ציפוי שיניים ( Dental coating ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום רפואת שיניים

ציפוי שיניים עשויים מוויניר הם מעטפת דקיקה העשויה חומר קראמי (פורצלן) או תרכובת של שרף, אשר מוצמדת לחזית השיניים. ביצוע ההליך אינו דורש בדרך כלל הרדמה, ואם כן דרושה הרדמה מקומית בלבד. ציפוי ויניר יכולים להוות פתרון מצוין לשיפור החזות של השיניים הקדמיות. ציפוי הוויניר מיושמים על מנת להסתיר שינויי גוון בשיניים, על מנת להבהיר את השיניים ועל מנת לשפר את חזות החיוך.

מדוע מבצעים את הטיפול
במרבית המקרים ציפוי שיניים מהווים תחליף מצוין לכתרים. ציפוי שיניים מוויניר מאפשרים גישה שמרנית יותר על מנת לשנות גוון בשיניים, לשנות גודל או צורה. ציפוי הוויניר יכולים לחפות על פגמים לא רצויים בשיניים, כגון שיניים מוכתמות בטטרציקלין (tetracycline), ופגמים כתוצאה מפציעה או עקב טיפול שורש בשיניים. 

הם מצוינים על מנת לחפות על סתימות דהויות בשיניים הקדמיות. מטופלים אשר סובלים מרווחים בין השיניים הקדמיות שלהם, או ששיניהם שבורות או שחוקות יכולים לשקול לבצע ציפוי שיניים. בדרך כלל ציפוי הוויניר מחזיקים מעמד שנים רבות, והשיטה הוכיחה את עצמה כבעלת תוחלת חיים ארוכה ביותר, במידה והיא מיושמת ומבוצעת במקצועיות.הליך הטיפול

המטופל יזדקק לשלושה ביקורים במרפאה על מנת להשלים את התהליך של ציפוי שיניים: קביעת האבחנה, תכנון הטיפול, הכנה לטיפול והדבקה.


הכרחי ביותר שתהיה שותף פעיל בתכנון ועיצוב החיוך החדש שלך. הקדש זמן לתכנון החיוך החדש שלך. עליך להבין את המגבלות ויכולות התיקון של התהליך. במידה ויש צורך, גש להיוועץ ביותר מאשר רופא שיניים אחד, על מנת שתחוש בטוח יותר, והבהר לרופא השיניים מהם היעדים והמטרות של הטיפול אותם אתה מבקש להשיג.

על מנת להכין את השיניים שלך לציפוי הוויניר, מתבצע שיוף עדין של השיניים עם מנת לאפשר להן לקלוט טוב יותר את השכבה הדקה של הציפוי. 

בדרך כלל משייפים כחצי מילימטר משכבת השן, וייתכן וההליך יתבצע תחת הרדמה מקומית. ציפוי ויניר על בסיס תרכובת שרף מורכבים בדרך כלל במהלך ביקור אחד אצל מרפאת שיניים. לאחר הכנת השן לתהליך, רופא השיניים מצמיד בזהירות את שכבת הציפוי אל השיניים שלך ומפסל אותה לצורה הרצויה. 

במקרה של ציפוי שיניים מוויניר קראמיים, נלקחת הטבעה של השיניים, אשר נשלחת לאחר מכן את המעבדה על מנת להכין את ציפוי הוויניר לשיניים. תהליך זה יכול לקחת מספר ימים. במידה והשיניים שלך במצב מאוד לא אסתטי, ניתן להצמיד ציפוי שיניים מוויניר על בסיס זמני, וזאת בתשלום נוסף.


כאשר הציפוים הקראמיים מוכנים, רופא השיניים מניח כל יחידת ציפוי על השן שלה, בודק את התאמת הציפוי ואת המרקם והגוון שלו. בעוד הציפוים נחים על גבי השיניים שלך, בדוק במראה את התוצאות, ושים דגש מיוחד על הגוון של הציפוי. 

בנקודה זו, ניתן עדיין להתאים ולשנות את הגוון של ציפוי שיניים על ידי שינוי גוון הדבק שמתחת. לא ניתן לשנות את גוון הציפוי לאחר שהוא מודבק לשיניים. על מנת להצמיד את ציפוי הוויניר אל השן, השן עוברת תהליך של ניקוי על מנת לאפשר לאחר מכן אחיזה טובה יותר של הדבק. לאחר הצמדת הציפוי אל השן בעזרת הדבק המיוחד, משתמשים בקרן אור מיוחדת על מנת לגרום לדבק להתקשות.אחרי הטיפול

במשך כשבוע עד שבועיים, תעבור תהליך של הסתגלות לשיניים החדשות שלך אשר שינו את נפחן וצורתן. עליך להקפיד על צחצוח ושימוש בחוט דנטאלי על בסיס יום יומי. לאחר כשבוע עד שבועיים רופא השיניים יבקש ממך לשוב למרפאה לצורך בדיקת ביקורת ומעקב.


ציפוי שיניים מוויניר הן העתק מניח את הדעת של השיניים אך אינם מהווים להן תחליף מושלם. שכיח מאוד לראות שינויי גוון קלים אשר יופיעו במהלך הזמן בציפוי הויניר, כפי שקורה גם בשיניים הטבעיות. אף על פי כן אין ספק כי ציפוי הויניר ישדרגו את החיוך שלך ויוסיפו לתחושת ביטחון העצמי שלך.

מומחים


מאמרים לפי נושא ציפוי שיניים

מאמרים נוספים בתחום
קראו עוד: איך להימנע מהשתלות שיניים מיותרות: המדריך המלא לשיקום הפהשמירה על שיניים טבעיות מתחילה משלב הינקות, עם בקיעת השן הראשונה, ונמשכת לאורך כל החיים תוך הקפדה על שלושה עקרונות ברזל חשובים: ה...
במשך השנים, לא רק הפנים שלנו מזקנות, גם הפה שלנו מזדקן. הזדקנות הפה נובעת, בין היתר, משחיקת שיניים, אובדן שיניים, מחלת חניכיים ואובדן העצם. כמו כן, מצב של שיניים אחוריות חסרות גורם לאובדן התמיכה של הש...

שאלות ותשובות לפי נושא ציפוי שיניים

בתחום
יש לזכור שאפילו בהריון, חשוב מאוד קודם כל לדאוג לבריאות האישה, שכן אישה לא בריאה לא תוכל להמשיך לשאת את ההריון, מה גם שהזנחה בתואנה שלא רוצים לפגוע בעובר, יכולה להביא לתוצאות הרות אסון. לגבי שימוש...
ראשית יש לבדוק כי הנשכן = סד לילה אינו מפעיל לחץ על השיניים ובכך גורם לתזוזת שיניים. לגבי הרווחים בשיניים, יש להתייעץ עם אורתודנט - מומחה ליישור שיניים. יחסית נדיר לראות תזוזות שיניים משמעותיות בגל...

פורומים 

זמנית לא ניתן לשאול שאלות בפורום זה.
הודעה
מחבר
תאריך/שעההצטרפו לאינדקס הרופאים!