חוזרים לשגרה: האם זה בטוח להגיע אל מרפאת השיניים?

האם זה בטוח להגיע לטיפול במרפאת השיניים גם בתקופה זו, אילו אמצעי זהירות ננקטים ומה חשוב לבחון דווקא בזמנים אלה כאשר בוחרים קליניקה? ד"ר עוזי ברגר, מנהל מכון להשתלות שיניים ושיקום הפה בהוד השרון עם התשובות לכל השאלות הבוערות
כתבה פרסומית כתבת חסותבדומה למרפאות רבות אחרות, בשבועות האחרונים מרפאות השיניים עבדו במתכונת חירום בלבד. כעת, עם החזרה לשגרה, מרפאות השיניים שבו גם הן לפעילות מלאה וכיום ניתן לעבור טיפולים אלקטיביים ודחופים כאחד. אספנו עבורכם, בשיתוף עם ד"ר עוזי ברגר, את המידע החיוני על טיפולי שיניים בצל שגרת הקורונה.


מטופלת עם מסכת מיגון על הפנים אצל בטיפול אצל רופא השיניים

 wavebreakmedia | Shutterstockהאם המרפאה חזרה לשגרה מלאה?

המרפאה עובדת במתכונת מלאה וכעת ניתן לבצע לא רק טיפולי חירום, אלא גם הליכים כירורגיים וטיפולי שיניים אלקטיביים. האתגר המשמעותי בזמנים אלה בכל הנוגע למרפאת שיניים המתמחה בשיקום הפה, הוא שגיל החולים אשר נזקקים לטיפולים אלה מבוגר יותר ולכן הם נמצאים בקבוצת סיכון בכל הנוגע לתחלואה בנגיף הקורונה. לכן, במרפאתנו נוקטים במלוא אמצעי הבטיחות וההגנה כדי לאפשר למטופלים לקבל את הטיפול האיכותי והבטוח ביותר. 

באילו אמצעים נוקטת המרפאה כדי להגן על עצמה ועל מטופלים שמגיעים?

המרפאה מצוידת באמצעים מיוחדים לטיהור האוויר, כמו גם במסננים יעודים לטיהור מפני חיידקים ווירוסים. חיטוי הכלים מתבצע במכונות עיקור מיוחדות וקיימת גם מערכת ייחודית לטיהור המים. 

אם אתם חוששים ממגע עם מטופלים אחרים, תשמחו לדעת שגם כאן ננקטים כל אמצעי הבטיחות: המרפאה שומרת על טווח זמן רחב יחסית ממטופל למטופל, זאת כדי לדאוג לחיטוי הולם. כלומר, בכל רגע נתון ישנו מטופל אחד בלבד במרפאה. גם הצוות עצמו ממוגן בציוד מיוחד ואנטי ויראלי ונעשה שימוש בחומרי חיטוי מתקדמים כדי להבטיח למטופלים את הטיפול האיכותי והבטוח ביותר. 

האם יש הנחיות איך להגיע למרפאה?

המטופלים מגיעים לפי תור שנקבע בראש. המרווחים בין התורים תוכננו כך שלא תהיה חפיפה בין מטופל למטופל. המרפאה מקפידה על הוראות משרד הבריאות בכל הנוגע לקבלת פציינטים בהן מדידת חום בכניסה, הגעה עם מסכה בלבד, חתימה על תצהיר וטפסים של משרד הבריאות.  לאור העובדה שמטופלים רבים הם בני הגיל השלישי, המרפאה עומדת בתנאים מחמירים יותר מאלה שהציב משרד הבריאות. 

מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים מרפאת שיניים בימים אלה?

חשוב מאוד לבחור בקליניקה שמקפידה הקפדה יתרה על כללי ההיגיינה, על חיטוי יסודי של הקליניקה והמכשירים וכן גם על מרווחי זמן בין המטופלים אשר מגיעים למרפאה. במציאות הנוכחית התחשבות מלאה בצרכי המטופל ועמידה בכללי היגיינה קפדניים יסייעו במתן טיפול יעיל ומקצועי ובמקביל גם בשמירה על בטיחות המטופלים והצוות הרפואי. הכתבה בחסות ד"ר עוזי ברגר, מרפאתו של ד"ר עוזי ברגר היא מרפאה פרטית אשר עוסקת בהשתלת שתלים דנטליים, השתלות עצם והרמות סינוס וישקום על גבי שתלים. המרפאה, מתמחה בביצוע השתלות שיניים בשיטת ה- AOP  , בשיקום על גבי שתלים באמצעות מערכת מתוחכמת וכן גם טיפולים אחרים בתחום שיקום לסתות שלמות.

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר עוזי ברגר השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים השתלות דנטליות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שתל נכשל אושו 24/08/2016 18:18
  • שלום. לפני כחודש וחצי עשיתי שתל עם הרמת סינוס בלסת העליונה. היום לצערי התברר שהשתל לא נקלט והרופא הסיר לי אותו והץביקש שנמתין 3 חודשים וננסה שוב. מה הסיכוי ששוב השתל לא ייקלט בניסיון מס 2?

  • + הוסף תגובה
RE ד"ר ערן גבאי 28/08/2016 19:11
  • ליאת שלום על פי הספרות המדעית סיכויי ההצלחה של שתל חוזר עומדים על כ 85% בברכה ד"ר ערן גבאי מומחה לרפואת חניכיים

  • + הוסף תגובה
הי שירה 23/05/2019 19:17
כאבים קלים באזור השתל שירה 23/05/2019 19:12
  • עברתי שתל בשן קדמית והטיפול לא הצליח, עכשיו אני 4 חוד' אחרי טיפול שני ופתאום כל המקום מציק וגם קצת כואב, והחניכיים טיפה התנפחו באזור של השתל וזה מקרין לכל הצד של הפה, ויש לי גם רגישות לחום/קור בחלק מהשיניים. לא יודעת מה לעשות, עד עכשיו הכל היה טוב ולא הרגשתי שום דבר. מה זה אומר? יכול להיות שהטיפול בעייתי?

  • + הוסף תגובה
בקשר להודעה הקודמת שירה 23/05/2019 19:15
  • אני רוצה להוסיף שלפני שבועיים הייתי בביקורת אצל הרופא המטפל והוא אמר שהכל נראה תקין בצילום ולמרות שכבר עברו 4 חוד' הוא ממליץ לחכות עוד חוש בגלל שהטיפול הקודם כשל.

  • + הוסף תגובה
השתלה רגילה או בזאלית יאיר פ 03/03/2019 14:55
  • שלום: לאחר כשל של שתלים בלסת תחתונה (לאחר 15 שנה) קבלתי מספר הצעות להשתלות חוזרות (לסת תחתונה-יש עדיין קצת עצם),והצעה אחת של השתלה באזאלית. כל שאר ההצעות שללו השתלה בזאלית בטענה שזה מוצא אחרון ואם תכשל לא יהיה מנוס מתותבת מלאה האם זה נכון ומומלץ לעשות ע"פ השיטה הרגילה או שגם לשיטה הבזאלית יש מקןם במקרה כזה. תודה מראש יאיר

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!