דלג לתוכן
טיפול בסרטן

טיפול בסרטן

המידע החיוני על טיפולים מותאמים אישית בסרטן

ריפוי הסרטן הוא ללא ספק אחד מהאתגרים הגדולים ביותר של הרפואה במאה ה-21. המחקר הרב בתחום הוביל לגילויים משמעותיים בנוגע לשלל מחלות ממאירות והשוני בהתבטאות שלהן בין החולים/ות. בהתבסס על אותן הבנות פותחו טיפולים מותאמים אישית בסרטן.

טיפול מותאם אישית בסרטן הוא סוג של גישה טיפולית המתבססת על המידע הגנטי של כל חולה, או על המידע הגנטי של הגידול שהתפתח. פרדיגמה זו בוחנת כיצד שינויים ספציפיים בגנים, או מוטציות, עלולים להשפיע על הסיכון להתפתחות של מחלות ממאירות שונות.  זיהוי של אותם מאפיינים גנטיים תורם לנקיטה באמצעי מניעה, כמו שינוי הרגלי חיים או ביצוע של בדיקות סקר כדי למנוע את התפתחותן של מחלות ממאירות או לזהותן בשלבים מוקדמים.


Elnur | Shutterstock

התאמת הטיפול בסרטן 

זיהוי המאפיינים הגנטיים מסייע לעיתים גם לטיפול מדויק יותר ושיפור התוצאה. המידע הגנטי מאפשר את היכולת לחזות אילו מטופלים וגידולים יגיבו ביעילות לטיפולים מסוימים. גישה זו מתמקדת בסמנים ביולוגיים ספציפיים בגידולים שונים הקשורים למידת התגובה של הגידול לטיפול מסוים.

לצד התייחסות למאפיינים הגנטיים, ההחלטה בנוגע לאסטרטגיית הטיפול תלויה בפרמטרים נוספים בהם מיקום הגידול, שלב המחלה, החולה עצמו ומצבו הבריאותי, מידת הסבילות של המטופל לסוגי טיפולים שונים, תופעות לוואי שיכולות כתוצאה מהטיפול ומידת הרעילות של התרופות והטיפולים השונים.
התייחסות כוללנית לשלל מאפיינים אלו מאפשרת לספק את המשלב הטיפולי היעיל ביותר שיסייע בעצירת התקדמות המחלה ולעיתים אף בריפוי שלה.

 

טיפול בסרטן באיכילוב 

המערך האונקולוגי במרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי, ביה"ח איכילוב, הוא מבין המרכזים המובילים לטיפול בסרטן המספק מענה לחולים אונקולוגיים מרחבי הארץ, לרבות מטופלים ללא אבחנה שהופנו להמשך בירור אונקולוגי.

המערך מורכב מצוות רב תחומי הכולל אונקולוגים, רדיולוגים, מנתחים ופתולוגיים מיומנים המספקים טיפול מקיף במגוון רחב של מחלות ממאירות. במסגרת השירותים והטיפולים הניתנים במרכז נכללים מרפאות מעקב, טיפולים אמבולטוריים וכן טיפול רב תחומי משולב הכולל את כלל שלבי הטיפול האונקולוגי – החל מאבחון המחלה, עבור בטיפול עצמו וכלה במתן שיקום ותמיכה. לשם מתן אבחון וטיפול מתקדם הצוות המקצועי משתמש בטכנולוגיות ופרוטוקולים העדכניים ביותר בתחום הכימותרפיה, הטיפול הביולוגי, האימונולוגי, הקרינתי והכירורגי.

 

שירות לציבור. מוגש בחסות חברת רוש וחברת נוברטיס, ללא התערבות בתכנים 

 

טיפול בסרטן

כתבות אחרונות

ללוות את המטופלים/ות בדרך להחלמה: תחום הסיעוד האונקולוגי
ללוות את המטופלים/ות בדרך להחלמה: תחום הסיעוד האונקולוגי
מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 27/03/2022

הטיפול בסרטן התפתח בעשורים האחרונים בצעדי ענק וכיום הוא ניתן על ידי מגוון רחב של אנשי מקצוע התורמים להתאמה אישית של... לכתבה המלאה

מה שחשוב לדעת על גידולי מערכת העיכול
מה שחשוב לדעת על גידולי מערכת העיכול
ד"ר רוית גבע, מערכת אינפומד מאת: ד"ר רוית גבע, מערכת אינפומד 07/03/2022

אילו גידולים יכולים להתפתח במערכת העיכול, איך מתאימים את מערך הטיפול למחלה המסוימת והאם ישנם טיפולים ספציפיים המשפי... לכתבה המלאה

מהי רפואה מותאמת אישית בסרטן הריאה?
מהי רפואה מותאמת אישית בסרטן הריאה?
ד"ר סיון שמאי, מערכת אינפומד מאת: ד"ר סיון שמאי, מערכת אינפומד 10/01/2022

סרטן ריאה הוא אחד מהגידולים הממאירים השכיחים ביותר. טיפולי העבר בסרטן הריאה אופיינו ביעילות מוגבלת, אך כיום, בזכות ... לכתבה המלאה

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו