ניקוז פתוח של חלל בית החזה ע"ש קלגט ( Clagett ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום קרדיולוגיה

חלון ע"ש קלגט הוא ניתוח כריתה של החלק הצדדי-קדמי של דופן בית החזה המבוצע בחולים שלקו בזיהום כרוני של חלל הצדר, ואשר טיפול בדרכים אחרות לא הועיל.
הפעולה תוארה לראשונה על ידי ד"ר קלגט שביצע כריתה של מספר צלעות (בדרך כלל 3-2) ונייד מתלה שריר: עור עם תפירה לדופן פנימי של בית החזה.

הסיבות העיקריות לביצוע הניתוח היא אמפיאמה כרונית, וכישלון הטיפול על ידי כל הדרכים המקובלות: תוראקוסטומיה, אנטיביוטיקה מוחדרת לתוך הווריד, שטיפות חלל הצדר על ידי אנזים ארוקינזה ואחרות.
ניקוז פתוח של בית החזה מאפשר שליטה מלאה על זיהום בתוך חלל הצדר תוך כדי התמרת מחלה מערכתית למקומית, ריפוי הדרגתי של אמפיאמה ויכולת הגלדת הפצע במשך 6-4 חודשים.

ד"ר בר אילן
ד"ר מיכאל פאפיאשווילי
מומחיםשאלות ותשובות לפי נושא ניקוז פתוח של חלל בית החזה ע"ש קלגט

לא ציינת מדוע בוצע צילום החזה ומהו מצבו הבריאותי של בנך. הממצאים בצילום החזה מתאימים לסימני תפליט פלאורלי, שמערב את איזור בסיס הריאה השמאלית. תפליט פלאורלי הוא נוזל המצטבר בחלל פלאורלי של בית החזה ב...
שיהוקים היא דבר בעייתי, היות שלא נעשו מספיק מחקרים בנושא, מפני שאין הרבה מקרים של הבעיה. גיהוק כרוני יכול לנבוע מבליעה מוגברת של אוויר (דבר שיכול להתרחש בזמן הניתוח מכל מיני סיבות). אני משערת שאביך ...


הצטרפו לאינדקס הרופאים!