רופאים בתחום
ד"ר גילה איזמן ד"ר גילה איזמן
רפואת עור ואסתטיקה קרא עוד
ד"ר אלכס אלטס ד"ר אלכס אלטס
מומחה לרפואת עור ואסתטיקה קרא עוד
הכי נצפים
דורבן – האם הרגל תכאב לנצח?

דורבן – האם הרגל תכאב לנצח?

להמשך קריאה >>
נתפס לכם הגב? אולי ההסבר לכך נעוץ "באפקט הבצק"

נתפס לכם הגב? אולי ההסבר לכך נעוץ "באפקט הבצק"

להמשך קריאה >>
"בדיקת זרע אחת פשוטה העניקה לנו משפחה"

"בדיקת זרע אחת פשוטה העניקה לנו משפחה"

להמשך קריאה >>

פורום אקנה – פצעי בגרות

ד"ר שמואל יורב

ד"ר שמואל יורב מומחה למחלות עור, אקנה וטיפול בקמטים
ד"ר שמואל יורב הינו רופא עור בכיר ד"ר שמואל יורב רופא עור בבית החולים שיבא מזה שנים רבותד"ר יורב מדריך סטודנטים ומתמחים ברפואת עור. בנוסף אחראי על עבודות מחקר רבות בתחום רפואת העור ורפואת עור אסטתית עוד...

  • הודעה
  • מחבר
  • תאריך / שעה
  • אקנה
  • משה
  • 26/03/2017 19:46
  • שלום רב. אני סובל כבר מגיל 17 מאקנה. עם השנים זה הלך והתפתח. כיום אני בן 23 ועדיין עם פצעונים ועור אדום. במהלך השנים הייתי אצל כמה וכמה רופאי עור וקוסמטיקאיות אך ללא שיפור גדול. אני מתלבט האם להתחיל לקחת רוקוטאן. שאלתי היא, שמעתי שלנערים שכבר עברו את עיקר תהליך ההתבגרות - דהיינו גיל 23 - ההשלכות הגופניות והנפשיות הינם הרבה פחות, וכמעט ללא השפעות. האם זה נכון וגיל המטופל הינו משמעותי כ"כ?

  • + הוסף תגובה פתיחה בעמוד נפרד
  • הדפס
  • קיורוטן בגיל 46
  • רונית
  • 25/03/2017 12:32
  • אני נוטלת קיורוטן במינון נמוך 3 כדורים של 20 מג לשבוע כבר 4 חודשים בשל אקנה קלה שהתבטאה בראשים לבנים ושומניות מאוד גדולה של העור נכון לעגשיו העור נראה בשיפור יש יובש בפנים ובשפתיים אך שאלתי היא היות ואני שוקלת 70 קילו הרופט אמר שאני צריכה ליטול את התרופה שנה למען השגת מינון מצטבר האם שנה זה יספיק? ב. יש שבועות לפני מחזור שאני לוקחת 4 פעמים בשבוע את הכדור האם זה לא יגרום לנזק? בדיקות הדן תקינות אני נזהרת משמש ובכללי מרוצה מהטיםול שחבל שלא היה בצעירותי אז סבלתי מאקנה קשה.....לקחתי דיאנה.... אודה על תשובתך ודעתך לגבי שאלותיי רונית,

  • + הוסף תגובה פתיחה בעמוד נפרד
  • הדפס
  • שאלה בנוגע לחשיפה לשמש
  • לי
  • 23/03/2017 08:39
  • שלום רב, בקיץ אני מקפידה מאוד למרוח קרם הגנה בכל יום לפני יציאה מהבית, במיוחד באזור הפנים. שאלה ראשונה היא האם זה מוגזם? אמרו לי שיש גם חומרים כימיים לא טובים בקרם הגנה וזה עלול לגרום לנזק לעור. שאלה שנייה היא האם מריחת מייק אפ מעל קרם הגנה על הפנים מבטל את אפקט ההגנה? עד כה השתמשתי במייקאפ שהיה עם מקדם הגנה אבל הפסיקו לייצר את המייקאפ הזה ואני צריכה להחליף אותו. האם לחפש מייקאפ עם מקדם הגנה או שזה בסדר למרוח רק קרם לחות עם מקדם הגנה ומעליו את המייקאפ? תודה מראש על התשובה!

  • + הוסף תגובה פתיחה בעמוד נפרד
  • הדפס
  • שאלה
  • ניתאי
  • 19/03/2017 00:23
  • טיפולים להעלמת צלקות פוסט אקנה- הבנתי שטיפול לייזר לצלקות אקנה רק רופא יכול לעשות ולא קוסמטיקאית. זה נכון? וכמה זמן אחרי סיום ראקוטן מותר לעשות אותו? זה כמו לייזר של הסרת שיער? תודה רבה

  • + הוסף תגובה פתיחה בעמוד נפרד
  • הדפס
  • קיורטן ושמן קוקוס
  • דניאל
  • 04/03/2017 18:48
  • שותה קיורטן 40 אני מורידה איפור ומנקה את הפנים עם שמן קוקוס כל לילה (אחר כך שוטפת כמובן אבל נשארת שיכבה דקה) וככה הפנים שלי לא מתייבשות, אחר כך מורחת קרם. מישהי אמרה לי שעדיף ללא שמן קוקוס כי הוא סותם נקבוביות ויכול לעשות לי יותר אקנה. האם זה נכון? פשוט כל סבון פנים אחר מייבש לי מאוד את העור וגם ככה אני יבשה מהכדורים

  • + הוסף תגובה פתיחה בעמוד נפרד
  • הדפס
  • תשובה
  • דניאל
  • 11/03/2017 16:15
  • אספירין ואקנה
  • אלונה
  • 19/03/2017 13:31
  • בחודשים האחרונים התחלתי ליטול קרטיה (אספירין ) ומאז שהתחלתי יש לי המון פצעונים בפנים, ולאחר שהם עוברים יש לי צלקות מהפצעונים, אדמומיות שלא עוברות... האם יש קשר בין הדברים?

  • + הוסף תגובה פתיחה בעמוד נפרד
  • הדפס
  • פצעונים
  • אנה
  • 13/03/2017 13:51
  • שלום רב, לפני כשלוש שנים נטלתי קיורטן 40 מ״ג במשך 7 חודשים. בשנה האחרונה אני נוטלת גלולות מליאן. לאחרונה מדי חודש יכול לצאת פצעון קטן או שניים שחולפים לאחר מספר ימים מבלי טיפול כלשהו. בעוד שלושה חודשים אני עתידה להתחתן ואני חוששת שמא האקנה תתגבר. בהמשך אני אפסיק נטילת גלולות. האם ברגע שמפסיקים גלולות מתפרצת אקנה? האם היריון גורם לאקנה? בתודה מראש

  • + הוסף תגובה פתיחה בעמוד נפרד
  • הדפס
  • אקנה
  • סיגלית
  • 14/03/2017 14:38
  • שמש
  • מתן
  • 12/03/2017 00:11
  • אני לוקח קורטן 40 מג במשך חודשיים (לפני זה לקחתי את המינון הנמוך יותר). עוד כמה ימים אני מסיים את החפיסה הזאת ואז צריך ללכת לביקורת וכנראה לקבל לעוד חודש.... העוד חודש (חודש מסיום החפיסה הבאה) אני צריך להיות 3 ימים בחוף הים במסגרת לימודים. הבנתי שהקורטן נשאר בגוף חודש זאת אומרת שאני יכול להפסיק חודש לפני הים? האם אני יכול להמשיך אחר כך שוב?

  • + הוסף תגובה פתיחה בעמוד נפרד
  • הדפס
  • קריאטוזיס פילאריס
  • רז
  • 01/03/2017 22:57
  • להבנתי אין לתופעה הזאת היום תרופה. מה שלא הצלחתי למצוא לגביו תשובה זה האם יש ניסויים קליניים לגבי המחלה הזאת ואם ניתן להשתתף באחד כזה?

  • + הוסף תגובה פתיחה בעמוד נפרד
  • הדפס
  • איזה אתר?
  • שואל
  • 07/03/2017 23:57
  • שריטה לתינוק בן שנה וחצי
  • סבתא המודאגת
  • 06/03/2017 21:34
  • דר שלום ותודה מראש, האכלתי תינוק בן שנה וחצי ולפתע ראיתי שהוא מכניס כמות גדולה של אוכל לבדו וניסיתי להוציא ואז בטעות שרטתי אותו ען הציפורן שלי בלחי די קרוב לפה ירד לו דם. לאחר מכן רחצתי את המקום במים וסבון ולאחר שהתעורר שמתי לב שזה לא רציני אבל נראה כמו פצע , רואים שזה שריטה כאילו חסר עור בקטנה. השאלה שלי האם כתוצאה משריטה של ציפורן יכול להישאר לפעוט צלקת לכל החיים? זה די מטריד אותי. או שזה יעבור ללא שום סימן. תודה מראש,,, המודאגת,,,

  • + הוסף תגובה פתיחה בעמוד נפרד
  • הדפס
  • ראקוטן והחלקה יפנית
  • שרון
  • 03/03/2017 11:01
  • הבת שלי (בת 15) לוקחת ראקוטן במינון 20 מ"ג ליום מזה כחודש וחצי. אתמול היא עשתה החלקה יפנית לשיער, וכאשר נודע לספרית' בדיעבד, שהיא נוטלת תרופה כאמור, היא אמרה שלמיטב ידיעתה אסור לעשות החלקה בשילוב התרופה הנל. האמנם אסור לעשות לעשות החלקה כאשר לוקחים ראקוטן? האם כעת כדאי להפסיק את התרופה באופן זמני? כדאי לשטוף היטב את שאריות החומר שנותר בשיער? תודה

  • + הוסף תגובה פתיחה בעמוד נפרד
  • הדפס
  • צלקות אקנה
  • סתיו
  • 03/03/2017 01:44
  • שלום דר, על איזה טיפול קוסמטי היית ממליץ לטיפול בצלקות אקנה (לא חורים בעור, אלא רק סימנים אדומים ושטוחים שנשארו אחרי הפצעים)? שמעתי על לייזר, מזותרפיה, פילינג עמוק... וכמה זמן אחרי סיום הראקוטן אפשר לעשות טיפולים פולשניים כאלה? תודה רבה

  • + הוסף תגובה פתיחה בעמוד נפרד
  • הדפס
  • בנוסף
  • סתיו
  • 03/03/2017 01:45
  • סבוריאה
  • ישי
  • 01/03/2017 15:00
  • שלום דוקטור.אני בן 36 וסובל מסבוריאה משנת 1998 אבל שנים אחרונות לא בצורה קשה.אני כבר לא מטפל בה כי שום דבר לא עוזר.פעם הייתי שם סבוקלם והיפסקתי והיום אני בן 36 ועור של הפנים שלי לא מוצאת חן בעיניי.רציתי שתמליץ האם יש קרם בשביל שפנים שלי יראו טוב יותר כי יש רוב הזמו פנים אדומות (עם קשקשים אבל זה לעיתים נדירות) שזה קרם רפואי (כמו סבוקלם) או אפשר לשים קרם רגיל כמו ששמים בלילה למשל?תודה על התגובה

  • + הוסף תגובה פתיחה בעמוד נפרד
  • הדפס
  • סבוריאה
  • ישי
  • 02/03/2017 08:20
  • כאבי ראש ןקיורטן
  • ריקי
  • 25/02/2017 19:34
  • היי ד"ר התחלתי לקחת קיורטן במינון של 20 מיליגרם ליום. מהיום השני התחילו כאבי ראש קלים . האם זה מצריך בירור מול הרופא? או שזה נורמלי?

  • + הוסף תגובה פתיחה בעמוד נפרד
  • הדפס
  • כאבי ראש וקיורטן
  • ריקי
  • 26/02/2017 08:53
  • קיורטן מינון נמוך
  • ריקי
  • 23/02/2017 11:45
  • שלום, קיבלתי מינון של 20 מיליגרם ל3 חודשים. מצב הפנים שלי נחשב קל (פצעים עקשניים במחזור 3-4) האם יחול שיפור במצבי בהתאם למינון שנקבע עבורי? ומתי מתחילים לראות שיפור? ושאלה אחרונה בהתאם למינון הנ"ל כמה מותר לשתות אלכוהול בערב חד פעמי שיתקיים בפורים?

  • + הוסף תגובה פתיחה בעמוד נפרד
  • הדפס
  • ראוקוטן
  • חיה
  • 22/02/2017 10:55
  • המשך
  • חיה
  • 22/02/2017 13:53
  • שאלה
  • נועה
  • 22/02/2017 21:06
  • שלום רב, אני בת 38 ללא מחלות ברקע. בעקבות הקור העז ששרר לאחרונה במחוזותינו השתמשתי בבקבוק מים חמים שעליו יש כיסוי פלנל. מכיוון שקר לי ברגליים הרבתי לשים את הבקבוק בין הירכיים. לאחר זמן מה שהשתמשתי בבקבוק הבחנתי שיש לי בחלק הפנימי של הירכיים משני הצדדים כמו מעין ציור ממש בצורת רשת של קוים אדומים שהפכו עכשיו להיות חומים אך ממש לא נעלמו.ממש כמו רשת..מיד כשאבחנתי בכך (לפני שבועיים) הפסקתי עם השימוש בבקבוק החם אך הסימנים נותרו ולא עושה רושם שהם הולכים להיעלם. הם כרגע בצבע חום ולא אדום. כאשר הנחתי את הבקבוק הם היו בצבע אדום. האם תוכל להסביר לי במה מדובר ? האם זו כוויה כי לא הרגשתי שזה שורף אותי? האם זה כלי דם? אני חוששת מאוד להישאר כך לתשובתך אודה

  • + הוסף תגובה פתיחה בעמוד נפרד
  • הדפס
  • ראוקוטן
  • חיה
  • 22/02/2017 10:49
  • אני נוטלת רקוטן שבועיים. האם מותר לחמצן שיער בפנים עם קרם "ג'ולן", או שזה עלול לעשות צלקות? וכן, כמה זמן אמור להימשך היובש בגוף ובפנים? ועוד שאלה:יכול להיות שזה עושה כאבי שרירים? תודה רבה מאוד

  • + הוסף תגובה פתיחה בעמוד נפרד
  • הדפס
  • עלול לגרום לפיגמנטציה .היובש יכול להיות לאורך כל התקופה אין לבצע פעילות ספוריבית אינטנסיבית וכן עלול לגרום לכאב לפנות לרופא המטפל

  • + הוסף תגובה פתיחה בעמוד נפרד
  • הדפס
לרופאים בתחום אקנה – פצעי בגרות

יש לך שאלה?

בריאות זה אינפומד – אתר רפואה המקיף בישראל
infomed.co.il (הדפסה)