ייעוץ זוגי לדתיים ( Consulting for religious couples ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום


זוגיות, אם במגזר הדתי או החילוני, הנה קשר אינטימי משמעותי, אשר בדומה לקשרים אחרים, עשוי להיתקל במגוון קשיים וחיכוכים. במקרים רבים מצליחים בני הזוג להתמודד עם הקושי בכוחות עצמם, בזכות התקשורת והקרבה שביניהם. ייעוץ זוגי לדתיים מסייע לבני זוג מהמגזר הדתי ליישב מחלוקות באופן מהיר ויעיל, למען יוכלו להתקרב מחדש.

ייעוץ זוגי לדתיים – מתי פונים לטיפול?

ייעוץ זוגי לדתיים מסייע לזוגות מהמגזר הדתי להתגבר על סוגים שונים של משברים בזוגיות. במקרים רבים המשברים זהים לאלו של בני זוג חילונים, וכוללים התמודדות עם אתגרים דומים, למשל:

1. התנהלות הזוג בתא המשפחתי - גידול הילדים הנה משימה לא פשוטה כלל. בני הזוג נדרשים לתפקד כצוות מול ילדיהם, מה שלא פעם יוצר פערים וחיכוכים. נושאים הקשורים לחינוך הילדים, כגון הצבת גבולות וחלוקת תפקידים בין ההורים, או התמודדות עם קשיים של הילדים, כגון קשיי וויסות כעסים של אחד הילדים, או מריבות בין אחים, עשויים להוות מקור למריבות חוזרות. ייעוץ זוגי לדתיים מאפשר לבני הזוג לאזן מחדש את חלוקת התפקידים כהורים, ולהציג חזית אחידה מול ילדיהם.

2. הסלמה של ויכוחים - כמו שאומר המשפט, "צריך לדעת איך לריב". היות ואי הסכמות הן חלק טבעי במערכת יחסים, האתגר הוא להתמודד עמן באופן בונה, כך שהזוגיות תשמש מרחב בטוח לשיתוף, וגם לביטוי כעסים ומחלוקות. מקרים בהם בני הזוג מענישים ופוגעים זה בזה מתוך תסכול, מייצרים ריחוק בין בני הזוג ומקשים על מציאת עמק השווה. ייעוץ זוגי לדתיים מלמד את בני הזוג כיצד לשמור על כבוד הדדי במהלך הוויכוח, כבוד שיאפשר להשמיע וגם לשמוע, במטרה להגיע להבנה.

3. שחיקת האינטימיות - החיים הממושכים במחיצת אותו בן זוג, מביאים במקרים רבים לשחיקה, שעלולה לגרום לפחות לאחד מבני הזוג לקחת את השני כמובן מאליו. מחוות של חיבה וקירבה, כולל קיום יחסי מין, עשויים להתמעט עם הזמן, בעוד כל אחד מבני הזוג שוקע בעיסוקי וטרדות היום יום. ייעוץ זוגי לדתיים מסייע לבני הזוג להצית מחדש את הלהבה הרומנטית, ולמצוא את הדרך להתקרב מחדש, פיזית ורגשית.

ייעוץ זוגי לדתיים – כיצד מוצאים את הטיפול המתאים?

ייעוץ זוגי לדתיים עשוי להתקיים במגוון פורמטים. ישנם בני זוג אשר פונים לרב או לרבנית בקהילה, אשר נתפסים בתור דמות רוחנית מכוונת שניתן להסתמך עליה בתחומי החיים השונים. עם זאת, בשנים האחרונות גוברת ההכרה בלגיטימיות של קבלת עזרה מקצועית מיועץ זוגי דתי. ישנם מטפלים זוגיים אשר מגיעים מהעולם הדתי, ובאפשרותם להעניק ייעוץ זוגי לדתיים אשר נמצא בהלימה עם העולם הערכי והתרבותי של בני הזוג. עם זאת, לרוב קיים דמיון בין משברי זוגיות במגזר הדתי לבין אלו שבמגזר החילוני, ובני זוג מהמגזר הדתי יכולים להיעזר גם במטפל זוגי חילוני. נראה כי מטפלים זוגיים חילונים או דתיים הינם בעלי ערכי טיפול דומים, ערכים אשר נשענים על השאיפה לסייע לבני הזוג לתקשר באופן בונה, סבלני ומכבד, ולבנות מחדש אינטימיות שתאפשר להם לתפקד שוב כצוות, וכאוהבים.
מומחים

הצטרפו לאינדקס הרופאים!