הניתוח הרמת החזה יהיו משביעות רצון. את תחושי טוב יותר לגבי המראה שלך והרגשתך הכללית תשתפר. ייתכן ותזדקקי לחזייה מיוחדת למספר חודשים על מנת להעניק לחזה שלך את מראהו הסופי לאחר הניתוח.


הצלקות אינן נעלמות לחלוטין, והן היו נראות לעין ביתר שאת במשך השנה הראשונה שלאחר ניתוח הרמת חזה. לאחר כשנה הן תתחלנה להתפוגג מעט. מנתח פלסטי שניתוח אותך יעשה כל אשר ביכולתו על מנת לבצע את החתכים במקומות אשר נראים פחות לעין. הצלקות שלך לא ייראו גם אם תלבשי בגד עם מחשוף עמוק מאוד. 

על פי רוב החתכים ממוקמים בצדו התחתון של החזה באזור הקפל. על פי רוב העלייה בגיל, הריונות ושינויים במשקל גופך יכולים לגרום לחזה שלך לצנוח מחדש.

רוצה להתייעץ בנוגע לניתוח שד? שאלי את המומחה בפורום הגדלת חזה ואסתטיקה של השד >>>

מומחים


מאמרים לפי נושא הרמת חזה

מאמרים נוספים בתחום
אחד הדברים שניתן לשים לב אליו אצל אישה אחרי מספר הריונות ותהליכי הנקה, ואף האישה עצמה שמה לב אליו, הוא שהחזה שלהן איננו נראה כמו פעם. החזה, אשר הן היו כה גאות בו, הפך נפול, מדולדל וכוח הכבידה השפיע על...
מבוא הגדלת חזה הוא ניתוח אסתטי פופולרי מאוד בקרב נשים בארץ ובעולם. בתרבות המודרנית ובמדינות חוף רבות דוגמת ישראל וברזיל בהן תרבות הפנאי ואופנת הקיץ מבליטות את החזה, נשים רבות מייחסות לחזה חשיבות אס...

שאלות ותשובות לפי נושא הרמת חזה

בתחום
גודל השדיים הוא אינדיבידואלי, בדיוק כשם שצבע העיניים, גודל האף וסוג השיער שונה בין אנשים שונים. חשוב לציין שאין כל משמעות קלינית לעניין, בהנחה שההפתחות המינית (שיער ערווה, מחזור חודשי וכו') תקינה....

פורומים ניתוחי חזה קוסמטיים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
לידה טבעית אחרי שחזור שד. ואלודרם תודה 28/11/2020 20:52
 • א. האם אחרי שחזור שד שכולל לקיחת רקמה מהבטן יש אפשרות ללידה טבעית? ב. ראיתי שיש שיטה של שילוב רצועת אלודרם. מה זה? זה מתוך תרומה של אדם שנפטר? זה חובה לשלב את זה בניתוח של שחזור בלי שתל?

 • + הוסף תגובה
לידה טבעית אחרי שחזור שד ד"ר שגית משולם-דרזון 29/11/2020 07:16
 • 1. אפשר אך לא מומלץ להכנס להריון לאחר ניתוח שחזור מדופן הבטן. כדאי לסיים את תכנית הילודה לפני שחזור מסוג זה כיון שהוא יכול לפגוע בחוזקה של דופן הבטן. 2. אלודרם היא אכן רצועה של אדם שנפטר אך הוסרו ממנה כל התאים. היא בשימוש לשחזור עם שתל סיליקון ולא רקמה מהבטן. ממליצה לך בחום לפנות ליעוץ רפואי מסודר שזמין לך בכל בית חולים.

 • + הוסף תגובה
טענות נגד עובדות- התבלבלתי לגמרי מרינה 15/11/2020 19:00
 • הוצאתי שתלי חזה מחוספסים יש לציין, לפני כמה חודשים, היו לי אותם בערך 3 שנים. הרופא שלי אמר שהקופסיות שלי תקינות ולכן הוא לא נגע בהם ולא הוציא אותם בכלל. לאחרונה הצטרפתי לכמה קבוצות פייסבוק שהטיחו לי בפרצוף שעשיתי טעות שלא ביקשתי להוציא את הקופסיות. הם טוענות שבקופסית יש רעלים, דלקות ובקטריות וחובה להוציא אותם. אני שוקלת לעבור ניתוח נוסף ולהוציא אותם. מה דעתך לגבי זה? האם הטענות שלהם נכונות? אני יכולה לחלות בגלל הקופסיות? לא כל כך הבנתי מה קורה להם בגוף אחרי שהשתלים יצאו. תודה מראש.!

 • + הוסף תגובה
טענות נגד עובדות ד"ר שגית משולם-דרזון 15/11/2020 21:30
 • מרינה יקרה, יש יתרונות וחסרונות לכל החלטה. עליך לדון עם הרופא שלך מה נכון לך. אין פה תשובה אחת שמתאימה לכולן. בהצלחה!

 • + הוסף תגובה
הוצאת שתלי חזה סכנה עתידית חרדה נוראית שירן 03/11/2020 14:36
 • היי... אני בחרדה ואשמח לחוות דעתך המקצועית. בבקשה תעזרי אני לא מפסיקה להיות בחרדה. היו לי שתלים בחספוס עדין מתחת לשריר. (מנטור סילטקס) . הוצאתי אותם אחרי פחות משנה. היו לי קופסיות דרגה 1 ו2 והמנתח שלי לא הוציא אותם. מה הסכנות שעלולות להיות? הוא ציין שאיפה שהייתה התכווצות היה קצת נוזל וזה נורמלי. אני חוששת מדלקות ומלימפומה. ומה בדיוק קורה עם הקופסיות? הן פשוט נשארות שם או שהן נספגות ונעלמות? אין לזה שום סכנות והשלכות בעתיד? מה עליי לעשות? צריך לעקוב אחרי הקופסיות?

 • + הוסף תגובה
הוצאת שתלי חזה ד"ר שגית משולם-דרזון 04/11/2020 11:40
 • שירן שלום, הוצאת הקופסית היא תהליך מאד אגרסיבי שיכול להשאיר עיוותים בשד. אנא התייעצי עם המנתח שלך באשר ליתרונות ולחסרונות שבניתוח. לצערי אינני יכולה בתשובה קצרה בפורום לפתור לך את החרדוה הגדולה שבה את נמצאת. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!