דלג לתוכן

מילוי קמטים (Injectable Fillers (Wrinkle fillers))

Injectable Fillers (Wrinkle fillers)
המומחים של Infomed מסבירים:

 

מטרת הטיפול

עד לא מזמן, כדי להיראות צעירים, גם אם אתם לא באמת כאלו, הייתם צריכים להיות עשירים ומפורסמים. כיום מראה צעיר יותר, הוא משימה אפשרית בהחלט, הרבה בזכות דור חדש של חומרי מילוי קמטים בהזרקה ללא צורך בניתוח.

רוב החומרים ממלאים את הקמטוטים והקמטים, תוך פחות משלושים דקות ותוצאות ההזרקה מחזיקות מעמד ששה חודשים עד שנה או יותר – במחיר נמוך באופן משמעותי ממחירה של מתיחת הפנים המסורתית. התוצאות אמנם אינן דרמטיות כמו אלו של מתיחת פנים, אך הן בהחלט מסייעות לעצירת גלגלי הזמן, לפחות לזמן מה.

שלא  כמו זריקות בוטוקס , שמרפות את השרירים הנמצאים מתחת לקמטים, החומרים המוזרקים לצורך מילוי קמטים, ממש ממלאים את הקמטוט או הקמט, בחומר אחד או יותר, כך שהוא כמעט נעלם.

יתרה מזאת, חומרי מילוי קמטים בהזרקה משמשים כעת כ"מגדילי נפח", וניתן לבצע בעזרתם טיפולים כמו מילוי והרמה של הלחיים, מילוי שפתיים דקות ומילוי ידיים מדולדלות.

   

  הכנה

למרות העובדה שטיפול מילוי קמטים בהזרקה באמצעות  חומרי מילוי הוא אחד הטיפולים הקוסמטיים הבטוחים ביותר שקיימים כיום, יש מספר פעולות שכל צרכן יכול לבצע, על מנת להשיג את התוצאות הרצויות.

·  לא לקבל החלטה בהסתמך על המחיר בלבד. טיפול להעלמת קמטים באמצעות חומרי מילוי קמטים שהוא זול בהרבה מהמחיר הממוצע, בדרך כלל כרוך בפשרות מסוימות, במיומנות של מבצע הטיפול, או באיכות המרכיבים של חומר המילוי. לא כדאי "לקנות מציאות" על חשבון הפנים שלכם.

·  כל הטיפולים להעלמת קמטים באמצעות חומרי מילוי צריכים להתבצע במרפאה, תוך שימוש בכלים סטריליים. בתים פרטיים, בתי מלון, ספא, או אתרי נופש אינם נחשבים מרפאות, בלי קשר לאדם  שמבצע את ההזרקה.

·  אין לבצע טיפול מילוי קמטים בהזרקה במקום שהוא אינו מרפאה של מומחה למילוי קמטים. חשוב לדעת מהו החומר המוזרק ולשאול את הרופא האם החומר מאושר על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) והאם הוא נרכש ישירות מהיצרן. קיימים דיווחים על שימוש בחומרים שונים, החל מסיליקון ברמה תעשייתית ועד שמן תינוקות, שאינם מאושרים לשימוש כחומרי מילוי. במידה ומבצע הטיפול אינו מספק מידע לגבי החומר בו הוא משתמש, יש לפנות למטפל אחר.

 

חומרי מילוי קמטים בהזרקה

חומרי מילוי קמטים בהזרקה על בסיס חומצה היאלורונית

  ללא ספק, זוהי קבוצת החומרים הפופולארית ביותר של מילוי קמטים בהזרקה, היא מתבססת על חומצה היאלורונית, רכיב טבעי, שנמצא בכל הרקמות החיבוריות. החומרים למילוי קמטים המתבססים על חומצה היאלורונית, פועלים באופן מעט שונה זה מזה למילוי קמטוטים וקמטים, כאשר גם עמידות התוצאות משתנה, בין חומר לחומר.

  ברוב החומרים מקבוצה זו, תופעות הלוואי נדירות, אך הן כוללות סיכון לאדמומיות, לנפיחות ולהופעת חבורות באזור ההזרקה, כמו כן קיימת אפשרות שניתן יהיה להבחין בחומר שנמצא מתחת לעור, הוא יראה כבליטות זעירות, בעיה שבדרך כלל נפתרת עם הזמן.

חומרי מילוי קמטים בהזרקה המבוססים על חומצה היאלורונית בעתיד

  בעוד שהתוצאות המתקבלות באמצעות מילוי קמטים בהזרקה, מחזיקות מעמד לתקופה של ששה חודשים עד שנה או יותר, עולות לאחרונה עדויות רפואיות לכך שהזרקות חוזרות ונשנות של חומרי מילוי אלו, עם הזמן, עוזרות להמרצת תהליך היצור הטבעי של קולגן בגוף, שלמעשה מסייע להפחית באופן טבעי, חלק מהקמטים והקמטוטים. כמו כן, קיימות עדויות לכך שעם הזמן יש צורך בכמויות קטנות יותר של חומר מילוי, על מנת להשיג את אותו המראה.

חומרים סינטטיים של מילוי קמטים בהזרקה

  קבוצה קטנה של חומרי מילוי קמטים בהזרקה, מורכבת מחומרים שנחשבים סינטטיים – זאת בשל העובדה שהם אינם מכילים שום חומר שנמצא באופן טבעי בעור.

  תופעות הלוואי זהות בכל החומרים, התופעות הנפוצות ביותר הן אדמומיות, נפיחות,או הופעת חבורות באזור ההזרקה. סיכונים נוספים כוללים התפתחות של גושים קטנים, או בליטות מתחת לעור, שניתן לראות ולחוש ובמקרים נדירים, על מנת להסיר אותן יש צורך בניתוח.

  היתרונות של החומרים מקבוצה זו כוללים תוצאות עמידות לאורך זמן ממושך יותר, כאשר לפחות אחד מהחומרים מציע מילוי קבוע של קמטוטים וקמטים. חומרים שהתוצאות שלהם עמידות לזמן ארוך יותר, נוטים יותר לגרום לתופעות לוואי. במספר מחקרים נמצא, ששימוש לא נכון בחומרים סינטטיים של מילוי קמטים, עלול להוביל לעיוותים בלתי הפיכים.

חומרים של מילוי קמטים בהזרקה על בסיס קולגן

אחד החומרים הראשונים שפותחו היה נגזרת של קולגן טהור, שהופק בדרך כלל מפרות. אמנם התוצאות היו יפות, מילוי הקמטים והקמטוטים סיפק מראה טבעי, אך הן היו קצרות טווח, השפעתן של רוב זריקות הקולגן הייתה מתחילה להיעלם חודש לאחר הטיפול. מאחר וחומרי מילוי אלו הופקו מבעלי חיים, שיעור ההתפתחות של תגובות אלרגיות היה גבוה יותר, כך גם הצורך בבדיקות לאלרגיה לפני ביצוע הטיפול.

מילוי קמטים בהזרקה על בסיס קולגן בעתיד

בעשורים האחרונים זריקות הקולגן התקדמו בצעדי ענק. שיטות חדשות לעיבוד קולגן של בקר מסייעות בהפחתת הסיכונים. בנוסף לכך, סוגים חדשים של קולגן סינטטי הופכים את הזריקות הללו לבטוחות יותר ומאפשרים למגוון רחב יותר של אנשים ליהנות מהן. אמנם בהשוואה לחומרי מילוי קמטים אחרים, התוצאות מחזיקות מעמד זמן קצר יותר, אך אנשים רבים מאמינים שהתוצאות טובות יותר ומעניקות מראה טבעי יותר.

 תופעות הלוואי של זריקות קולגן עדיין כוללות סיכון מסוים לתגובה אלרגית (בעיקר בחומרים שמכילים קולגן שהופק מבקר) והופעת חבורות ואדמומיות באזור ההזרקה.

חומרים אוטולגיים עבור מילוי קמטים בהזרקה

  בקבוצה זו נכללים חומרי מילוי קמטים שהם נגזרות של חומרים, בדרך כלל שומן, שנלקחים מגופו של המטופל עצמו. את השומן בדרך כלל לוקחים מהירכיים, מהישבן, או מהבטן.

  השימוש בחומרים מקבוצה זו עבור מילוי קמטים אינו נפוץ במיוחד, אך עבור אנשים מסוימים הוא מהווה אופציה חשובה וברת ביצוע.

 הסיכונים בשימוש בחומרי מילוי קמטים מקבוצה, זו זהים לסיכונים הקיימים בשימוש בחומרי מילוי אחרים, כולל הופעת חבורות, אדמומיות ונפיחות באזור ההזרקה. אולם, בשל העובדה ששימוש בחומרי מילוי מסוג זה מצריך שני טיפולים (אחד על מנת להסיר את השומן, השני כדי להזריק אותו – את שני הטיפולים ניתן לבצע במהלך ביקור אחד), ובנוסף מספר פעולות חיטוי המבוצעות במעבדה, הוא אורך זמן רב. במקרים נדירים התוצאות עשויות להיות קבועות. בשל העובדה שחומרים אלו אינם מכילים שום חומר זר, הם אינם זקוקים לאישור מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA). בדרך כלל משתמשים בהם למילוי של קמטוטים וקמטים דקים בפנים.

סיכונים

  מילוי קמטים בהזרקה אמנם מהיר וקל, אך לכל חומרים של מילוי קמטים יש גם חסרונות, ביניהם הסיכון להתפתחות תגובה אלרגית וההיווצרות של בליטות זעירות מתחת לעור, שבנסיבות מסוימות עלולות להיות בלתי הפיכות. בדרך כלל, הסבירות להופעת תופעות לוואי גבוהה יותר כאשר משתמשים בחומרי מילוי קמטים, שתוצאותיהם שורדות זמן ממושך יותר. קיימת האפשרות שגוון העור יהפוך לכחלחל, תופעה המוכרת בשם אפקט טינדול. שינוי הגוון עלול להימשך מספר חודשים, אך ניתן לטפל בו. במקרים נדירים מאד, במידה ולא משתמשים בחומרי המילוי כראוי, עלול להיגרם מוות של תאי עור.

חשוב מאד לדעת ולהבין שלא כל קמט מתאים לכל סוג של חומר מילוי. למעשה, המומחים מסכימים ששימוש בחומר המילוי הנכון בדרך הנכונה, מפחית את הקמטים וגם מבטיח תוצאה כללית טובה יותר – זאת אחת הסיבות לכך שחשוב מאד לבצע מילוי קמטים אצל רופא עור מוסמך, או אצל מנתח פלסטי.

  רופאים בתחום

  כירורגיה פלסטית
  ד"ר ראניה אלח'טיב פאהום מנהלת המחלקה לכירורגיה פלסטית ומשחזרת בבית החולים בני ציון, חיפה
  קראו עליי עוד
  כירורגיה פלסטית
  ד"ר גיל נרדיני
  5.0
  ( 11 חוות דעת )
  "אין רופא כזה חזרתי אליו בתוך 11 חודש ל 2 ניתוחים מורכבים.אלוף אמיתי ותוצאות מהממות.רגיש.עדין.אכפתי וכמובן מקצועי.וכמובן פליס מנהלת המרפאה מהממת ונעימה.קשובה וזמינה תמיד"
  קראו עליי עוד
  כירורגיה פלסטית
  פרופ' יצחק צילינסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ולניתוחי מוז (Mohs)
  קראו עליי עוד

  המומחים של Infomed עונים על שאלות:

  המומחים של Infomed ממליצים לקרוא:

  מאמרים בנושא מילוי קמטים

  העלמת קמטים באמצעות חומרי מילוי
  העלמת קמטים באמצעות חומרי מילוי
  מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 08/03/2010

  השאיפה של כל אישה היא להראות תמיד במיטבה ולהרגיש מיוחדת, מטופחת ונחשקת. לשם כך היא מבקשת לעכב תהליכים ביולוגיים אשר... לכתבה המלאה

  טיפולי בוטוקס – מה זה וכיצד הוא משפיע על העור
  טיפולי בוטוקס – מה זה וכיצד הוא משפיע על העור
  מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 08/03/2010

  טיפולי בוטוקס – מה זה וכיצד הוא משפיע על העור לכתבה המלאה

  שאלות מתוך פורום ניתוחי חזה קוסמטיים

  בניהול ד"ר שגית משולם-דרזון
  באנר הצטרפות

  רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

  שווה לך להצטרף!
  youtube ערוץ הוידאו של
  Infomed
  הפייסבוק
  שלנו
  instagram האינסטגרם
  שלנו