קרימינולוג קליני ( Clinical Criminologist ) 


קרימינולוגיה קלינית הינה תחום העוסק באבחון, הערכה, טיפול, שיקום, ייעוץ והדרכה בהיבט הנפשי חברתי של עבריינים ואנשים הסובלים מהפרעות נפשיות הקשורות לעבירות וסטיות שונות, ובני משפחותיהם.

קרימינולוג קליני הינו אדם אשר סיים תואר שני לפחות בקרימינולוגיה קלינית והוא בעל ידע בתחום האישיותי, המשפחתי, הקבוצתי והחברתי ובקיא במנגנוני אכיפת החוק והענישה הנוגעים לסטיות חברתיות, עבריינות ופסיכופתולוגיה.

במסגרת עבודתו עוסק הקרימינולוג הקליני הן בטיפולים קליניים והן באבחון וכתיבת חוות דעת משפטיות. עבודתו של הקרימינולוג הקליני מתבצעת במסגרות של בתי כלא, מוסדות שיקומיים וטיפוליים, פנימיות, בתי חולים לבריאות הנפש ועוד. כמו כן, עשוי הקרימינולוג להציע את שירותיו במסגרת הקהילה כחלק מעבודה שיקומית וטיפולית עם עבריינים, קורבנות של עבריינות ומשפחות המתמודדות עם בן משפחה עבריין.

בתקנון אגודת הקרימינולוגים הקליניים מוגדרת עבודתו של הקרימינולוג הקליני באופן הבא:
"קרימינולוגיה קלינית עוסקת בפעילויות הנוגעות לאבחנה והערכה, טיפול (פסיכותרפיה), שיקום, ייעוץ והדרכה של נושאים ובעיות בתחום הנפשי והחברתי, של עבריינים ואנשים הסובלים מהפרעות נפשיות, הקשורות לעבירות וסטיות שונות (כגון - אלימות, התמכרות לסמים ואלכוהול, פאראפיליות), ובני משפחותיהם.
הקרימינולוג הקליני מתמחה בתחומי הסטייה החברתית והעבריינות, הוא בעל ידע בתיאוריות אישיות, תהליכים משפחתיים, קבוצתיים וחברתיים, בקי בחוק ובתהליכי אכיפת החוק והענישה הנוגעים לחולי נפש, ובעל מיומנות של הערכת מסוכנות וכתיבת חוות דעת מדיקו-לגאלית."

רופאים ומכונים בפוקוס

רופאים בתחום
פרופ' (PhD) בנימין ברטוב פרופ' (PhD) בנימין ברטוב
מומחה בפריון ומורפולוגיה של תאי הזרע. קרא עוד
פרופ' חנן גוזנר-גור פרופ' חנן גוזנר-גור
מומחה בראומטולוגיה וברפואה פנימית קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ