שאלה - דופק מהיר, דקירות בראש ועוד תופעות של התקפי חרדה

השאלה:
לפני כשלושה חודשים קמתי בבוקר והרגשתי דופק מוזר עמוק ולא סדיר יותר בכיוון הבטן, הרגשתי שהדם אוזל מראשי נשכבתי במהירות ואיבדתי את ההכרה למספר שניות- ללא פרכוסים. באותו היום הלכתי לרופא אשר קבע כי היה זה התקף וזו וגלי - מה זה אומר ?
ביצע לי באותו היום א.ק.ג. - והוא נמצא תקין, ואף שלח אותי לבדיקות דם שאף הן תקינות. במשך הימים נורא נחרדתי למצב, נדודי שינה, הזעה דופק מהיר, חוסר שקט, עצבנות, פחד חשש להתקף לב (כמובן שמצידי בלבד) חלפו ימים והחלו להגיע כאבי ראש מוזרים כגון דקירות בקודקוד הראש, כאב שעובר מצד לצד במשך היום כולל ראש רגיש למגע + אאורה יומיומית - הרופא שלח אותי לבדיקות CT ראש - והן נמצאו תקינות, והוא אף שלח אותי לעוד בדיקות דם, ואף הן תקינות.
עברו הימים ולא מצאתי מנוח מכיוון שהחלו לי כאבים בכל מקום, ובלילות מתקשה להירדם, ואם אני נרדמת וישנה אפילו 9 שעות אני קמה הפוכה ומבולבלת וחושבת איך "לשרוד" את היום כשאני עייפה חלשה וכואבת, בכל חלקי היום יש לי כאבים, בידיים כאב שמחליש לי את הידיים, בגב אפילו כשאני אני מתקלחת ומשפשפת את הגב יש לי כאבים פנימיים לא נעימים שמחלישים אותי אף הם, והראש, הסחרחורות, רעד פנימי בגוף, וחוסר שקט פנימי - אני תמיד חייבת להיות בתנועה כדי שלא ארגיש סחרור או רחש גוף אחר תמיד שותפים למשך כל היום. ותוצאות המעבדה שליליות. עליי לציין לפני שנתיים לערך עשיתי בדיקת eeg שנמצאה תקינה, ואף באותו הזמן הייתי אצל נוירולוג שטען שאני בפחד והביא לי כדורי הרגעה. (לכל הסיפור הזה מתווסף הספור של אבי שנפטר לפני 7 שנים ממחלת הסרטן - מגידול במוח, שמאז כל כאב הוא מבחינתי סופני)

מה לעשות אני מדוכאת מבולבלת, רוצה ליהנות מהחיים לצחוק בלי לחשוב על רע, אני רוצה להרגיש טוב, עליי לציין שנתנו לי כדורי אלטרולט 10 מ"ג לאחרונה ובמקום לעזור הם החלישו אותי, ונתנו לי תחושת עילפון. אנא תעזור לי, תאיר לי את הדרך אני במצוקה קשה.תשובה:
קצת קשה לי לענות על השאלה בלי לדבר איתך ולבדוק אותך, אבל אני חושבת שחלק גדול מן הסימפטומים מהם את סובלת נובעים מחרדה, כנראה לאור העובדה שאביך לקה בגידול סרטני.

סימפטומים של חרדה מחקים סימנים של מחלה אמיתית: דפיקות לב, קוצר נשימה, זיעה קרה, יובש בפה - ולכן עשויים להיות מאוד מבהילים, ותחושת הסבל לה הם גורמים היא אמיתית לחלוטין.

אני חושבת שיהיה חכם לטפל בשלב הראשון בבעיה הזאת, ולאחר שהיא תיפטר, ניתן יהיה לראות מאיזה סימפטומים את עדיין סובלת, ולנסות לטפל בך.

תוכלי לבקש מרופא המשפחה שימליץ לך על מישהו שיוכל לטפל בבעיית החרדה.
בהצלחה.


רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!