תופעה חדשה בעולם הניתוחים האסתטיים

כיום אנשים עסוקים מאוד, משקיעים זמן רב בקריירה שלהם, בלימודים ובטיפול במשפחה ובילדים. יחד עם זאת, היום ישנה עלייה גבוהה במודעות הטיפוח העצמי ולשמירה על מראה צעיר ורענן.
כתבה פרסומית כתבת חסות


עקב הצורך הזה נוצרה תופעה חדשה בעולם הניתוחים הפלסטיים- ביצוע ניתוח ביום חמישי בשעות הערב וחזרה לפעילות מלאה כבר בתחילת השבוע.כיצד ניתן לעשות זאת? לגבי אילו נושאים הניתוחים הללו רלוונטיים?
ד"ר אריק זרצקי, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית חושף את כל סודות היופי.

כיום אנשים משקיעים שעות רבות בטיפוח הקריירה שלהם, בגידול הילדים וטיפול במשפחה ובמקביל ניתנת חשיבות גבוהה לטיפוח ולשמירה על מראה צעיר ואטרקטיבי.
מראה צעיר ורענן מסייע לשיפור הבטחון העצמי, גורם להרגשה עצמית טובה יותר ומעצים את ההצלחה. ישנו קושי לבצע ניתוק מהחיים למשך תקופה ארוכה על מנת לעבור ניתוח כיוון שזה מצריך לקיחת חופש מהעבודה, מפריע בטיפול במשפחה וכיו"ב.

בניתוחי סוף שבוע- הכניסה לניתוח מתבצעת בשעות הערב של יום חמישי וישנה חזרה לפעילות רגילה ומלאה לאחר מנוחה בת יומיים-שלושה.
בעבר המדיניות לאחר ניתוחים הייתה מנוחה ממשוכת בבית, בשכיבה הרי שהיום אנו יודעים כי לאחר הניתוח עדיף לחזור לפעילות מהר ככל האפשר. עם הגבלות ייחודיות לכל ניתוח.

כיצד מתאפשרת חזרה מהירה לתפקוד ועבודה?
"כיום ניתן לבצע ניתוחים רבים בהרדמה מקומית, במידת הצורך בתוספת טשטוש (סדציה) – מדובר בניתוחים קצרים יחסית, בד"כ עד לשעה. הניתוח עובר ללא כאבים או סבל וזמן ההתאוששות קצר" טוען ד"ר אריק זרצקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית.
הוא מוסיף ואומר כי: "חשוב שהטשטוש יבוצע על ידי מרדים צמוד ומנוסה. האפשרות השנייה – שילוב של הרדמה כללית קצרה ולא עמוקה עם הרדמה מקומית של אזור הניתוח. היתרונות שבכך הם ההתעוררות ללא כאבים, הרדמה כללית פחות עמוקה – כאשר מבצעים הרדמה כללית משלבים 3 סוגי חומרים – חומר מרדים,
שמשנה את מצב ההכרה. חומרים נוגדי כאב וחומרים שגורמים לאמנזיה (שיככה) של פרק הזמן של הניתוח.
על ידי כך שמשלבים הרדמה מקומית אפשר להפחית את כמות החומרים נוגדי הכאב ובכך לאפשר התאוששות מהירה לאחר הניתוח ללא תופעות לוואי כגון – הקאות, הרגשה רעה. לאחר מספר שעות של התאוששות ניתן
אף להשתחרר הביתה.

ההנחיות בבית הן חשובות מאוד. בטיפול והדרכה נכונים אפשרי למנוע כמעט לחלוטין את מרבית הכאבים אשר מופיעים לאחר ניתוחים. חשוב ביותר לקחת כדורים נוגדי כאבים בפרקי זמן קבועים, גם אם באותו רגע לא כואב, לא צריך להמתין לכאב עז. כמו כן, שילוב של תרופות נוגדות כאב הפועלות במנגנון שונה – לדוגמא תרופה אחר כל 6 שעות ותרופה שנייה הניתנת כתוספת במידה ומופיעים כאבים בין המנות. נוסף, חשוב לקחת תרופות רק לפי הוראת רופא ורק במינון המומלץ – אין לעלות על המינון ללא התייעצות עם רופא.

אילו ניתוחים סוף שבוע קיימים היום בשוק?

שאיבת שומן קטנה עד בינונית – מאזורי המותניים או ירכיים. הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית עם טשטוש. מתחילים את הניתוח בהזרקה של תמיסת מים פיזיולוגים עם חומר הרדמה מקומית ואדרנלין שנועד לכיווץ כלי דם (מונע דימום, מאריך את זמן השפעת חומרי ההרדמה המקומית).

הגדלת חזה עם שתלים קטנים יחסית (למימדי האישה) – הניתוח מבוצע בהרדמה כללית קצרה בתוספת של הרדמה מקומית באזור החתך בכפל התת שדי וכן הזרקה לנקודות מיוחדות בשד המאפשרות מניעה של כאב בניתוח כן במשך שעות רבות לאחר הניתוח. השילוב של הרדמה מקומית טובה עם הרדמה כללית קצרה ולא עמוקה עובד מעולה – וההתאוששות מאוד דומה להתאוששות מהרדמה מקומית עם טשטוש.

הצמדת אוזניים – אורך הניתוח הוא כשעה, ביצוע הרדמה מקומית לאוזניים היא מאוד יעילה וקלה לביצוע, מוספים טשטוש קל. גם לאחר הניתוח אין כאבים בדרך כלל ואפשרי לחזור לתפקוד רגיל ומלא כבר בתחילת השבוע. ניתוח פופולארי נוסף הינו גיקומסטיה – ניתוח לחזה בגבר – ישנן מספר שיטות לניתוח – במיקרים רבים ניתן לבצע את הניתוח על ידי שאיבת שומן.

ניתוחים שכיחים נוספים הם מיני מתיחת בטן (TUMMY TUCK – הרדמה כללית קצרה עם החלמה מהירה, עפעף עליון – מבוצע בהרדמה מקומית, הרמת צידי גבות – מבוצע בהרדמה מקומית – אפשר עם טשטוש קל.

מתי לא אפשרי לבצע ניתוח כ "ניתוח סוף שבוע"?
ישנם שני מצבים עיקריים בהם לא ניתן לבצע– ניתוח כואב או ניתוח המצריך תקופה החלמה ממושכת יותר (מתיחת בטן, הקטנת חזה, שאיבת שומן גדולה)
המצב השני – כאשר נדרש זמן רב יותר עד לשיפור במראה לפני הופעה בציבור – נפיחות, שטפי דם (מתיחת פנים, עפעפיים עליונים ותחתונים).

כיום המגמה היא לבצע כמה שיותר פעילות אמבולטורית – יותר הזרקות, ניתוחים קטנים בהרדמה מקומית. הדבר נובע מעליה במודעות הכללית ליכולת השיפור במראה. זה לא מחליף את הניתוחים הגדולים שנמצאים אף הם בעליה. הקידמה ופיתוח השיטות שמאפשרות לנו ניתוח קצר והתאוששות מהירה מאפשרות לנשים (גם גברים) רבות יותר לשפר את המראה – להראות מושכים וצעירים יותר.

השיטה מתאימה לניתוחים מסויימים – לא ניתן לצפות להחלמה מהירה וחזרה לעבודה בכל המקרים ולכן חשוב להתייעץ עם פלסטיקאי מומחה שיסביר מתי אפשר ומתי זה פחות מתאים. מתי זה פחות מתאים והמנתח לא יסכים לבצע ניתוח שכזה? אזי כאשר ציפיות הפציינטית אינן תואמות להחלמה הצפויה – לדוגמא במתיחת בטן מלאה צפויה החלמה של כשבוע לפחות. למרות החזרה לתפקוד יומיומי רגיל יש להקפיד בד"כ להימנע מפעולות מסוימות – הרמת משאות כבדים. תנועות קפיצה לאחר הגדלת חזה, להקפיד ללבוש מכנסי לחץ לאחר שאיבת שומן.

פורומים הגדלת חזה והרמת חזה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
כמה שאלות דוקטור אודליה 31/03/2020 05:30
  • הי דוקטור אני אחרי שלושה שבועות הגדלה רציתי לשאול האם אפשר להוריד את החזייה לכמה שעות או ללילה אחד כדי לכבס אותה? ועוד שאלה הרופא אמר שהוא יכול להכניס לי גם שתל 400 שעשינו מדידות ואני רזה וגבןהה איך זה הגיוני ?עשיתי 355 סיסי

  • + הוסף תגובה
קפסולציה בשדיים דא 29/03/2020 10:56
  • שלום רב. לפני כשש שנים עברתי הגדלת חזה. לפני כחודשיים הופיעה לי באופן פתאומי קפסולציה בשד שמאל (ממש תוך ימי). בהוראת הרופא התחלתי טיפול בסינגוליר והפסקתי ספורט. לאחר כשבועיים הכל חזר לקדמותו והמשכתי בספורט בהדרגה וכמובן המשכתי בסינגוליר. לאחר כשבועיים נוספים, עדיין תחת הטיפול, התפתחה תוך 3 ימים קפסולציה בצד ימין, שהגיבה לטיפול באופן חלקי. שאלותי: 1. האם פעילות גופנית משפיעה על הקפסולציה? 2. האם קיים טיפול תרופתי אחר שכדאי לנסות? תודה רבה

  • + הוסף תגובה
קפסולה בשדים פרופ' ליאור הלר 30/03/2020 18:57
  • שלום רב קפסולה לא יכולה להופיע ולהיעלפ תוך ימים לכן האבחנה איננה נכונה או לוח הזמנים כפי שתואר לא מדויק. מציע לעשות אולטראסאונד לש השדיםלבדוק אםן יש הצטברות נוזל צלול (סרומה ) או דם. פעילות גופנית אינטנסיבית יכולה לגרום לדימום ולהתקשות של השד. בכל מקרה כצד ראשון אני מציע לעשות אולטראסאונד של השדים ולהוריד את רמת הפעילות הוגפנית. בברכה

  • + הוסף תגובה
הגדלה והרמת חזה נונו 29/03/2020 23:47
  • היי דוקטור אני לאחר 3 לידות. בהריון גדל לי החזה מאוווד. אני בחורה רזה בדרך כלל גובה 165 משקל 60. כיום החזה שלי לאחר ההנקות קטן, ריק וצונח. הייתי בייעוץ אצל מספר מנתחים כולם המליצו על הגדלה והרמה. בסוף בחרתי לעבור את הניתוח אצל דקטור גוברין. החרתי בשתלים הקלים שהוא המציא. הוא המליץ על שתל מתחת לשריר וגם המליץ שהוא יעשה רק הגדלה ואת ההרמה הוא יעשה דרך הכנסת עודף העור בתוך החזה פנימה. הוא הסביר שכך יחסוך עליות של ניתוח הרמה וזה ניתוח אחד של הגדלה. במידה ולא אהיה מרוצה מהתוצאה אז נעשה ניתוח הרמה לבד. לגבי הגודל חשוב לי לקבל מראה טבעי הוא המליץ על 400. אני לחוצה ולא יודעת האם ההמצות של הרופא נכונות לי מה דעתך ?

  • + הוסף תגובה
הגדלה והרמת חזה פרופ' ליאור הלר 30/03/2020 18:54
  • שלום אני מתנצל אבל על סמך הנתונים שנתת לי אינני יכול לתת חוות דעת סבירה האם היעוץ של דר גיוברין מתאים לנתונים שלך או לא. אם את לא שקטה מציע להיבדק על ידי רופא נוסף. חשוב שתגשי לניתוח כאשר את שקטה עם החלטה שלך. בהצלחה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!