אימון עסקי ( Business Coaching ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום


"אני רוצה הכי גדול, הכי מהר, הכי יפה. אני רוצה הכול הכי טוב, הכי הרבה" שר יהודה פוליקר. אנשים רבים חשים כי היו רוצים להגדיל את הכנסתם, להרחיב את עסקם הפרטי וכדומה, אך מרגישים כי אינם מצליחים לקדם תהליכים אלו.

מהו אימון עסקי ומתי כדאי לפנות אליו?

אימון עסקי נועד לצורך התערבות ממוקדת וקצרת מועד המכוונת להשגת מטרות, התמודדות עם ומכשולים, ומימוש הפוטנציאל האישי במגוון תחומים. ישנם סוגים שונים של אימונים, כגון אימון בריאות, אימון זוגי, אימון משפחתי ועוד. מאחר והתחום העסקי הינו תחום תובעני ותחרותי בו נדרשים גמישות, יצירתיות ויוזמה, פותח תחום האימון העסקי- המתמקד בזיהוי העכבות המונעות התקדמות עסקית, פיתוח יכולות עסקיות, ויצירת מסגרת פעולה ממוקדת ומחייבת.

אימון עסקי עשוי לסייע במספר תחומים מרכזיים:

• פתיחת עסק עצמאי
• יצירת איזון במצבי עומס וריבוי תפקידים
• רענון וחידוש החברה או העסק
• הגדלת רווחים ומיצוי פוטנציאל החברה
• פיתוח מנהיגות ויכולת ניהול עובדים

כיצד מתבצע אימון עסקי?

אימון עסקי נמשך כשלושה חודשים, בהם מתקיימות פגישות אחת לשבוע. באימון עשוי לקחת חלק מנהל יחיד, צוות מנהלים או צוותי עובדים רחבים יותר, בהתאם למטרת האימון. המאמן מסייע בהגדרת מטרות והצבת יעדים, זיהוי המכשולים והקשיים העומדים בדרך למטרות אלו ובחירת תכנית פעולה מתאימה אשר תקדם את היעדים אשר נבחרו. בין המפגשים, מתבקש המתאמן לבצע מטלות שונות לקידום יעדיו.

ישנן חברות שונות המציעות שירותי אימון ספציפיים לאנשי מכירות, מנהלי משאבי אנוש, מנכ"לים וכדומה.
חשוב להדגיש כי אימון עסקי אינו מהווה ייעוץ מקצועי בתחום העסקי, אלא שם דגש על הצבת מטרות ויעדים, תכנון הצעדים הנחוצים להגשמתם וביצוע הפעולות הנדרשות לתהליך.
מומחים


מאמרים לפי נושא אימון עסקי

את הספר "אומר ועושה" כתבתי במטרה לעזור לאנשים להבין את הקשיים העומדים בבסיס הנטייה לדחות עשייה ולהשתחרר ממנה. הספר נכתב בהשפעת הגישה ההתנהגותית - קוגניטיבית, הטוענת כי רוב הבעיות שלנו כבני אדם ניתנות ...
כ-750 שקלים מוציאה מדי חודש משפחה ממוצעת (זוג עם שני ילדים) על ביטוחים מסוגים שונים - סכום לא מבוטל לכל הדעות. אך רבים לא מודעים לכך שעלותם של אותם ביטוחים מתייקרת עם השנים - ומוסיפה לסל ההוצאות המשפח...הצטרפו לאינדקס הרופאים!