פורום הנקה

גולשים יקרים, מענה לשאלות חדשות יתאפשר במגוון הפורומים האחרים.
הודעה
מחבר
תאריך / שעה
ייבוש חלב? מיכל 10/01/2018 12:30
 • יעל שלום, ילדתי לפני שלושה וחצי שבועות ומאוד רציתי להניק. לא יודעת אם רלוונטי אבל עשו לי זירוז. ישר אחרי הלידה שמו עליי את התינוקת, עזרו לה להתחבר והיה נראה שיונקת. ילדתי בלילה ובמשך היום למחרת ניסיתי מספר פעמים לחבר אותה ולא הלך כל כך וכשכן הצלחתי כאב לי ברמה מטורפת. יש לי פטמות שטוחות והיו אצלי 2 יועצות הנקה בבית חולים שכל אחת המליצה דברים אחרים אבל בפועל אחרי שהן הלכו לא הצלחתי לחבר אותה לבד ברוב הפעמים ובמהלך הנסיונות בכתה וסבלה מאוד וכשכן התחברה התנקתה מהר ואני סבלתי מכאבים מטורפים. בלילה אמרו לי בתינוקיה שהיא רעבה ויתנו לה תמל כי אין ברירה.החלטתי גם אני לתת תמל ולנסות להניק שוב בבית באווירה רגועה ואם לא אצליח אז לשאוב (על הפטמןת שלי כבר היו עם דם יבש עליה). כשהגעתי הביתה לא הצלחתי שוב,הילדה בכתה המון והחלטתי לשאוב. בשאיבה הבנתי שפשוט כמעט אין לי חלב. הצלחתי לשאוב פחות מ10 מ"ל. האחות מטיפת חלב אמרה לשאוב בנתיים כדי להבין כמה יוצא כדי לדעת אם לתת תמ"ל וכשניסיתי לשאוב כל פעם בשביל לעודד יצור כבר לא יצא כלום וגם לא הצטבר גודש בכלל או תחושת מלאות או כל דבר שיעיד שיש הצטברות חלב בשד. בגלל המצב הנפשי שהייתי בו (והכשלון בהנקה לא תרם) אחרי כמה ימים (כשבוע מהלידה) הפסקתי לנסות והתחלתי לנסות להשלים עם המצב. היום כמעט 4 שבועות אחרי הלידה בלי שהיה לי שום סימן לגודש, סחטתי את השדיים וממש לחצתי ויצאה מכל שד טיפה (וזהו, לא יצא עוד). על הנקה כבר ויתרתי, אני לא רוצה לעבור את מה שעברתי שוב וגם לא להעביר את זה את הילדה. אני אמורה לקחת כדור לייבוש? לעשות משהו? הייתי בהלם כשראיתי טיפה מהשד. מפחדת שיכול להיגרם נזק מזה שעדיין יש חלב. מזכירה שאין תחושת גודש או מלאות. תודה מראש, מיכל

 • + הוסף תגובה
הפסקת הנקה?? אמא מתלבטת 06/11/2017 11:44
 • היי. פונה אלייך. עזרת לי בעבר בשלב של שביתת הנקה חלקית בגיל צעיר שעבר והכל היה בסדר אבל כנראה שהבייבי שלי בעניין של שביתות חוזרות :) אני אם ליונק מקסים בן 6 חודשים +. אנחנו על הנקה מלאה + ארוחת פירות + התנסות בירקות שפחות אוהב. הנסיך שלי אם קיבל בקבוק זה היה רק שהייתי צריכה לצאת שזה קרה פעם בחודש בערך עם חלב אם שאוב באופן תומך הנקה. כל השאר ציצי חיבור ישיר לפי דרישה. מגיל שהסקרנות הלכה וגברה התחיל להיות קשה להניק בחוץ גם אם ישבתי איתו בחדר הנקה סגור הוא היה לוקח ומתנתק ורק אם היה ממש רעב ינק. לאט לאט הוא סיגל לעצמו אנטיות מסוימת לינוק בחוץ ואני כבר לא הרגשתי בנוח להכריח אותו. לא נתתי משהו אחר בחוץ. כשהגענו הביתה ינק. בזמן האחרון, כמעט שבועיים, התחיל לעשות בעיות גם בבית. הוא פשוט לא רוצה לקחת אותי. התחיל שיניים אבל אנחנו ככה כבר שבוע שלם שהוא פשוט לא רוצה אותי. קשה לי מאוד לשאוב ולכן הוא קיבל תחליף בבית בשיטה מאוד תומכת הנקה לא על ידי, בזרימה איטית וכו וגם רק פעם עד פעמיים במהלך השבוע הזה כי הוא פשוט היה נודניק וברור שהיה רעב. ההנקה הטובה ביותר שלנו מתבצעת שהוא ישן. לפעמים הוא נרדם שאני יודעת שהוא רעב ואז הוא קם בבכי ויונק. וכמובן יונק בלילה. ולפני שינה מסכים לקחת צד אחד. כל שאר היום אני מכריחה אותו מנדנדת עומדת שרה, שותקת ומה לא רק שייקח והוא לוקח אבל בקושי רב ומתנתק. סיטואציה לא נעימה לא לי ולא לו. אני איתו בבית ותכף חוזרת לעבודה. שהמטרה הייתה לשמר את ההנקה כל עוד אצליח לשלב ולשאוב בכמות מספקת אבל נראה שלאדון הנכבד יש תוכניות אחרות. נכון לעכשיו אני מרגישה שאני ממש עושה לו עוול שאני מכריחה אותו לקחת. ממש מכריחה והוא כועס וזה גם פוגע באיכות השינה והנחמדות שלו שזה לא פחות חשוב. ניתן להבין שאני לא שלמה עם הגלימה. אבל מתחילה להבין שהיא כנראה הכרחית עבורו. אני אנסה לשאוב (הכי פחות מתחברת) כמה שאוכל. אבל.. 1. אני תוהה למה זה קרה הרי לא קיבל בקבוקים קודם לכן אני קושרת את זה רק להנקה בחוץ. או לשילוב המוצק שבכלל מקבל עם כפית? האם זה פשוט האופי שלו? 2. האם זה השלב להפסיק? (ואז לשלב שאוב בבקבוק ) או יותר נכון לזרום איתו ולהמשיך להציע עד אין קץ?? סליחה מראש על האורך היה חשוב לי לשקף תמונה רחבה של המקרה וכן את ההתלבטות שלי. תודה רבה !!

 • + הוסף תגובה
הפסקת הנקה? גב' יעל כצנלסון 08/01/2018 21:43
 • מניחה שתשובתי כבר לא תהיה רלוונטית כי בטח המצב השתנה. אם רוצה אנא שאלי שוב סליחה

 • + הוסף תגובה
שד גדול נעמי 18/12/2017 23:08
 • בגלל פטריה.צד אחד שואבת.הצד השני שממנו יונקת נראה פתאום נפוח...נבהלתי

 • + הוסף תגובה
שד גדול גב' יעל כצנלסון 08/01/2018 21:41
 • מניחה שכבר קבלת תשובה, לא ממני אמנם לא סיפקת מספיק מידע או בכלל מה רצית לשאול

 • + הוסף תגובה
הנקה וכניסה להיריון יעל 31/12/2017 14:03
 • שלום, האם להנקה יש השפעה על השתרשות? מניקה בן 1.9 בלילה בלבד וקיבלת מחזור לפני חודשיים. האם יתכן וההנקה מונעת היריון גם בשלב הזה? תודה!

 • + הוסף תגובה
הנקה וכניסה להריון גב' יעל כצנלסון 08/01/2018 21:40
 • הנקה אולי תעכב הגעת ביוץ ווסת אבל אם התחלת לבייץ אז ענין הכניסה להריון קשור לעיתוי הנסיונות וכו'.. זו כבר שאלה לרופא נשים בהצלחה

 • + הוסף תגובה
סירוב לינוק איילת 04/01/2018 13:19
 • בני בן שלושה חודשים ויונק בשילוב עם תמ״ל. ביומיים האחרונים הוא מסרב לינוק. אני די מתוסכלת ולא רוצה להפסיק להניק. האם יש מה לעשות...? יש לי חלב ואני גם שואבת ואת החלב השאוב הוא שותה...

 • + הוסף תגובה
סירוב לינוק גב' יעל כצנלסון 08/01/2018 21:38
 • ייתכן והוא חווה בלבול פטמות, ולכן מסרב לינוק כי יתכן ובבקבוק זורם לו יותר מהר וחזק והופך אותו קצת לפסיבי ואילו על השד חייב להיות אקטיבי המשיכי להציע ונסי להפחית מסיחים ע"י הנקה מיד כשמתעורר, בקפיצה על כדור, בחושך, בעמידה, במגע עור לעור בהצלחה

 • + הוסף תגובה
גודש לאחר הפסקת הנקה אני 08/01/2018 21:25
 • שלום רב, הפסקתי להניק לפני כחמישה חודשים. ובשבוע האחרון התחלתי להרגיש גודש בשד, להפתעתי יש בשד חלב. האם זה נורמאלי? ובמידה ולא לאיזה רופא ממליצה לפנות? תודה מראש:)

 • + הוסף תגובה
גודש לאחר הפסקת הנקה גב' יעל כצנלסון 08/01/2018 21:37
 • יתכן ויש חלב מס' חודשים אחרי זה בהחלט קורה לכי לכירורג שד לוודא שהכל תקין ביקורת שד זה תמיד חשוב

 • + הוסף תגובה
תמר תמר 02/11/2017 19:58
 • בני בן חודש וחצי. הנקה מלאה. עד מלפני שבוע אם פספסתי הנקה בשל העדרותי מהבית הצלחתי לשאוב ממש בקלות ובמהירות כ 120 סיסי במקום ההנקה שפספסתי. כעת אם מפספסת הנקה לא מרגישה מלאות רצינית ומצליחה לשאוב במאמץ רב רק 70 סיסי? למה זה קורה? ואיך אפשר לייעל את השאיבה.

 • + הוסף תגובה
הנקה כל שעתיים הדס 26/10/2017 12:30
 • הי, התינוקת שלי בת שבועיים ויומיים, על הנקה מלאה. בכמה ימים האחרונים היא מתעוררת כל שעתיים בערך לינוק. גם כשמשכיבים אותה לישון אחרי הנקה היא לא רגועה ומתחיל לבכות אחרי כמה דקות. איך ניתן לנצל את ההנקה למרווחים קצת יותר גדולים ולשפר את משך ואיכות השינה?

 • + הוסף תגובה
זרמים בהנקה לורה 11/10/2017 11:15
 • היי ! יש לי זרמים חזקים בהנקה. התינוק כועס ואני נאלצת להוריד את הזרמים לבקבוק מה שלוקח הרבה זמן. איך ניתן להפסיק את הזרמים ?

 • + הוסף תגובה
הנקה קרן 10/10/2017 23:46
 • היי ילדתי לפני חודש וחצי ההנקה הלכה יחסית חלק..לאחר חודש נתפס הגב ועקב משככי הכאבים הפסקתי להניק,לאחר שהתייעצתי עם רוקח חזרתי להנקה אבל זה היה פשוט בכאבי תופת יש לציין כי הכאב נמשך בזמן ההנקה וגם אחריו..היום אחרי שבוע וחצי ללא הנקה התחלתי פשוט לדלוף כולי התרגשות אפשר לחזור להניק?? ואיך למנוע את הכאבים החזקים??

 • + הוסף תגובה
חוסר בחלב רלי 09/10/2017 21:31
 • היי, ילדתי לפני חמישה ימים בהתחלה לא היה לי חלב למרות שהתינוקת שיתפה פעולה וניסתה לינוק ניסיתי להניק בכל פעם וכשזה לא עבד נתתי לה תמל לאחר ארבעה ימים התחיל לי גודש בחזה וכשניסיתי להניק אותה היא ככל הנראה כבר התרגלה לבקבוק ופחות משתפת פעולה בנוסף יש לי מעט מאוד חלב שיוצא מה שלא עוזר במיוחד ניסיתי לשאוב כי הרגשתי שזו קצת התעללות להכריח אותה יוצא לי חלב אבל מעט מאוד האם יש מה לעשות ?

 • + הוסף תגובה
הנקה מרי 24/09/2017 17:46
 • ילדתי לפני כשבועיים ומייד לאחר הלידה לקחתי כדורים לייבוש החלב, מאוד רציתי להניק אבל בגלל שעברתי ניתוח פלסטי בשדיים חשבתי שזה יהיה בלתי אפשרי. שבוע אחרי הלידה אני שמה לב במקלחת שאני מפוצצת בחלב וזה פשוט זורם בחוץ. השאלה שלי האם אחרי שלקחתי את הכדורים בבית החולים ועברו כבר שבועיים אני יכולה לתת לבני את החלב? יש לציין שהחלב כבר לא זורם באותו המידה כמו לפניי שבוע אבל כשאני לוחצת עדיין יוצא. אשמח לתשובה :)

 • + הוסף תגובה
עוד שאלה מישקי 23/09/2017 22:14
 • היי אני מקווה שהפורום עדיין פעיל :) אם כן, אז יד לי שאלה נוספת התינוקת כבר בת חצי שנה, אני חוזרת לעבודה עוד שבוע... הבאתי כמה משאבות הבייתה- ידנית וחשמלית דוצ... החשמלית דוצ ממש בסדר מבחינת נעימות אבל בכל דרך שאני שואבת גם בסחיטה ידנית יוצא לי סהכ מ2 הצדדים מקסימום 30_ 40cc אני דואבת כהמלצתך בשעות הבוקר וגם ניסיתי פעם אחת לתת לה תמל ולשאוב בשביל לראות גמה יצא ואותו הדבר סביב 30cc . אני משערת שיש יותר מסה , סהכ היא מבסוטה , לא בוכה אחרי הנקות, פיפי בכמות טובה, התחילה לזחול קיצור חיונית... אני לא רוצה להפסיק להניק וגם לא בא לי לשלב תמל בכמות גדולה... יש מצב שזה המירב שאני יכולה להוציא בשאיבה ? ואם לא אז מה לעשות בשביל שיצא יותר... אני יוסיף שאני שואבת 15 דקות ... ניסיתי ברצף ניסיתי עם הפסקות... ניסיתי את 2 הצדדים יחד וגם כל אחד לחוד... עם המשאבה הידנית של אוונט לא ממש הצלחתי יותר מ5 דקות זה היה לי לא נעים ולא יצא כלום... תודה מראש :)

 • + הוסף תגובה
לקראת לידה, מתכוננת להנקה מומיק 03/09/2017 00:51
 • שלום יעל! אני בת 34 אמא לחמישה ילדים, צריכה ללדת בעוד חודשיים. נסיון העבר שלי עם הנקה היה מתסכל מאד. עם כל ילדי תמיד כאב לי בהנקה והתפתחו אצלי פצעים וסדקים, וכמובן דלקת בשלב כלשהו... איכשהו הצלחתי להניק עד גיל עשרה חודשים. עכשיו אני לקראת לידה וחושבת מה אני יכולה לעשות כבר מעכשיו כדי לא לחזור על הסיוט הזה. אחרי ההנקה האחרונה (לפני 4 שנים) הפטמה השמאלית שלי הפכה להיות שקועה (הייתי במעקב אצל כירורגית שד). ובנוסף לפעמים יש עליה הצטברות של משהו לבן שאפשר לקלף. אני חוששת מפטריה. איך אני יכולה לאבחן ולטפל כבר לפני הלידה? האם יש רופאים מומלצים? מה עוד יש באפשרותי לעשות כדי להגיע בצורה מיטבית להנקה? תודה!!

 • + הוסף תגובה
הנקה בלילה מישקי 24/08/2017 22:03
 • היי, יש לי ילדה בת 5 חודשים על הנקה בלבד... במשך החמישה חודשים היו שינויים מקצה לקצה בדפוסי הנקה...כעת סהכ אנחנו דיי מרוצות, ההנקות התקצרו, אני מרגישה שהיא שבעה ונינוחה . השאלה שלי היא לגבי הלילות. עד לפני כשבועיים היא הייתה הולכת לישון (שנת לילה) בערך ב20:00 מתעוררת בערך ב2 בלילה לאכול ואחרכך ב6 בערך... בשבועיים האחרונים אני משכיבה אותה קצת לפני... נגיד ב19:00 לפעמים אפילו 18:00 ואז היא מתעוררת בערך כל 3 שעות ... אז השאלה קודם כל אני מנסה להחזיר לה תמוצץ ולהרדים ואם זה לא הולך אני לא רוצה שתתעורר לגמרי אז אני ישר לוקחת אותה להנקה... האם זה נכון לעשות? אולי היא לא רעבה וסתם נרגעת על הציצי? ודבר נוסף , הרבה פעמים במיוחד במהלך השבועיים האחרונים עם ההנקות המרובות בלילה, היא יונקת מצד אחד ונרדמת... גם כשאני מרימה אותה היא רדומה... האם להתעקש על הצד השני? חשוב לציין שכשאני מתעקשת היא מתעוררת ולא נרדמת אחר כך... אבל עברה לי המחשבה שאולי בגלל שאני נותנת לה רק צד אחד היא לא שובעת ומתעוררת כעבור 3 שעות... חשוב גם לציין שבמהלך היום היא יונקת כל 3 שעות, וכל הנקה מ2 הצדדים. ממש מצטערת שחפרתי ... :)

 • + הוסף תגובה
ייבוש חלב וגודש בשד מירי 22/08/2017 09:59
 • יעל שלום רב ילדתי לפני שבוע והנקתי רק בבית החולים. הרופא נתן לי כדורי קבוטרים לייבוש החלב, לקחתי אחד אתמול בבוקר ואחד היום. בינתיים עדיין יש לי גודש מטורף בחזה ואני ממסה לסחוט קצת במקלחת ותחת זרם מים חמים. שמתי גם כרוב יומיים ועכשיו אני עם רטיות קפואות כזי להקל על הלחץ. מה עוד אפשר לעשות כדי שהגודש ייעלם? ותוך כמה זמן מתייבש החלב? זה ממש כואב... מקווה שלא ייקח הרבה זמן...אודה לתשובתך:)

 • + הוסף תגובה
הפסקת הנקה לשלושה ימים מוטרדת 19/08/2017 01:04
 • הי, אני עתידה לטוס לשלושה ימים מלאים כשבתי תהיה בת 3 חודשים. נכון לכרגע אני מניקה באופן מלא למעט פעם אחת בשלושה ימים בקבוק שאוב שבעלי נותן לה. במהלך הזמן שאעדר אשאיר לבעלי חלב שאוב. מטרידה אותי האופציה שכשאחזור בתי לא תרצה לינוק יותר ותעדיף רק בקבוק, בתקופה שאעדר כמה פעמים מומלץ שאשאב כדי שלא יגמר החלב? עד כמה הסיכויים גבוהים שכשאחזור היא עדיין תרצה לינוק? במידה ולא תרצה האם ישנן שיטות להחזיר את הגלגל אחורה ולהצליח שוב להניק? תודה!

 • + הוסף תגובה
הפסקת הנקה מני 20/07/2017 21:45
 • הפסקתי להניק את התינוקת שלי בגיל שנה. עכשיו ארבעה חודשים אחרי עדיין יש לי מעט חלב בשד. האם זה הגיוני? כמה זמן לוקח לחלב להתייבש לגמרי?

 • + הוסף תגובה
האם החלב שלי טוב? ליאת 25/06/2017 09:08
 • הבת שלי בת חצי שנה עד לפני שבועיים נתתי לה הנקה מלאה .התחלתי לשלב תחליף חלב אתמול לא ינקה בכלל האם החלב שלי טוב כי יש לי גודש קשה?

 • + הוסף תגובה
האם החלב טוב? גב' יעל כצנלסון 19/07/2017 22:50
 • חלב אם תמיד טוב הוא לא מתקלקל בשד, לא מחמיץ ולא מאבד מערכו

 • + הוסף תגובה
הפסקת הנקה רוני 26/06/2017 10:26
 • שלום. לאחר 7 שבועות של הנקה מלאה מכל מיני סיבות אישיןת אני מעוניינת להפסיק. הילדה עברה לאוכל רפואי ואני עם גןדש. האם יש טעם לבקש את הכדורים להפסקה? מה ניתן לעשןת על מנת להקל ולהוריד בכמות. תןדה רבה מראש

 • + הוסף תגובה
הפסקת הנקה גב' יעל כצנלסון 19/07/2017 22:49
 • מניחה שתשובתי כבר לא רלוונטית, כדורים ליבוש חלב לא מתאימים אלא ביממה 1-2 לאחר לידה במצבך צריך להפחית הנקה לאט לאט ואם גדוש או כואב לסחוט טיפה להקלה ולשים קומפרסים קפואים לצמצם גודש בהצלחה

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!