שאלה - חומצה פולית כחלק מתכשיר B קומפלקס

השאלה:
בחודשיים האחרונים אני נוטלת מדי יום קומפלקס B של חברת "סולגאר" כיוון שאני צמחונית וכתוב שהטבליה מכילה גם חומצה פולית במינון 400 מק"ג. האם אני יכולה להמשיך וליטול את הווטימין B, או שמא עלי להתחיל לקחת טבליות המכילות חומצה פולית בלבד? אני מתכננת להיכנס להריון. האם משנה אם הטבליה היא ממקור טבעי או טבליה שרשם רופא?

אני נוטלת מדי יום גם אבץ של "סולגאר" כי יש לי נשירת שיער, ופרוביוטיקה (פעמיים ביום) של חברת GNC, כי זה מקל על יציאות. האם השילוב של כל הווטימינים יחד בסדר?


תשובה:


בראש ובראשונה, אני ממליצה לך לפנות לרופא נשים ולספר לו על כוונתך להיכנס להריון, ועל שלל הוויטמינים אותם את נוטלת. הכמות המומלצת של חומצה פולית לפני הכניסה להריון היא של 400 מק"ג ליום, בקומפלקס B לפי מה שכתבת ישנה הכמות הזו, ולכן אין סיבה שלא תמשיכי לקחת את הקומפלקס הזה.

לפני כניסתך להריון את יכולה להמשיך בנטילת האבץ, אבל יש לזכור כי אבץ מפריע לספיגת הברזל ויכול להוביל לאנמיה. בהריון דרוש ברזל לגוף, ואף תוספי ברזל, ולכן השילוב של השניים יכול להיות בעייתי.

לגבי פרוביוטיקה, אינני מכירה את המוצר הספציפי עליו את מדברת, וכאמור, אני ממליצה לך להתייעץ עם הרופא המטפל לגבי השימוש בכל סוגי הוויטמינים הללו במהלך ההריון.

בברכה,

ד"ר נעמה ורבין - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!