הכירו את השיטה שעשויה להעלים את עודפי השומן ללא ניתוח

המסת שומן בקור היא שיטה חדשנית המשתמשת בחשיפה לקור קיצוני אשר גורם להמתת תאי השומן וסילוקם מהגוף. למרות זאת, חשוב לדעת כי לא כל השיטות הקיימות כיום בשוק הן בעלות תכונות זהות ובטיחות מוכחת: איך זה בדיוק פועל ואיך בוחרים את השיטה המתאימה והבטוחה ביותר? ד"ר רעיה קוריאט עם כל התשובות
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 20/03/2019

שומן עודף הוא בעיה קשה מאוד הפוגעת בכלל האוכלוסייה. בעיה זו אינה נחלתם הבלעדית של אנשים הנחשבים שמנים. גם אלה שאינם מוגדרים כבעלי משקל עשויים לסבול מעודף שומן באזורים ספציפיים של הגוף. 


למרות שתזונה נכונה ופעילות גופנית עשויות לסייע בירידה במשקל, הן אינן תורמות לסילוק עודפי שומן באזורים מסוימים. על כן, ענף הרפואה והמדע מנסה כבר שנים רבות למצוא פתרון לסילוק שומן באזור ספציפי. עד היום, פותחו דרכים שונות, בהן ניתוחים (כמו ניתוח לשאיבת שומן) או תרופות לירידה במשקל. למרות זאת, לכל אחד מפתרונות אלה מגרעות משלו: באשר לניתוחים, על אף היכולת לסלק שומן מאזור ספציפי הפעולה הכירורגית כרוכה בסיבוכים שונים, עד כדי מוות. הטיפול התרופתי מצידו, אינו מסייע בסילוק שומן מאזור ספציפי ונטילתו לוותה בתופעות לוואי שונות, עד כדי מוות. מסיבות אלה, הבעיה נותרה עומדת בעינה. 


כדי למצוא פתרון לבעיה, פותחה בארצות הברית, על-ידי חוקרים מאוניברסיטת הרווארד, טכנולוגיה בשם COOLSCULPTING, אשר חושפת אזורי שומן ספציפיים בגוף לקור קיצוני הגורם להמתת התאים החשופים לטמפרטורה הנמוכה, וכך מסייעת בסילוק עודפי השומן מאזור הספציפי שטופל בגוף.


מקורה של הטכנולוגיה הוא במחקר על אודות השפעתו של קור קיצוני על תאי השומן. מדענים גילו כי רקמות השומן רגישות מאוד לקור קיצוני, וכי חשיפה לקור אינטנסיבי גורמת לתאי השומן להיכנס למנגנון מולקולרי של מוות – או במילים פשוטות, החשיפה לקור יכולה לגרום להרס של תאי השומן. זאת ועוד, חשיפה לטמפרטורות ספציפיות גורמת לתמותה של תאי השומן מבלי לפגוע בעור אשר עוטף אותם.קראו עוד: שומן בטני: כל המיתוסים - והאמת כיצד מתבצע התהליך?

בשלב הראשון, מגיעים המטופלים לפגישת ייעוץ שבמהלכה בוחנת הרופאה המטפלת את ההיסטוריה הרפואית, כדי לוודא שלא קיימת התוויות נגד לטיפול. לדוגמה, מטופלים אשר סובלים מבקע באזור הבטן אינם יכולים לעבור את הטיפול בקור באזור הבטן. בנוסף, מטופלים שסובלים מרגישות לקור אינם נחשבים למועמדים מתאימים לטיפול. 


האזורים העיקריים בהם מתבצע הטיפול בקור הם: הבטן, אזור הרגליים, ירכיים חיצוניות ופנימיות, זרועות, סנטר (במקרים בהם קיים סנטר כפול), גב (מתחת לקו החזייה), אזור המותניים, הגב התחתון ואזור בית השחי הקדמי. חשוב לציין שטיפול ה- COOLSCULPTING הוא טיפול חד פעמי. 


הטיפול מתבצע במרפאה . במהלכו מונח המתמר באזור מסוים על גופו של המטופל ולאורך כל הטיפול הטמפרטורה מנותרת באופן קפדני כדי למנוע כוויות בעור. מערכת  COOLSCULPTING מבצעת הקפאה מבוקרת, ומכוונת את הקור אל מצבורי תאי שומן הממוקמים מתחת לעור. כך נגרם מותם של תאי השומן והם מפונים מהגוף בתהליכים טבעיים.


זמן ביצוע הפעולה תלוי בהיקף הטיפול והיא נמשכת עד למספר שעות. לאחר הטיפול המטופל הולך לביתו באופן רגיל ויכול להמשיך בשגרת היום. לאחר כחודש עד שלושה חודשים ממועד ביצוע הטיפול מתרחש צמצום משמעותי של תאי השומן באזור שטופל, אשר נראה לעין. 
טכנולוגיית ה- COOLSCULPTING, חושפת אזורי שומן ספציפיים בגוף לקור קיצוני, וכך מסייעת בסילוק עודפי השומן 
מי נחשב למועמד מתאים להמסת שומן בקור?

טיפול ה- COOLSCULPTING מתאים לכל אדם, כל עוד לא קיימות התוויות נגד. מדובר בבעיה שנוגעת לכל, ולכן פתרון זה עשוי לספק מענה לכל אחד. כמה אחוזי שומן ניתן להסיר מהגוף?

מחקרים קליניים הראו כי הטיפול עשוי לסייע בסילוק של עד כ-30% מהשומן המקומי. 
בתמונה: תוצאות הטיפול לפני ואחרי ביצוע טיפול בקור באזור הסנטר

האם ההליך כרוך בסיכונים?

קיימות תופעות לוואי שונות שעלולות להתרחש עקב הטיפול, אך הן כולן חולפות. לעיתים עלולים להתפתח כאבים מקומיים כתוצאה מהטיפול, אך אלה צפויים להימשך עד כשבועיים ממועד הטיפול. בנוסף, במקרים מסוימים עלולה להתפתח ירידה בתחושה באזור המטופל, אך גם היא צפויה לחלוף זמן קצר לאחר הטיפול.האם תוצאות הפעולה הן קבועות?

לאחר גיל ההתבגרות לא מיוצרים עוד תאי השומן בגוף. משמעות הדבר היא שבחיים הבוגרים מספר תאי השומן בגוף הוא קבוע ולכן תאים שסולקו לא יתפתחו שוב. למרות זאת, חשוב לשמור על אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת כדי למנוע יצירת עודף שומן באזורים אחרים בגוף.מה חשוב לדעת לפני ביצוע הטיפול?

חשוב לדעת כי מכשיר ה-  COOLSCULPTING הוא המכשיר היחיד בעולם שקיבל את אישור ה-FDA. בעקבות ההצלחה המסחררת של הטכנולוגיה, חברות רבות בעולם ניסו לפתח מכשור דומה, אך אף אחת מהן לא קיבלה את אישור ה-FDA ולא בכדי. מכשיר ה- COOLSCULPTING מבצע את הטיפול בצורה מבוקרת מאוד שאינה פוגעת ברקמת העור. 


יש לציין כי מרבית המכשירים "להקפאת שומן" המשווקים בישראל אינם מסוג COOLSCULPTING. השימוש במכשירים מסוגים אלה עלול להוביל לסיבוכים רבים, לרבות כוויות עור. כמו כן, התוצאות המתקבלות כתוצאה מהשימוש במכשירים האחרים אינן יעילות ועלולות להוביל לבזבוז משאבים על ידי המטופלים וכן גם לתסכול רב. קיימת מגמת הטעייה צרכנית בשוק, הכוללת שיווק של מכשור אחר להקפאת שומן שאיננו בעל אישור ה-FDA, כמכשיר ה- COOLSCULPTING. טרם לביצוע הטיפול, ניתן לבדוק באתר COOLSCULPTING מי הם הרופאים הישראלים המשתמשים בטכנולוגיה זו. ד"ר רעיה קוריאט, רופאה מומחית לאבחון רקמות שעשתה את התמחותה בביה״ח סידרס סיני, בברלי הילס. ד"ר קוריאט היא הבעלים של Prestige Clinic היוקרתית בתל אביב, ומהרופאים המובילים בישראל בתחום ההקפאת שומן. לאתר המרפאה לחצו כאן.
פורומים שאיבת שומן, מתיחת בטן והצרת היקפים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
לאחר בודי טייט סיון 09/01/2016 18:13
 • שלום לכן, העליתי כאן שאלה בנוגע לשאיבת שומן לפני רציתי להודות על מהירות התגובה. אני כותבת כאן שוב כי עברתי הליך של בודי טייט בזרועות ובבטן לפני מס ימים, אני נכון לעכשיו מאוד מרוצה מההליך אין לי ממש כאבים אני בעיקר עם בצקות וכבר רואה שינוי, אני רוצה להמליץ על אופטימל שם עברתי את הניתוח מאוד מקצועיים ומלווים אותך לאורך כל התהליך ברמה שלא תיאמן. זו לא פרסומת אלא חוויה אישית שלי שרציתי לשתף בגלל העדר המלצות ותגובות באינטרנט שחיפשתי לפני הניתוח. מוכנה לענות לכל שאלה שיש למישהי בנושא! בהצלחה לכולם.

 • + הוסף תגובה
בודי טייט שלומית 09/01/2016 18:46
 • היי סיון תודה על השיתוף באיזה סניף היית ומי הרופא שעשה לך את הטיפול?

 • + הוסף תגובה
לאחר בודי טייט סיון 09/01/2016 19:36
 • הרופא הוא ד״ר הלוי רופא מאוד נעים סבלני ומקצועי ובסניף ירושלים הניתוח נעשה ברמת גן.

 • + הוסף תגובה
שאלה מניסיון שלך מוניק 13/01/2016 10:45
 • סיון, אני מעוניינת בבודי טייט בטן. אין שום אינפורמציה של אלה שעברו ולכן מבקשת ממך כל מידע אפשרי. תוכלי בבקשה להגיד מניסיונך כמה זה כואב אחר כך? אני מאוד חוששת מהכאב ומההחלמה. אימא לילדים וצריכה לתפקד... בנוסף מה העלות של השאיבה מהבטן? לא רוצה לבזבז זמן סתם ואחכ לגלות שאני לא יכולה לעמוד בתשלום.

 • + הוסף תגובה
לאחר בודי טייט סיון 13/01/2016 12:50
 • היי מוניק, להפתעתי הניתוח היה מאוד קל באופן יחסי, למעט היום הראשון שהיו לי כאבים לא מאוד קשים אופטלגין ממש סייע, הכאב הוא בהחלט נסבל ולא רציני אני יומיים אחרי כבר ניקיתי את כל הבית :) מה שכן היום הראשון הוא דיי קשה לא מבחינת הכאבים אלא מהבחינה שיש נזילות מהחתכים שמבצעים של חומר ההמסה, זה מאוד לא נעים, למחרת בבוקר זה הפסיק. הדבר שבעיני הכי קשה הוא לסבול את המחטבים 3 שבועות, קצת מתיש. העלות משתנה מאדם לאדם כי זה תלוי בגודל השאיבה, זה נע בין 12000-15000 לאזור הבטן אבל אל תתפסי אותי במילה. בהצלחה!

 • + הוסף תגובה
שאיבת שומןו באופטימל יפה 03/04/2016 12:16
 • סוון, מי היתה המלווה שלך מהפגישה עם הרופא עד לחתמת הסכם?

 • + הוסף תגובה
בודי טייט סיון 13/05/2016 20:35
בודי טייט אנונימי 14/08/2020 17:26
 • שלום רציתי לדעת האם בעקבות שאיבת בודיטייט יש חשש ואף קטן ביותר לרגישות יתר המתבטאות בתחושות זרמים קלות לתקופה ארוכה אפילו מספר שנים בתור אחת שעברה את השאיבה הזו וסובלת מזה למעלה מ-4 שנים ולא נמצא פתרון בידי הרופאים. נ.ב הכאב במגע עם מכנס באזור השאיבה. נקודת מרכז הבעיה נמצאת כארבעה סנטימטרים מעל הפיקה של הברך ויש תחושה לנפיחות קלה על ידי לחיצה בלבד ולא במבט חיצוני. אשמח אם תוכל לעזור לי כיוון שאני מתרוצצת שנים אצל רופאים רבים שלא מזהים מה יש לי. אמנם, יש לי 3 בלטי דיסק אך, הרופאים לא רואים קשר כלל בין זה לבין התחושות ברגליים כיוון שהם לא לוחצים על העצבים. דרך אגב, אם הבגדים רחבים אז התחושות כמעט ולא מופיעות. כלומר, הדבר מתעצם כאשר הבגדים פחות רחבים. הבדיקות שנעשו שללו את הדברים הבאים; סכרת בעיות בבלוטת התריס בדיקות דם מקיפות תקינות ואף, ניסיתי רפואה אלטרנטיבית כגון: דיקור, פולסיים חשמליים וכיוצא בזה. רפואה זו הובילה לשיפור קל אך לא משמעותי במיוחד מה עלי לעשות? הניתוח שעברתי התבצע בשאיבה של 5 ליטר בשני הירכיים בסהכ הכל כלומר כ - 2.5 ליטר בכל ירך. בנוסף לכך, הירכיים לא שוות בהיקפן נמצא הפרש של 3-4 סנטימטרים. הירך בעלת ההיקף הגדול יותר היא הכואבת.

 • + הוסף תגובה
בודי טייט אלמונית 30/01/2016 14:19
 • היי סיוון בודי טייט זה המסת שומן בגלי רדיו?מה שעושים בפרופורציה?

 • + הוסף תגובה
מתלבטת... עינת 25/02/2016 10:10
 • הי סיון, אני שוקלת לעשות בודי טייט בבטן, אחרי 2 קיסרי. איך התוצאות היום, חודשיים אחרי? את מרוצה? האם החזרה לשגרה היא מיידית? תודה!

 • + הוסף תגובה
בודי טייט נושית 29/02/2016 22:24
 • היי סיון, אשמח לקבל פרטים אני בדיוק מתעניינת לגבי בודי טייט בזרועות ובבטן. כמה זמן החלמה? כמה ס"מ הורידו לך? האם במקרה הזה בודי טייט עדיף על טכניקות אחרות להצרת היקפים במקומות הללו? האם הבודי טייט בשני האיזורים היו באותו זמן? יש לי תינוק בן שנה וחצי, האם אוכל להרים אותו אחרי כמה זמן? האם צריך ללכת עם חגורות אלסטיות גם בזרועות? אשמח לתשובות

 • + הוסף תגובה
בודי טיייט סיגל 07/03/2016 12:02
 • תוכלי לחזור אליי אני פשוט לא יודעת מה להחליט ואשמח שתייעצי לי 0502727273 סיגל.

 • + הוסף תגובה
היתייעצות מריה 01/04/2016 18:23
 • שלום סיון רציתי לקהל טל שלך על מנת להיתייעץ איתך לגבי בודי טייט בבטן. האם זה פוטר בעיה עור רפוי אחרי לידות?

 • + הוסף תגובה
יצירת קשר רויטל 11/04/2016 09:36
 • הי סיוון , אשמח לקבל פרטים נוספים. חושבת על לבצע את ההליך.

 • + הוסף תגובה
סיון מתחזה תמר 13/05/2016 15:41
 • שימו לב שהיא הגיבה ברצף מהיר בצורה מחשידה..אחכ כבר לא הגיבה כלל

 • + הוסף תגובה
בודי טייט סיון 13/05/2016 20:40
 • היי אני כבר מס׳ חודשים אחרי ומרוצה, מה שכן אני לא עברתי הריונות כך שאני לא יודעת אם זה מתאים, בכל מקרה בחזרה היא דיי מיידית מס׳ ימים וחוזרים לעינינים

 • + הוסף תגובה
לאחר בודי טייט סיון 13/05/2016 20:40
לא מתחזה חמודה סיון 13/05/2016 20:42
מלווה סיון 13/05/2016 20:43
היי סינדאני 15/09/2016 23:03
 • היי תוכלי לומר לי אם עשית המסת שומן או ניתוח ?

 • + הוסף תגובה
הקפאת שומן רונית 11/06/2019 13:56
 • שלום אני מעוניינת לעשות הקפאת שומן בקור. שאלתי היא האם זה באמת עובד,למי מיועד ההליך הזה,כמה טיפולים צריכים לעשות עד שרואים תוצאות?.אשמח גם לשמוע חוות דעת/המלצות של אנשים שעברו את ההליך הזה. תודה רונית

 • + הוסף תגובה
מענה להקפאת שומן (בת שבע בייטש מנהלת תחום עיצוב הגוף ופלסטיקה CARE LASER) בת שבע בייטש 11/06/2019 14:27
 • הליך הקפאת שומן מתאים למטופלים בעלי BMI תקין (לא מתאים למטופלים עם BMI מעל ל 30....) אשר מעוניינים להפטר ממאגרי שומן באזורים שקשה להפטר בדיאטה או בחדר כושר באזורים בטן עליונה תחתונה ,שיפולי הגב מאחור מותניים וירכיים פנימיות וחיצוניות כמות הטיפולים הינה בין1- 3 טיפולים, (בהתאם למצב המטופל/ת)בתהליך הקפאת שומן מתבצע הרס של תאי השומן ע"י קור, מניסיוני טיפול מוצלח מאוד ,עם תוצאות טובות ,חשוב לציין כי הצלחת הטיפול תלויה גם באורח חיים של המטופל (תזונה, שתיה, ופעילות ספורטיבית)/ בהצלחה

 • + הוסף תגובה
הקפאת שומן בהיריון ללה 20/05/2020 10:06
 • אני אמורה לעשות טיפול שלישי ואחרון להקפאת שומן שעזר לי לרדת בהיקפים. גיליתי שאני בתחילתו של היריון.. שבוע 6 מה הסיכון אם אחליט לעשות את הטיפול?

 • + הוסף תגובה
בוודאי שזה עובד. אבל רק אחרי חודשיים טליה 07/06/2020 17:54
 • אני עשיתי במספר איזורים והתחלתי לראות תוצאה רק אחרי חודש וממש ראו אחרי חודשיים. זה פשוט לא יאומן איך שזה עובד אני עשיתי בקליניקה של ליאת 073-3425003 היא לוקחת 350 שח לאיזור

 • + הוסף תגובה
תראי באתר cryolipolysis.co.il אור 07/06/2020 17:57
 • זה תהליך מאוד פשוט יחסית ותוצאות תוך חודשיים

 • + הוסף תגובה
שאיבת שומן מהבטן לונה 16/02/2020 15:32
 • היי, מעוניינת לדעת ההבדלים בין שאיבת שומן עם גלי רדיו (הבודיטייט), לעומת שאיבה עם החדרת תמיסת מי מלח (הקונבנציונאלית). מה קורה עם העור לאחר השאיבה? שתי השיטות הינן בהרדמה מקומית! ה-BMI שלי הוא 24. תודה!

 • + הוסף תגובה
הכי כדאי זה המסת שומן בזריקות ליפוליזיס אורית 18/04/2020 12:58
 • לי הזריקו 20 זריקות ליפוליזיס באיזור הבטן. ובתוך שלושה חודשים ירד כל השומן. וכל זריקה עולה 300 שח. כשבכל טיפול מזריקים בין 2-4 זריקות מקסימום

 • + הוסף תגובה
זה תלוי כמה ליטר שומן את רוצה להוריד רונית 07/05/2020 04:48
 • אני הזרקתי 70 זריקות ואכן אחרי שלושה חודשים השומן התוך ביטני פשוט התמוסס. עשיתי את זה אצל בחור בשם איציק. אם תרצי תוכלי לדבר איתו ב- 0507830000

 • + הוסף תגובה
ליפוליזיס שני 02/05/2020 15:17
 • אורית אשמח אם תוכלי לתת פרטים פרטי Maleny123@walla.com

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!