דלג לתוכן

אימון בריאות (Health Coaching)

2 דקות קריאה

מי לא היה רוצה לחיות אורח חיים בריא ונכון יותר, הכולל הרגלי אכילה נכונים, פעילות ספורטיבית וחלוקה נכונה של זמנים ומשאבים? מי מאיתנו באמת מצליח ליצור אורח חיים כזה ולשמור עליו לאורך זמן? אימון בריאות הוא תהליך ייעוצי קצר מועד וממוקד המכוון לשינוי דפוסים ולרכישת הרגלים בריאים.

אימון אישי התפתח בעשורים האחרונים על בסיס הפסיכולוגיה החיובית, המדגישה את כוחותיו ויכולתו האישית של הפרט. הרעיון המנחה את העבודה האימונית הוא יצירת מערכת יחסים שוויונית והדדית בה המאמן מסייע למתאמן להגדיר מטרות, לגלות בעצמו את הדרכים למימושן ולבנות תוכנית פעולה אפקטיבית להשגתן, בזמן הקצר ביותר האפשרי. קיימים מגוון סוגי אימון, למשל אימון קריירה, אימון זוגי, אימון קשב וריכוז ועוד.
אימון בריאות יוצא מהנחה שהמתאמן מסוגל לאמץ אורח חיים בריא יותר אך זקוק להכוונה ולמסגרת על מנת לגלות יכולות אלו. אימון בריאות מתאים למטרות הבאות:

• הרזייה ואימוץ הרגלי תזונה בריאים
• אימוץ אורח חיים המותאם לשינוי במצב הגופני או הרפואי
• ניהול את סדרי עדיפויות ולוחות זמנים ברוגע ובהתאם לאמונות ולצרכים
• אימוץ אורח חיים משפחתי בריא יותר

אימון בריאות - איך זה עובד?

תירוצים ישנם בלי סוף: את הדיאטה נתחיל אחרי החגים, פעילות ספורטיבית לא מתאימה לקיץ הישראלי ובטח שלא לחורף, על הג'אנק פוד היינו מוותרים מזמן אם הילדים היו מסכימים. במילים אחרות, גם אם ברור לנו שכדאי לאזן בין חיים אישיים לקריירה, להקפיד על משקל תקין ופעילות ספורטיבית ולהיצמד לתוכנית הרפואית שנקבעה לנו, לא תמיד קל לעשות זאת.

הסיבה לכך היא ששינוי הרגלים מושפע מדפוסי חשיבה, סדרי עדיפויות, יחסים בין אישיים, המידה בה אנו מאמינים בעצמנו ועוד. קשה לשנות הרגלי אכילה כאשר מבשלים לנו ארוחה רומנטית כל שבוע, לא קל להגיד לסרב לבוס לשעות נוספות ומאוד לא פשוט להכניס ללוח זמנים עמוס פעילות גופנית.

אימון בריאות מאפשר כניסה לתהליך בו מזהים את המכשולים בדרך לשינוי ההרגלים ובונים תוכנית פעולה יעילה ומותאמת למטרות שקבענו. אימון בריאות מספק מסגרת עם חיבור ומחויבות ולכן מאפשר לנו לערוך שינוי משמעותי עם תוצאות מהירות בשטח, ולא רק לדבר על כך.

אימון בריאות מיועד לאנשים יציבים נפשית עם תפקוד תקין המעוניינים בעזרה ספציפית בתחום הבריאות. אימון בריאות ניתן על ידי מאמן ללא הכשרה בהפרעות אכילה ואין לו אפשרות לטפל בהן. יתר על כן, אימון בריאות אף עלול להזיק במקרים אלו, הדורשים טיפול מקצועי של איש מקצוע כגון פסיכולוג, עובד סוציאלי קליני או פסיכיאטר, המתמחה בפסיכותרפיה ובהפרעות אכילה בפרט.
רופאים בתחום
ד"ר אברהם אברג'ל
ד"ר אברהם אברג'ל אף אוזן גרון וכירורגיית ראש-צוואר
פרופ' יורם אגמון
פרופ' יורם אגמון קרדיולוגיה
ד"ר אייל קליש
ד"ר אייל קליש כירורגיה פלסטית

מאמרים בנושא אימון בריאות

עשו זאת בעצמכם: 3 תפריטי דיאטה לניקוי רעלים
עשו זאת בעצמכם: 3 תפריטי דיאטה לניקוי רעלים
מיכל הלפרין, מערכת אינפומד מאת: מיכל הלפרין, מערכת אינפומד 29/11/2016

עייפים? נמאס לכם מדיאטות? אולי הגיע הזמן לעשות "ריסט" לגוף ולנקות אותו מכל החומרים המזיקים שהצטברו בו. הנה 3 תפריטי... לכתבה המלאה

ביטוח בריאות פרטי: מה חייבים לבדוק לפני שרוכשים?
ביטוח בריאות פרטי: מה חייבים לבדוק לפני שרוכשים?
אסנת עופר, מערכת אינפומד מאת: אסנת עופר, מערכת אינפומד 01/02/2016

מה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי לבין הביטוח המשלים של קופת החולים? מה הסעיפים שחשוב לבדוק לפני שרוכשים ביטוח בריאות ... לכתבה המלאה

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו