כך תדאגו לבריאות הילדים - גם בקייטנה

מרבית הילדים יבלו חלק ניכר מהחופש הגדול בקייטנות. רגע לפני שהן מתחילות - 7 דברים שחשוב להקפיד עליהם, כדי לשמור על בריאותם

כתבה פרסומית כתבת חסות
תקציר מושמע של הכתבה:


תאריך עדכון: 24/06/2015

קייטנות הקיץ כבר מזמן הפכו לחוויה אתגרית שכולה הרפתקאות וכיף. ישנן קייטנות המציעות גלישת גלים, חתירה ושחייה, רכיבה על סוסים, מחנאות וטיולים - וככל שגובר האקסטרים כך גם גוברות הסכנות. גם בקייטנות המכוונות טכנולוגיה או אומנות, הנערכות במתחם סגור, ישנם דברים שראוי לשים אליהם לב, כך שנשלח את הילד שלנו לקייטנה נחוש רגועים ובטוחים.


קראו עוד: האם לתת ריטלין גם בחופשת הקיץ?


1. קייטנות ברישיון

אחד הדברים החשובים ביותר, בהקפדה על בטיחות ילדינו, הוא לוודא כי הקייטנה פועלת בהתאם לרישיון עסק, כיוון שהרישיון כולל בדיקות ביטחון ותברואה, כמו גם בטיחות. לכן במידה והקייטנה פועלת ברישיון, אנו יכולים להיות רגועים שהקייטנה נבדקת דרך קבע בתחומים הללו.


2. הסעות

קייטנות המציעות שירותי הסעה מצריכות בדיקה על חברות ההסעה העובדות איתן. האם חברת ההסעות ידועה ומוכרת, האם ההסעות מתבצעות בהתאם לחוק (מספר הילדים המותר ברכב וכו'). האם הנהגים עוברים הכשרות מתאימות להסעת ילדים והאם הם מצייתים לכללי הבטיחות באיסוף, בהורדה וכמובן בנסיעה בכביש. גם בקיץ הכביש הוא מקום מסוכן ועלינו לוודא שהילד שלנו מגיע וחוזר מהקייטנה בצורה הבטוחה ביותר.


3. שמירה מפני השמש

במיוחד בקייטנות הנערכות בטבע ובים, נדרשת הקפדה מתמדת להגנה על הילדים מנזקי השמש. מותר ורצוי בהחלט להורים להתעדכן בנושא עם מפעילי הקייטנה. האם הילדים ישהו במקום מוצל, האם ישנה תזכורת מתמדת לשתיית מים, האם המדריכים מקפידים על כך שהילד יחבוש כובע וימרח קרם הגנה. כל אלו חשובים לעין שיעור כשמדובר בחום יולי-אוגוסט. 


קייטנה

קייטנה. ככל שגובר האקסטרים כך גם גוברות הסכנות


בקייטנות המשלבות טיפוס הרים וסנפלינג חשוב לוודא שהמדריכים עברו הכשרה ולהם תעודה המתאימה לכך. גם בקייטנות הנערכות במתחמים סגורים ישנה חשיבות לשמירה על טמפרטורת גוף נכונה. חשוב לוודא שהמזגנים פועלים בחדרים, שהטמפרטורה מתאימה לילדים, וגם שם חשובה ההקפדה על שתיית מים לאורך היום.


4. מזון 

הקייטנות במרביתן כוללות ארוחת צהריים וכדי שנשמור על תזונה מתאימה וטרייה לילדינו לאורך השהות בקייטנה כדאי לברר מול איזו חברת קייטרינג או מסעדה הקייטנה עובדת. האם ישנה הקפדה מקסימלית על הטריות והאם האוכל מוכן מחדש מדי יום או נשמר בתנאי קירור הולמים. חום הקיץ מהווה סכנה ממשית למזון שנשמר בצורה שאינה נכונה. 


קראו עוד: כאבי בטן בילדים: מה הסיבות - וכיצד מטפלים


5. בעלי חיים

קייטנות המשלבות בעלי חיים, כגון קייטנות רכיבה, אילוף כלבים, פינת חי וכדומה, מחויבות להקפיד על חיסונים לבעלי חיים שברשותן וכן שליטה מלאה עליהם. חשוב לוודא שבעל החיים מחוסן ובריא ושהוא נשלט היטב על ידי המאמן, כך שאינו מסכן את הילד. כמו כן, חשוב לוודא שהמאמן מכיר את החיה היטב והיא נמצאת תחת השגחתו זמן משמעותי.


6. ביטוח

ביטוח הקייטנה הוא נושא חשוב ביותר. כאשר אתם בוחרים קייטנה לילד כדאי לבדוק שהיא מבוטחת ומה הביטוח כולל. האם הפוליסה בתוקף והאם סעיפי הביטוח מכסים את כל התרחישים האפשריים במידת הסביר. הדבר האחרון שתרצו לעשות זה להתעסק בהחזרי כספים, במידה והיו סעיפים שלא נרשמו בפוליסת הביטוח מלכתחילה. וותק הקייטנה, מספר השנים בהם היא מקיימת פעילויות בקיץ ובחגים, בהחלט חשוב בתחום הזה.


7. עזרה ראשונה

יכולת מתן עזרה ראשונה היא הדבר החשוב ביותר בכל מקום בו ילדיכם נמצא. האם מדריכי הקייטנה המבוקשת עוברים קורסי עזרה ראשונה באופן קבוע? האם הם מוסמכים לתת עזרה ראשונה במקרה הצורך? גם ערכת עזרה ראשונה צריכה להיות תמיד בהישג ידם של המדריכים, כך שיוכלו לשלוף אותה במקרה ויזדקקו לכך. אנו רוצים לוודא שהילדים שלנו יקבלו את הטיפול המהיר והנכון במידה ויצטרכו.


הכותב הוא הכותב הוא היועץ המדעי והמייסד של אינטרסקול-מחשבים וכיף ישראלפורומים, אלרגיה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
אלרגיה לעצי ברוש וזית מיכל 10/12/2019 00:30
  • שלום, בהמשך לשאלתי, כתבת שלא ידוע לך על מסנן אלרגנים לאלרגיה לברוש וזית. רציתי רק להבין: יש לי מסנן אלרגנים של חברה מאוד טובה ומוכרת. לא רציתי המלצה לחברה.. אבל האם מסנני אלרגיה שהם של חברות טובות מסוגלים בכלל לסנן אבקנים של ברוש וזית? או שהם טובים רק לאבק? תודה מראש

  • + הוסף תגובה
אלרגיה אמלגם דני 08/12/2019 11:55
  • שלום.רציתי לדעת האם יתכן שאני אלרגי לסתימות אמלגם? אני מגיל קטן סובל מטיקים וגם מגיל קטן יש לי סתימות אמלגם,אני חושד בזה כי יש לי עוד כמה אחים שיש להם טיקים ויש להם סתימות אמלגם לעומת שני אחים שאין להם את הסתימות הללו ואין להם טיקים.האם יכול להיות סיכוי שהטיקים נובעים מזה? איך ניתן לבדוק זאת? תודה מראש

  • + הוסף תגובה
לכולם כמעט יש סתימות אמלגם ...אז אין קשר .... ד"ר קובי שדה 08/12/2019 12:28
המשך דני 08/12/2019 12:51
  • תודה על התשובה...הבנתי שחלק קטן מהאוכלוסיה אלרגיים לאמלגם..איך האלרגיה הזאת באה לידי ביטוי? תודה מראש.

  • + הוסף תגובה
בבעיות בחניכיים וחלל הפה ד"ר קובי שדה 09/12/2019 01:59
בדיקת תגר מטכולין אא 04/12/2019 15:24
  • שלום ד״ר, אני סובלת מקושי בנשימה כבר 8 חודשים. הקושי בנשימה החל במהלך ההריון ונשאר גם לאחר הלידה. עברתי מבחן תגר ויצא חיובי הרופא שלי חשב די בוודאות שהתסמינים הקלינים לא מתאימים לאסטמה - אני מרגישה שחסר לי אוויר בגוף, לעיתים לוקחת נשימה עמוקות תוך השיענות קדימה או מפהקת כדי להכניס אוויר. הקושי לא מתגבר במהלך שיעור פילאטיס (זה הספורט שאני עושה) אני לא מתעוררת בלילה מהתסמינים האלו. האם בדיקת תגר מזהה שיש הייוצרות של דרכי הנשימה העליונות רק בהקשר של אסתמה או שיכולות להיות מחלות אחרות שגורמות לזה? (לדוגמא גידול שפיר או משהו אחר שמקשה על הנשימה) איך יודעים האם הבדיקה מתאימה לאסתמה או בעיה אחרת שעדיין לו זוהתה? אני בן 31 בחיים לא חוויתי קשיי נשימה ולא הייתי מאובחנת כאסמטית. תודה

  • + הוסף תגובה
בדיקה ד"ר קובי שדה 08/12/2019 02:00
  • התגר עם מטכולין מאבחן רק האם יש רגישות יתר של דרכי הנשימה לא אסתמה ולא כל בעיה אחרת. את מוזמנת לבירור במרפאתי

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!