ניתוח בלון קיבה ( Gastric balloon ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום גסטרואנטרולוגיה

בניתוח זה, בלון לא מנופח מוכנס לתוך הקיבה דרך הפה וממולא בנוזל או אוויר. על ידי כך יורדת כמות האוכל שהקיבה יכולה להכיל וכך ישנה תחושה מהירה יותר של שובע.
את הבלון משאירים בקיבה למשך 6 חודשים. הבלון התוך-קיבתי מאפשר למטופלים ליהנות מיתרונותיה של גישה לא-כירורגית ללא תרופות במטרה לרדת במשקל.
המטופלים מרגישים שבעים מהר יותר וכך אוכלים כמויות קטנות יותר.
שלא כמו שאר הניתוחים לטיפול בהשמנת יתר, לניתוח זה אין את הסיכונים הנלווים לניתוח. וכעיקרון ניתן לאכול הכל, תוך שמירה על כללים המוסברים למטופל במשך התהליך.

מאת: ד"ר דין קרן, גסטרואנטרולוג ומומחה תזונה, חטיבת מלב"י מקבוצת אסיא מדיקלמאמרים לפי נושא ניתוח בלון קיבה

מאמרים נוספים בתחום
משרד הבריאות מזהיר מפני רכישה ושימוש של תכשירים להרזיה הנמכרים תחת המותג סלים לין, סלים אקסטרה-7 ו-סלים אקסטרים / סלים אקסטרים גולד (Slim-Lean, Slim-Extra, Slim Xtreme Gold / Slim-Xtreme).התכשירי...
יותר ויותר אנשים נפתחים לאחרונה לתזונה בריאה, טבעית, טבעונית ואורגנית. היום, יותר מתמיד, אנחנו מבינים את חשיבותם של מזונות בעלי ערך תזונתי גבוהה ואיכותי לתפקוד ובריאות אופטימליים וכאן בדיוק נכנסים הסו...

שאלות ותשובות לפי נושא ניתוח בלון קיבה

בתחום
ויטמין B6 נספג במעי. לאחר ניתוח קיצור קיבה עלולים להיווצר חסרים תזונתיים שונים בשל הצמצום הניכר במגוון המזון ובכמותו. חסר נפוץ לאחר ניתוח כזה הוא בוויטמין B12 אשר לספיגתו במעי נחוץ חלבון בשם intri...
הזנה פומית, הנקראת גם אנטרלית, משמשת כתחליף למזון בחולים שלא יכולים לאכול, נמצאים במצב רפואי קשה, או כתוספת למזון. הם מכילים רכיבי מזון שונים מאוזנים, ועפ"י הצרכים השונים. היא ניתנת בד"כ דרך זונדה...

פורומים גסטרו

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
עצירות וAR בתשבע 25/11/2020 12:27
  • שלום ד"ר, הבנתי שעצירות היא משהו שכיח כשנותנים פורמולות AR ושיש כאלה שפחות גורמות לזה כמו אנפמיל. האם זה נכון? האם יש עדיפות להסמכת תמל רגיל במקום AR מחשש לעצירות?

  • + הוסף תגובה
עצירות דר' דן קרטר 25/11/2020 22:14
דם רקטלי היתוש 25/11/2020 10:45
  • שנים רבות אני סובלת מדם רקטלי לאחרונה עשיתי דם סמוי- יצא שלילי אחרי תקופת מה עשיתי קולונוסקופיה- ( לפני שנה) לא היו ממצאים חריגים דהיינו הבדיקה תקינה הייתה רגיעה ואולם לאחרונה מידי פעם ישנו דימום רקטלי- האם יש לי סיבה לדאגה? בדיקות שעליי לעשות?

  • + הוסף תגובה
דימום רקטלי דר' דן קרטר 25/11/2020 22:13
  • שלום מדובר ככל הנראה בדימום מטחורים ניתן להרגע בהנתן והקולונוסקופיה הייתה תקינה ובהכנה טובה

  • + הוסף תגובה
הליקובקטור פלורי יעל 24/11/2020 15:23
  • שלום, גילו אצל חבר שלי את החיידק הליקובקטור פלורי בקיבה רציתי לדעת האם זה חיידק מדבק? הרופאה שלו אמרה שלא אבל באינטרנט קראתי שכן, אני סובלת מכאבי בטן שבאים והולכים ואי נוחות בבטן לכן רציתי לדעת האם יכול להיות שנדבקתי ממנו?

  • + הוסף תגובה
הליקובקטר דר' דן קרטר 24/11/2020 22:54
  • שלום החיידק מדבק, אולם לא בדרך הרגילה בדרך כלל מדובר בהדבקה בגיל הילדות עקב שימשו בכלים משותפים

  • + הוסף תגובה
חיידק יעל 25/11/2020 01:07

הצטרפו לאינדקס הרופאים!