שאלה - צרבת קשה בהריון

השאלה:
אני בהריון בשבוע ה-22. באופן כללי, גם בלי ההריון אני סובלת פסיכוסומטית ופיזית מצרבות קשות במיוחד. המתח בעבודה וקיבה מאוד רגישה עושים את שלהם, לצערי. אני נאלצת לחיות לצד מאלוקס פלוס, גאסטרו וטאמס לפי הצורך, ברמה של שימוש בתדירות שבועית.

מאז שצמחה לה הבטן ההריונית אני סובלת מצרבות קשות ביותר באופן יומיומי. אני מנסה לווסת את הצרבות על ידי תזונה ושעות אכילה, מאחר שאני מנוסה מאוד מימי השגרה, אך שיטות אלה לא עוזרות לי כלל.

פניתי גם לפעילויות ספורטיביות כמו יוגה ושחייה, אך הן לא משפרות את המצב, ואני מוצאת את עצמי לוקחת מדי יום כדור גאסטרו 10 כדי שישכך את הצריבה הקשה.

אני מקפידה לקחת B12 ולאכול באופן מאוד מאוזן, ולפי בדיקות הדם הכל תקין. האם אני גורמת נזק בלתי הפיך לעובר על ידי השימוש האינטנסיבי בתרופה? האם יש פתרון שלא חשבתי עליו?


תשובה:


נראה שאת בהחלט מכירה את בעיית הצרבת מקרוב, כמו גם את השיטות השמרניות לטיפול בבעיה - הימנעות מארוחות כבדות במיוחד לפני השינה, שינה עם כרית מוגבהת, הימנעות ממאכלים שומניים ומטוגנים וכדומה.

צרבות בהריון הן תופעה שכיחה ביותר, יש הסובלות מהן רק בשליש הראשון ויש הסובלות מהן דווקא לקראת סוף ההריון או לכל אורכו.

לגבי הטיפול בגאסטרו, לא נערכו מספיק מחקרים בנשים בהריון, אך מחקרים שנערכו בחיות מעבדה לא הראו נזק עוברי, ולכן השימוש מומלץ רק במקרה הצורך ולאחר התייעצות עם הרופא המטפל.

תרגישי טוב.

ד"ר מורן שויקה-רבאו - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!