שאלה - כאבים לא מוסברים בחזה באישה בת 34

השאלה:
אני בת 34. זה כמה חודשים שיש לי מין מיחוש בצלע השמאלית מתחת לחזה, במקום שבו בדרך כלל יש כאב לאחר הליכה מרובה. זה לא ממש כואב, אלא משהו שתופס אותי במקום. זה מורגש במהלך כל היום ולפעמים מציק ביותר. הלכתי כבר לרופא שבדק אותי וגם ביצעתי פעמיים צילום חזה והתוצאות היו תקינות.

מה זה יכול להיות? אולי אני מפספסת משהו? האם יכול להיות שתפוס לי שריר וזאת ההרגשה? קשה לי להסביר בדיוק מה אני מרגישה, כאילו יש לי שם משהו שמציק. אני ממש חוששת שמא הרופא לא עולה על משהו. אילו עוד בדיקות אתם ממליצים לי לעשות? אולי גסטרוסקופיה? אולי זה קשור לקיבה?


תשובה:


הסיבות האפשריות לכאבים באיזור החזה רבות, החל בבעיות לב וכלה בלחץ נפשי. אילו בדיקות חוץ מצילום חזה ביצעת? האם בוצעו בדיקת אקג ובדיקות דם?

אם תוצאות בדיקת אקג בסדר, וצילום החזה בסדר, בגילך, סביר להניח שהסיבה לכאביך אינה בעיית לב. כאבים בחזה יכולים גם להיגרם על ידי תסחיף ריאתי שמקורו בפקקת וריד בוורידי הרגליים. אם את מעשנת ולוקחת גלולות למניעת הריון, הייתי ממליץ לך לשלול פקקת ורידים.

סיבות נוספות לכאבים באזור החזה יכולות להיות צרבת, כיב עיכולי, או דלקת הסחוס שמחבר את הצלעות לעצם החזה. גם לחץ נפשי יכול לגרום לכאבים באזור החזה. על סיבות אפשריות לכאבים בחזה תוכלי לקרוא בתשובה זו:

http://www.infomed.co.il/questions/q_042208_18.asp
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!