שאלה - הסיכונים בהרדמה כללית בילדים

השאלה:
בני עבר לפני כשנה ברית מילה. זמן קצר לאחר המילה נראה היה לבן זוגי ולי כי משהו לא נעשה כראוי. לאחר שגברו החששות, פנינו לחוות דעת של אורולוג ילדים. הוא אמר שייתכן שמבצע המילה לא חתך כראוי, ושכאשר הילד יתחיל ללכת, הבעיה אולי תיפתר הודות לכוח המשיכה.

לפני חודשיים בני החל ללכת וכלום לא השתנה. הלכנו לרופאה נוספת שאמרה שכדאי לערוך תיקון כירורגי, מפני שבעתיד הבעיה עלולה לגרום לגירודים ולדלקות. קבענו תור לרופא מומחה, אך נאמר לנו שהניתוח מחייב הרדמה מלאה. אשמח לדעת במה כרוכה הרדמה מלאה בגיל זה - מהן הסכנות והאם באמת אין אפשרות אחרת? המילה נעשתה על ידי רופא, ואליו פניתי בדיוק כדי למנוע בעיות מעין אלו.


תשובה:


סיכונים רציניים בהרדמה המודרנית הם לא שכיחים. לא ניתן להימנע לחלוטין מסיכונים, אך מיומנות הצוות, הציוד החדיש והתרופות, הופכות את ההרדמה לתהליך בטוח. רוב הילדים מתאוששים במהירות, חלק מהילדים סובלים מבחילות וכאב גרון. תופעות אלו הן קצרות בדרך כלל, ויש תרופות לטיפול בתופעות הלוואי.

באופן כללי, 1 מתוך עשרה ילדים בריאים שעוברים הרדמה סובלים מכאב גרון, כאב ראש, סחרחורת או בחילות. 1 מתוך מאה ילדים סובלים מאיזושהי תגובה אלרגית לאחד מחומרי ההרדמה. 1 מתוך 20,000 ילדים סובלים מתגובה אלרגית חמורה לחומרי ההרדמה. הסבירות לסיבוכים תלויה בסוג הניתוח, במצב הבריאותי של הילד ובסוג ההרדמה. המרדים יכול להשיב לכל החששות והלבטים לפני הניתוח.

משאלתך לא ברור מה בדיוק התגלה אצל בנך אחרי ברית המילה, כך שלא אוכל להתייחס לאפשרויות הטיפול.

בברכה,

ד"ר יצחק פרברוב - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!