שאלה - דם בצואה שמצריך בירור

השאלה:
מידי פעם יש לי צרבות בחלק העליון של הבטן. עם התחלת הצרבות מתחילים כאבי בטן ויציאות. עם היציאות מופיע דם נקי וכאשר אני מנגבת, יש לי על הנייר דם שנראה כמו מחזור. אני משתמשת בתרופות לדילול דם וכן במיקרופירין ובצמבוקור לטיפול בכולסטרול. האם הדימום קשור לזה?


תשובה:


התרופה מיקרופירין (אספירין) היא תרופה נוגדת דלקת לא סטרואידית. כתופעת לוואי, בין היתר, היא עלולה לגרות את הקיבה ואף לגרום לדימום.

דם טרי (אדום) בצואה מקורו בדרך כלל מדרכי העיכול התחתונות, בעיקר מן המעי הגס, אך כאשר יש דימום מסיבי בדרכי העיכול העליונות (למשל בקיבה או בתריסריון), הדבר יכול להופיע גם כן כדם טרי.

יתכן שהדימום קשור לתרופה, ויתכן גם שיש סיבה אחרת. אינני מצליחה לזהות את התרופה השנייה שציינת (טעות בהקלדה?). כמו כן, אם את נוטלת תרופות נוספות, הן יכולות ליצור תגובות בין תרופתיות.

בכל אופן, דימום בצואה מצריך בירור מיידי אצל הרופא המטפל.

ד"ר מיכל רסנר - אינפומד





רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!