תופעה חדשה בעולם הניתוחים האסתטיים

כיום אנשים עסוקים מאוד, משקיעים זמן רב בקריירה שלהם, בלימודים ובטיפול במשפחה ובילדים. יחד עם זאת, היום ישנה עלייה גבוהה במודעות הטיפוח העצמי ולשמירה על מראה צעיר ורענן.
כתבה פרסומית כתבת חסות


עקב הצורך הזה נוצרה תופעה חדשה בעולם הניתוחים הפלסטיים- ביצוע ניתוח ביום חמישי בשעות הערב וחזרה לפעילות מלאה כבר בתחילת השבוע.כיצד ניתן לעשות זאת? לגבי אילו נושאים הניתוחים הללו רלוונטיים?
ד"ר אריק זרצקי, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית חושף את כל סודות היופי.

כיום אנשים משקיעים שעות רבות בטיפוח הקריירה שלהם, בגידול הילדים וטיפול במשפחה ובמקביל ניתנת חשיבות גבוהה לטיפוח ולשמירה על מראה צעיר ואטרקטיבי.
מראה צעיר ורענן מסייע לשיפור הבטחון העצמי, גורם להרגשה עצמית טובה יותר ומעצים את ההצלחה. ישנו קושי לבצע ניתוק מהחיים למשך תקופה ארוכה על מנת לעבור ניתוח כיוון שזה מצריך לקיחת חופש מהעבודה, מפריע בטיפול במשפחה וכיו"ב.

בניתוחי סוף שבוע- הכניסה לניתוח מתבצעת בשעות הערב של יום חמישי וישנה חזרה לפעילות רגילה ומלאה לאחר מנוחה בת יומיים-שלושה.
בעבר המדיניות לאחר ניתוחים הייתה מנוחה ממשוכת בבית, בשכיבה הרי שהיום אנו יודעים כי לאחר הניתוח עדיף לחזור לפעילות מהר ככל האפשר. עם הגבלות ייחודיות לכל ניתוח.

כיצד מתאפשרת חזרה מהירה לתפקוד ועבודה?
"כיום ניתן לבצע ניתוחים רבים בהרדמה מקומית, במידת הצורך בתוספת טשטוש (סדציה) – מדובר בניתוחים קצרים יחסית, בד"כ עד לשעה. הניתוח עובר ללא כאבים או סבל וזמן ההתאוששות קצר" טוען ד"ר אריק זרצקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית.
הוא מוסיף ואומר כי: "חשוב שהטשטוש יבוצע על ידי מרדים צמוד ומנוסה. האפשרות השנייה – שילוב של הרדמה כללית קצרה ולא עמוקה עם הרדמה מקומית של אזור הניתוח. היתרונות שבכך הם ההתעוררות ללא כאבים, הרדמה כללית פחות עמוקה – כאשר מבצעים הרדמה כללית משלבים 3 סוגי חומרים – חומר מרדים,
שמשנה את מצב ההכרה. חומרים נוגדי כאב וחומרים שגורמים לאמנזיה (שיככה) של פרק הזמן של הניתוח.
על ידי כך שמשלבים הרדמה מקומית אפשר להפחית את כמות החומרים נוגדי הכאב ובכך לאפשר התאוששות מהירה לאחר הניתוח ללא תופעות לוואי כגון – הקאות, הרגשה רעה. לאחר מספר שעות של התאוששות ניתן
אף להשתחרר הביתה.

ההנחיות בבית הן חשובות מאוד. בטיפול והדרכה נכונים אפשרי למנוע כמעט לחלוטין את מרבית הכאבים אשר מופיעים לאחר ניתוחים. חשוב ביותר לקחת כדורים נוגדי כאבים בפרקי זמן קבועים, גם אם באותו רגע לא כואב, לא צריך להמתין לכאב עז. כמו כן, שילוב של תרופות נוגדות כאב הפועלות במנגנון שונה – לדוגמא תרופה אחר כל 6 שעות ותרופה שנייה הניתנת כתוספת במידה ומופיעים כאבים בין המנות. נוסף, חשוב לקחת תרופות רק לפי הוראת רופא ורק במינון המומלץ – אין לעלות על המינון ללא התייעצות עם רופא.

אילו ניתוחים סוף שבוע קיימים היום בשוק?

שאיבת שומן קטנה עד בינונית – מאזורי המותניים או ירכיים. הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית עם טשטוש. מתחילים את הניתוח בהזרקה של תמיסת מים פיזיולוגים עם חומר הרדמה מקומית ואדרנלין שנועד לכיווץ כלי דם (מונע דימום, מאריך את זמן השפעת חומרי ההרדמה המקומית).

הגדלת חזה עם שתלים קטנים יחסית (למימדי האישה) – הניתוח מבוצע בהרדמה כללית קצרה בתוספת של הרדמה מקומית באזור החתך בכפל התת שדי וכן הזרקה לנקודות מיוחדות בשד המאפשרות מניעה של כאב בניתוח כן במשך שעות רבות לאחר הניתוח. השילוב של הרדמה מקומית טובה עם הרדמה כללית קצרה ולא עמוקה עובד מעולה – וההתאוששות מאוד דומה להתאוששות מהרדמה מקומית עם טשטוש.

הצמדת אוזניים – אורך הניתוח הוא כשעה, ביצוע הרדמה מקומית לאוזניים היא מאוד יעילה וקלה לביצוע, מוספים טשטוש קל. גם לאחר הניתוח אין כאבים בדרך כלל ואפשרי לחזור לתפקוד רגיל ומלא כבר בתחילת השבוע. ניתוח פופולארי נוסף הינו גיקומסטיה – ניתוח לחזה בגבר – ישנן מספר שיטות לניתוח – במיקרים רבים ניתן לבצע את הניתוח על ידי שאיבת שומן.

ניתוחים שכיחים נוספים הם מיני מתיחת בטן (TUMMY TUCK – הרדמה כללית קצרה עם החלמה מהירה, עפעף עליון – מבוצע בהרדמה מקומית, הרמת צידי גבות – מבוצע בהרדמה מקומית – אפשר עם טשטוש קל.

מתי לא אפשרי לבצע ניתוח כ "ניתוח סוף שבוע"?
ישנם שני מצבים עיקריים בהם לא ניתן לבצע– ניתוח כואב או ניתוח המצריך תקופה החלמה ממושכת יותר (מתיחת בטן, הקטנת חזה, שאיבת שומן גדולה)
המצב השני – כאשר נדרש זמן רב יותר עד לשיפור במראה לפני הופעה בציבור – נפיחות, שטפי דם (מתיחת פנים, עפעפיים עליונים ותחתונים).

כיום המגמה היא לבצע כמה שיותר פעילות אמבולטורית – יותר הזרקות, ניתוחים קטנים בהרדמה מקומית. הדבר נובע מעליה במודעות הכללית ליכולת השיפור במראה. זה לא מחליף את הניתוחים הגדולים שנמצאים אף הם בעליה. הקידמה ופיתוח השיטות שמאפשרות לנו ניתוח קצר והתאוששות מהירה מאפשרות לנשים (גם גברים) רבות יותר לשפר את המראה – להראות מושכים וצעירים יותר.

השיטה מתאימה לניתוחים מסויימים – לא ניתן לצפות להחלמה מהירה וחזרה לעבודה בכל המקרים ולכן חשוב להתייעץ עם פלסטיקאי מומחה שיסביר מתי אפשר ומתי זה פחות מתאים. מתי זה פחות מתאים והמנתח לא יסכים לבצע ניתוח שכזה? אזי כאשר ציפיות הפציינטית אינן תואמות להחלמה הצפויה – לדוגמא במתיחת בטן מלאה צפויה החלמה של כשבוע לפחות. למרות החזרה לתפקוד יומיומי רגיל יש להקפיד בד"כ להימנע מפעולות מסוימות – הרמת משאות כבדים. תנועות קפיצה לאחר הגדלת חזה, להקפיד ללבוש מכנסי לחץ לאחר שאיבת שומן.

פורומים הקטנת חזה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
חזיית ספורט לאחר הקטנת חזנ גילה 05/10/2020 19:50
  • שלום. אני כשבוע לאחר ניתוח הקטנה. שאלתי היא ממתי לרכוש חזיית ספורט- הרופא המליץ על חזיית הלחץ למשך 3 שבועות מהניתוח ואח"כ לעבור לחזיית ספורט,למשך 3 חודשים. כמו"כ האם חשוב לרכוש חזיית ספורט עם רוכסן קדמי? תודה

  • + הוסף תגובה
הקטנת חזה הדר 30/09/2020 22:33
  • אני בת 21 עם רקע של עקמת, לצערי החזה שלי גדל מאוד בשנים האחרונות דבר שמכביד עלי מאוד. הבנתי שיש דרך הקופת חולים איכשהו לקבל החזר מכיוון שזה קשור למשהו רפואי אך לפניכן אני צריכה ללכת לאורטופד ורציתי לדעת אם יש אורטופד מומלץ ללכת אליו שיוכל לסייע לי. תודה

  • + הוסף תגובה
הקטנת חזה ד"ר שגית משולם-דרזון 01/10/2020 07:24
  • הדר יקרה, ראשית פני לאורטופד שיבדוק את דרגת העקמת שלך. זו בדיקה אובייקטיבית ואינה תלויה ברצון הטוב של האורטופד. אם אכן יש עקמת משמעותית את זכאית לעבור הקטנת חזה בבית חולים או על ידי הפלסטיקאים של קופות החולים. צר לי אך אינני עובדת עם קופות החולים.

  • + הוסף תגובה
הקטנה בהרדמה איזורית דינה 20/09/2020 21:33
  • מעוניינת בהקטנה אך ורק בהרדמה איזורית. האם את מבצעת? הבנתי שיש רופאים שנוקטים בשיטה זו

  • + הוסף תגובה
הקטנה בהרדמה איזורית ד"ר שגית משולם-דרזון 21/09/2020 11:36
  • דינה יקרה, אני לא מבצעת הקטנת חזה תחת הרדמה מקומית. מדובר בניתוח ארוך ולא פשוט טכנית שבו השד נפתח לגמרי, עובר עיצוב מחדש ונסגר מחדש. אינני ממליצה לך לעבור אותו בתנאי עירות. נשים רבות חוששות מההרדמה הכללית ללא סיבה מוצדקת. אין כל סיבה להיות ערה שלוש שעות ולהרגיש את מה שעושים לך בזמן הניתוח כשלחילופין את יכולה להרדם ולהתעורר עם חיוך כשאת אחרי.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!