אימון אישי להרזיה ( Diet Coaching ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום


ספרתם קלוריות ונקודות, הגבלתם את עצמכם לחלבונים ולירקות, נרשמתם (ופרשתם) מחדר הכושר, פילאטיס, שחיה ואירובי ועדיין אתם סובלים פחות או יותר מאותו עודף משקל? אימון אישי להרזיה מציע ייעוץ המתמקד לא רק בתפריט הרזיה אלא גם בשינוי הרגלי חיים והרגלי אכילה.

אימון אישי להרזיה - לא "עוד דיאטה"?

אימון אישי להרזיה הוא קודם כל אימון אישי: טכניקה ייעוצית המכוונת להגדרת מטרה וגיוס כוחות, יכולות ומשאבים אישיים להשגתה. אימון אישי יכול להתמקד במגוון מטרות, כמו אימון בריאות, אימון קריירה, אימון זוגי, אימון קשב וריכוז ועוד. אימון אישי להרזיה, כמו אימון בתחומים אחרים, מבוסס על ההנחה כי למתאמן יש כוחות ויכולת לשינוי אך הוא זקוק לסיוע בבניית תהליך להשגת המטרה, בזיהוי המכשולים בדרך ובביסוס מסגרת עבודה יעילה.

כאשר המטרה היא הרזיה, האימון מסייע במספר אמצעים:

• בניית תתי יעדים: לרדת 15 קילו נשמעת כמו משימה מאיימת ולמען האמת גם לא ממש אפשרית. בשל כך, נבנית תוכנית עבודה הכוללת תתי יעדים ברי השגה: גיוס חברה לפעילות ספורטיבית, ייזום שיחה עם בני המשפחה וגיוסם לעזרה (למשל לסכם עם בן הזוג לא לצאת למסעדות ועם הבת לשמור את החטיפים אצלה בחדר), פינוי זמן לבישול בריא וכו'.

• שינוי הרגלים: ירידה מוצלחת במשקל נובעת לרוב משינוי הרגלי האכילה ולא רק מהפחתת צריכת הקלוריות. באימון אישי להרזיה המאמן והמתאמנ/ת מזהים סיטואציות מועדות לפורענות (כגון צפייה בטלוויזיה בלילה) והרגלי אכילה המקשים על הירידה במשקל. בהתאם מתוכננות אסטרטגיות התמודדות וכאשר יש נסיגה להרגלים הישנים, מבררים יחד את הגורמים לה.

• זיהוי "מוקשים": גורמים חיצוניים ופנימיים כמעט תמיד עומדים בדרכינו אל מטרות שאנו מציבים לעצמנו. אימון אישי להרזיה כולל גם זיהוי "מוקשים" אלו וחשיבה על אסטרטגיות התמודדות עמם.

אימון אישי להרזיה - למי זה לא מתאים?

אימון אישי להרזיה מיועד לאנשים יציבים מבחינה נפשית ומתפקדים המעוניינים בעזרה ספציפית בהרזיה. אימון אישי להרזיה ניתן על ידי מאמן ללא הכשרה וידע בתחומי הפרעות אכילה - אכילה רגשית, אנורקסיה, בולימיה, התקפי זלילה ועודף ועל כן אינו יכול לטפל בהם. אימון אישי להרזיה אף עלול להזיק במקרים אלו, המצריכים טיפול של איש מקצוע המתמחה בפסיכותרפיה ובטיפול בהפרעות אכילה בפרט, כגון פסיכולוג, עובד סוציאלי קליני או פסיכיאטר.

מומחים


מאמרים לפי נושא אימון אישי להרזיה

מאמרים נוספים בתחום
בכתבה זו, אני רוצה לחלוק עמכם כמה רעיונות למשלוחי מנות טעימים ובריאים, שיגרמו לכל הסובבים לבקש את המתכון או להגיב בקריאת התפעלות, ממשלוח המנות מעשה ידיכם. לא לילדים בלבד!פורים הוא אחד החגים האהובים על...
רבים נלחמים בהשמנת היתר ומצליחים לרדת במשקל. על ההצלחה במלחמה האינסופית של הדיאטה מעיבה פעמים רבות בעיה אחרת שלפתע מופיעה – בעיית העור העודף. האם יש מה לעשות?השמנת יתר היא המגפה של עידן השפע. המחיר הב...הצטרפו לאינדקס הרופאים!