שאלה - דימום מטחורים אחרי יחסי מין אנליים

השאלה:
אני בת 30. לפני כשבוע וחצי חבר שלי החליט שנקיים יחסי מין אנאליים. סירבתי בהתחלה, אך הוא ניסה בעדינות. כעבור כמה שניות התחיל להיות לי לא נעים בכלל וביקשתי שיפסיק. למרות שאלה היו רק כמה שניות, נגרם לי נזק.

אני סובלת מטחורים שלרוב אינם פעילים, אך הפעם הם התעוררו. מאז אותו אקט מיני אני סובלת מכאבים. הטחורים כואבים במיוחד לאחר מתן צואה. טיפול במשחות מקל על הכאבים, והטחורים אף נכנסים פנימה. אך נשארת תחושה של כאבי טחורים פנימיים.

יש לי חולשה כללית בגוף. במהלך כל השבוע וחצי הצואה רכה, מלווה בטיפות דם מעטות, הנראות בניגוב על נייר הטואלט. אין דימום מאסיבי. מה עלי לעשות? כיצד לטפל בזה? כמה זמן יחלוף עד שהטחורים יחזרו למצבם הרגיל? האם האזור הזה יחלים ויחזור לקדמותו, או שמא נגרם לי נזק בלתי הפיך?
תשובה:


יחסי מין אנליים יכול לגרום להופעת טחורים סימפטומטיים, או להחמרה במצב הטחורים הקיימים. טיפול במשחה מקומית להקלה הוא טיפול נכון, אך אם המצב לא משתפר או מחמיר, עלייך לפנות לבדיקת רופא. איני יכולה להעריך כמה זמן יעבור עד שהמצב יחזור לקדמותו, אך אני מניחה כי האזור יחלים ושלא נגרם נזק בלתי הפיך, אך ללא בדיקה איני יכולה לומר זאת בוודאות.

חשוב להוסיף כי בפעמים הבאות, ביחסי מין אנליים יש להשתמש בחומר סיכה וכן לבצע זאת בזהירות ובעדינות.

כל טוב,

ד"ר קרן גלרון - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס
רופאים בתחום
ד"ר ראובן בן-טובים ד"ר ראובן בן-טובים
רופא אא"ג ובעיקר עוסק בעריכת חוות דעת רפואיות... קרא עוד
ד"ר ניר נתנזון ד"ר ניר נתנזון
מיפוי שומות- גילוי מוקדם של סרטן העור קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ