דלג לתוכן
טיפול מותאם אישית לסרטן

טיפול מותאם אישית לסרטן

בדיקה ייחודית להתאמה אופטימלית של הטיפול לחולי סרטן

Curesponse

בשיתוף Curesponse


הטיפול בסרטן מגוון ומורכב פעמים רבות משילוב של ניתוחים, הקרנות וטיפול תרופתי, הכולל כימותרפיה, טיפול הורמונלי, טיפול ביולוגי ואימונותרפיה. בחירת הטיפול האונקולוגי מתבססת על פרוטוקולים התלויים במאפייני הגידול, סוג הגידול, תת-סוג הגידול ועוד. מטרת הטיפולים היא לפגוע בתאים הממאירים ולמזער את הסיכוי להישארות של רקמות סרטניות, ולו הקטנות ביותר, שעלולות להוביל להישנות המחלה.


 Tyler Olson |  Shutterstock

התמהיל הנכון נקבע על סמך נתונים של מאות ולעיתים אף אלפי מטופלים הסובלים ממחלה שנראית דומה לזו שאת.ה או קרוביך מתמודדים איתה.
 למרות שמדובר בשיטה יעילה שהוכיחה את עצמה בשלל מחקרים קליניים מבוקרים, כיום ידוע כי בחירת הטיפול המתאים אינה כוללת רק התאמה של אופן הטיפול בגידול, אלא גם התאמה של הטיפול הנכון לכל מטופל ומטופלת.

בשנים אחרונות חלה ההתקדמות לכיוון טיפול מותאם אישית בסרטן, אשר נובעת בעיקר מהיכולת שלנו לבצע גם בדיקות גנטיות על תאי הגידול, שבהן ניתן לאתר מוטציות מיוחדות שניתן לפעול נגדן באמצעות תרופות מתקדמות.

בחברת קיוריספונס אשר הוקמה בשיתוף עם מכון וייצמן, פותחה טכנולוגיה המאפשרת נטילת רקמה (בניתוח או ביופסיה) מגידול סרטני של חולה וגידולה במעבדה תוך שימור מלא של המבנה התלת מימדי של הגידול הכולל הן את תאי הסרטן והן את כלל המרכיבים המקוריים של המיקרו-סביבה שלהם. בנוסף, ניתן לבדוק במערכת זו את היעילות של תרופות אנטי-סרטניות רבות (או שילובים שלהן). לשיטה זו ישנם מספר יתרונות על שיטות אחרות שמנסות לנבא את היעילות של טיפולים כנגד סרטן:

  1. בדיקה פונקציונלית – הבדיקה לא מנסה לנבא לפי מידע גנומי את הרגישות לתרופות אלא בודקת באופן ישיר את הרגישות של תאי הסרטן לרשימת תרופות אשר נבחרת על ידי הרופא המטפל. בבדיקה זו ניתן לעקוב אחרי תאי הסרטן לאורך ימים ולראות האם הם מתים או לא בתגובה לתרופות שונות.
  2. שימור המיקרו-סביבה הגידולית – בבדיקה זו יעילות התרופות נבדקת על תאי הסרטן של המטופל הנמצאים במיקרו-סביבה הגידולית היחודית להם. הבדיקה צפויה לכן לתת תשובות בדיוק גבוה במיוחד.
  3. זמן בדיקה קצר – שלא כמו בדיקות פונקציונליות אחרות הקיימות בשוק ואורכות חודשים, חברת קיוריספונס מחזירה את דו"ח הבדיקה הסופי תוך כשבועיים בלבד.
  4. ריצוף גנומי – הבדיקה כוללת בתחילתה גם ריצוף גנומי מהיר של התאים הסרטניים. באם בדיקה זו מצביעה על טיפולים פוטנציאלים נוספים שלא היו ברשימה שהרופא המטפל ביקש לבדוק, תרופות אלו יכולות גם הן להבדק באופן מיידי בבדיקה הפונקציונלית.

הבדיקה מיועדת לכן לחולי סרטן אשר נמצאים בצומת של החלטה טיפולית ורוצים לנסות ולתעדף את הטיפול בעל הסיכוי הגדול ביותר להרוג את תאי הסרטן שלהם. כמו בכל החלטה רפואית, יש כמובן להתיעץ עם הרופא המטפל לפני ביצוע הבדיקה כדי להחליט על הכדאיות בביצועה וכן על התרופות שאותן כדאי לבדוק.

רואים רפואה

בדיקת cResponse
בדיקת cResponse
סיפורה של ארנה ברי
סיפורה של ארנה ברי

טיפול מותאם אישית לסרטן

כתבות אחרונות

הדור הבא של התאמת הטיפול בסרטן
הדור הבא של התאמת הטיפול בסרטן
מערכת אינפומד, בשיתוף curesponse מאת: מערכת אינפומד, בשיתוף curesponse 14/09/2021

המחקר של ד״ר רביד שטראוסמן ממכון ויצמן מתמקד בהתאמה של הטיפול היעיל ביותר עבור כל מטופל ומטופלת. עכשיו, במסגרת חברת... לכתבה המלאה

קביעת הטיפול האונקולוגי עבור כל חולה
קביעת הטיפול האונקולוגי עבור כל חולה
מערכת אינפומד, בשיתוף curesponse מאת: מערכת אינפומד, בשיתוף curesponse 29/07/2021

איך יודעים מה הטיפול הנכון עבורכם? בשנים האחרונות ניתן להתאים את הטיפול האונקולוגי בצורה אישית לכל מטופל. טכנולוגיו... לכתבה המלאה

איך בוחרים את הטיפול בסרטן?
איך בוחרים את הטיפול בסרטן?
מערכת אינפומד, בשיתוף curesponse מאת: מערכת אינפומד, בשיתוף curesponse 28/07/2021

ההתמודדות עם מחלת הסרטן אינה פשוטה. האבחנה היא רק הצעד הראשון במסע ארוך של טיפולים, ביקורים ובדיקות, ואחת השאלות שמ... לכתבה המלאה

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו