שאלה - אילו בדיקות הרופא שלי יבקש לבצע כדי לאבחן תעוקת חזה?

השאלה:
אילו בדיקות הרופא שלי יבקש לבצע כדי לאבחן תעוקת חזה?
תשובה:
רישום הפעילות החשמלית של הלב, המכונה גם אלקטרוקרדיוגרמה, א. ק. ג. או אי. סי. ג'י. היא בדיקה פשוטה אשר יכולה לאבחן האם נגרם נזק לעורקים של הלב או אם יש לך תעוקת חזה. במידה והבדיקה מבוצעת באותה עת שאתה סובל מתעוקת חזה, היא יכולה לאבחן האם מקור הכאב שלך הוא בבעיה כלשהי של הלב.

השלב הבא לאחר ביצוע א. ק. ג. הוא ביצוע בדיקת מאמץ. במרבית המקרים תתבקש ללכת על גבי הליכון כושר. הרופא המטפל בך יבחן כיצד הלב שלך מתמודד בשעת מאמץ על מנת לבדוק האם ישנן חריגות בפעילות הלב בשעת עומס. ייתכן גם והרופא המטפל בך יבצע צילום רנטגן של הלב לפני ולאחר בדיקת המאמץ. תמונות אלה יוכלו להראות האם הלב שלך מקבל אספקה מספקת של דם בזמן פעילות מאומצת. במידה ולא, ייתכן ומשמעות הדבר כי אחד מן העורקים שלך, אשר תפקידם להוביל דם את עבר הלב שלך, חסום.

בדיקה חשובה נוספת היא ביצוע צנתור לב. בבדיקה זו, צינורית ארוכה מאוד ודקה מאוד מוחדרת דרך עורק באחת הזרועות או הרגליים שלך, ומובלת אל עבר הלב שלך. לאחר מכן מזריקים צבען נוגד אל תוך העורקים, אשר ממוקמים מבסיס ללב שלך, תוך כדי תיעוד ההליך כולו בצילום רנטגן. צילומי הרנטגן יוכלו להציג האם אחד מן העורקים, אשר מספקים דם אל עבר הלב שלך, חסום.


רופאים ומכונים בפוקוס
רופאים בתחום
ד"ר יורם גלעדי ד"ר יורם גלעדי
מומחה בגינקולוגיה, מיילדות ופוריות קרא עוד
ד"ר עבד אגבאריה ד"ר עבד אגבאריה
מנהל את המכון האונקולוגי החדש בבית חולים בבני ציון קרא עוד
הכי נצפים
דורבן – האם הרגל תכאב לנצח?

דורבן – האם הרגל תכאב לנצח?

להמשך קריאה >>
נתפס לכם הגב? אולי ההסבר לכך נעוץ "באפקט הבצק"

נתפס לכם הגב? אולי ההסבר לכך נעוץ "באפקט הבצק"

להמשך קריאה >>
"בדיקת זרע אחת פשוטה העניקה לנו משפחה"

"בדיקת זרע אחת פשוטה העניקה לנו משפחה"

להמשך קריאה >>

יש לך שאלה?

בריאות זה אינפומד – אתר רפואה המקיף בישראל