שאלה - רמת מגנזיום נמוכה

השאלה:
אני בת 61, סוכרתית עם לחץ דם גבוה שמאוזנת עם כדורים. בעבר לקחתי חומר משתן שייתכן שהוריד את רמת המגנזיום למתחת הרמה הרגילה. קיבלתי תוסף מגנזיום והפסקתי לקחת את המשתן, ורמת המגנזיום ממשיכה לרדת. כרגע רמת המגנזיום היא 1.6. מה סיבת ירידת רמת המגנזיום ואיך אני חוזרת לרמת מגנזיום נכונה?


תשובה:


ישנן שלוש סיבות עיקריות לרמות מגנזיום נמוכות בגוף:

איבוד דרך מערכת העיכול - מחלות שונות שגורמות לתת-ספיגה (צליאק, מחלת מעי דלקתית, כתוצאה מכריתה של חלקים מהמעי), שלשול כרוני, שימוש מוגזם במשלשלים.

איבוד דרך הכליה - מחלה כלייתית ראשונית, תרופות שמשפיעות על הפרשה דרך הכליות (משתנים, אנטיביוטיקות מסויימות, תרופות כמותרפיות מסויימות), פעילות יתר של בלוטת יותרת הכליה, סוכרת לא מאוזנת.

תזונה לא מספקת - מצש זה בולט בעיקר באלכוהוליסטים בגלל שילוב של תת-תזונה, חסר בוויטמינים מסויימים והשפעה ישירה של האלכוהול.

על מנת לברר את המקור לחסר המגנזיום שלך יש לערוך כמה בדיקות, ביניהן איסוף שתן של 24 שעות לרמות מגנזיום. אני ממליצה לך לפנות לרופא המשפחה ולהשלים את הבירור הנחוץ.

עד שתשלימי את הבירור, אני ממליצה להמשיך ליטול תוספי מגנזיום. יתכן שתזדקקי ליותר ממה שאת מקבלת עכשיו אם הרמות לא עולות באופן מספק בבדיקות דם חוזרות. את יכולה לנסות להוסיף לדיאטה מזונות עשירים במגנזיום, כמו עלים ירוקים, סויה, שקדים ודגנים מלאים.

ד"ר קרן מאיר-שפריר - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!